9°C

Погода у Лозовій

Ясно

Вологість: 85%

Вітер: 11.27 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P1240290Сьогодні, 10 листопада, у мерії відбулися урочистості з нагоди 50-річчя заснування водопровідного господарства міста Лозова. Привітати ветеранів і всі, хто стояв біля витоків його заснування та розбудови, а також працівників новоствореного Дочірнього підприємства «Лозоваводосервіс» КП «Теплоенерго» прийшли керівники міста.

Перший віце-мер Олександр Жидков від імені міського голови Сергія Зеленського привітав працівників зі святом і подякував усім за плідну роботу на благо міста. Запевнив, що підприємство завжди отримуватиме підтримку влади, бо забезпечення містян водою надважлива справа. До привітань приєднався керівник підприємства «Лозоваводосервіс» Володимир Кириченко. Побажав своїм працівникам добра, миру і злагоди.
Кращі працівники отримали почесні грамоти і подяки обласної і міської рад, керівництва ДП «Лозоваводосервіс» та від народного депутата України Анатолія Гіршфельда. Загалом відзнаки вручили 32 працівникам водопровідного господарства міста.

 

Довідкова інформація: 

Водопостачання станції Лозова було організовано одночасно з будівлею залізниць в 80-х роках ХІХ сторіччя. До 1907 року джерелом водопостачання станції служив Домашанський ставок.

В 1907 році з метою розвитку водопостачання й забезпечення питною водою потреб станції Лозова поблизу ставка пробурені свердловини (1 – міська і 6 – залізничних). Водозабір складався із 7 свердловин, насосної станції, напірного водогону від джерела водопостачання, міської водопровідної мережі та водонапірної башти. Водопостачання з них здійснювалось до 1963 року (продуктивність становила до 30 тисяч м3 на місяць).

Наприкінці 60-х років значно зросла чисельність населення в м. Лозова, населення стало відчувати нестачу питної води належної якості. Проблема загострилась із введенням у дію потужного ЛКМЗ. Додається ще одне джерело водопостачання – із Бритайського водоймища, але вода,  що подається з нього в мережу – не очищувалась.

Згідно наказу міністра комунального господарства Українскої РСР №539 від 03.11.1967 р. в нашому місті було створено Виробниче управління  ВКГ.

В 1980 році розпочалося будівництво каналу Дніпро-Донбас, який мав забезпечити водою весь схід України; і завдяки зусиллям і мудрості першого директора ЛКМЗ Супруна Ф.Г. було прийнято рішення побудувати водогін від Краснопавлівського водосховища до Лозової, довжиною 33 кілометри. 28 лютого 1984 року – дніпровська вода прийшла на насосну станцію ІІІ підйому в м. Лозова. Майже три роки велося будівництво водної траси для дніпровської води до Лозової. Значний вклад, багато сил та енергії, в цю справу внесли працівники і інженерно-технічні працівники ЛКМЗ – начальник енергоцеху Прядко Віктор Денисович, заступник головного інженера Рохман Валерій Олексійович, майстри енергоцеху І.В. Рибалко, В.І. Бовдур та багато інших.

         ІІ. Система каналізації м. Лозова трохи молодша від водопроводу.

На початку минулого століття каналізація міста представляла собою відвідну канаву, що збирала стоки від вокзалу станції Лозова і прилеглих залізничних організацій. Канава проходила через все місто й стічні води скидалися без очищення в ставок хутора Лісовський.

         З розвитком системи водопостачання розвивалася й система каналізації. В 1962 році керівництвом ЛКМЗ було видано завдання на проектування очисних споруд інституту "Гіпротракторосільхозмаш".

Будівництво першої черги станції біологічної очистки стічних вод потужністю до 13 000 м3/добу розпочато в 1964 році та закінчено в 1970 році.

Стічні води на каналізаційні очисні споруди почали подаватися з 1967 року.

В 1969 році закінчено будівництво КНС-2, а в 1970р. – КНС-4, в 1971р. – виконані роботи по пуску та наладці каналізаційних очисних споруд ЛКМЗ на повну біологічну очистку стічних вод.

З врахуванням перспективного розвитку м. Лозова очисні споруди розширюються та реконструюються до потужностей 37 000 м3/добу, в 1980 році починається будівництво другої технологічної лінії, яка введена в експлуатацію в червні 1986 року потужністю 24 000 м3/добу.

В 1988 році закінчено будівництво КНС-4а.

         Керівники підприємства

Ситник Андрій Михайлович (1950 р.- 1989 р.р.) – директор ВУВКГ

Швець Микола Іванович     (1989- 1990 р.р.) - директор ВУВКГ

Калашник Борис Іванович (1989-1990 р.р.)- директор ВУВКГ

Васконян Олександр Робертович (1990-1999 р.р.) - директор ВУВКГ

Козодой Сергій Михайлович (1999 – 2010р. р. ) директор

Калмуратов Ільяс Султамуратович (2010- 2013р.р.)

Костюк Сергій Іванович (2013-2015 р.р.)

Калмуратов Ільяс Султамуратович (2015р.)

Глоба Олексій Леонідович (2017р)

Кириченко Володимир Іванович з 2017 р.

 

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ