Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P1440866Сьогодні, 10 серпня, у мерії планували провести засідання Лозівської спільної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад з питання ініціювання внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Харківської області, затвердженого КМУ 23 вересня 2015 року, в частині однієї об’єднаної гроади з центром у місті Лозова. Та зібрати робочу групу не вдалося. З незрозумілих причин, без погодження з міською, районною, сільськими та селищними радами, головою Лозівської районної державної адміністрації Сергієм Красноперовим одноосібно внесені зміни до складу спільної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

Про таке рішення стало відомо з офіційного сайту Лозівської районної державної адміністрації. Розпорядження голова РДА підписав 3 серпня. Персональний склад робочої групи зменшено з 53-х членів до 21-го. Представників міста Лозова та більшість громад району позбавили можливості брати участь у роботі групи та включили до неї переважно працівників районної державної адміністрації. Такі дії ставлять під загрозу можливість врахування бажання переважної більшості громад району в частині утворення єдиної об’єднаної територіальну громади з центром у місті Лозова поза межами діючого Перспективного плану. Тим самим блокується процес укрупнення громад навколо міст обласного значення.
Саме це питання під час зібрання сільських, селищних голів, представників міської та районної ради сьогодні, 10 серпня, обговорили у великій залі міської ради.
«Я вважаю, що це нехтування інтересами тих тергромад району, які прийняли рішення про приєднання до Лозової, а їх на сьогодні 18, наголосив міський голова Сергій Зеленський. - Я звернувся з проханням до голови обласної ради Сергія Чернова надати мені можливість взяти участь в засіданні профільної комісії зі створення ОТГ, яка відбудеться 14 серпня, перед засіданням сесії обласної ради, та надати мені слово з питання внесення змін до Перспективного плану. Також я пропоную звернутися з листами до голови ХОДА Юлії Світличної та голови обласної ради Сергія Чернова, та просити втручання в ситуацію, яка склалася і дати оцінку діям керівництва Лозівської районної державної адміністрації».
Далі продовжив голова Лозівської районної ради Володимир Лаптєв: «Зі зміною складу робочої групи і виведення з неї 21 сільського голови ми втрачаємо колегіальність і об’єктивність у прийнятті рішень. Під час громадських слухань ключовим було - добровільне волевиявлення наших громад на приєднання до Лозової. І люди висловили свою думку і дали згоду будувати своє майбутнє у складі єдиної тергромади з центром у Лозовій. Тому я також пропоную звернутися до керівництва області.»
Голови сільських рад також підтримали ініціативу звернутися з цього питання до голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної та голови обласної ради Сергія Чернова. «Це єдине і правильне рішення звернутися до керівництва області, - зауважила Садівський сільський голова Любов Ярош. - На громадських слуханнях саме люди прийняли рішення про приєднання до Лозової і віддали за це свої голоси. Тому ми повинні йти в цьому напрямку і підтримати наших жителів у їхньому рішенні.»
Лозівський міський голова Сергій Зеленський та керуючий справами міськвиконкому Юрій Кушнір з робочою поїздкою відвідали Харківську обласну державну адміністрацію з питання отримання позитивного висновку щодо приєднання до Лозової 10-ти тергромад міста і району. Після його отримання планується, що вже на наступному тижні міські депутати та депутати сільських рад можуть зібратись на сесію і прийняти рішення про створення об’єднаної територіальної громади з центром у Лозовій.
У 2019 році держава виділить 30 млрд гривень на розвиток ОТГ по всій країні, у разі приєднання Лозова також очікує на державну підтримку новоствореної тергромади.
Нагадаємо, що в межах діючого Перспективного плану рішення про приєднання до Лозової прийняли: Домаська, Катеринівська, Кінненська, Миролюбівська, Миколаївська, Новоіванівська, Царедарівська, Чернігівська, Шатівська сільські ради та Панютинська селищна. Ще дві тергромади, які за Перспективним планом входять до тергромади з центром у місті Лозова, а це Орільська селищна та Смирнівська сільська ради не вийшли з ініціативами про приєднання.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ