19°C

Погода у Лозовій

Ясно

Вологість: 62%

Вітер: 17.70 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Сьогодні, 11 квітня, біля пам’ятного знаку в’язням концтаборів замученим німецько-фашистськими загарбниками у місті Лозова у 1941-1943 роках, пройшла урочиста церемонія покладання квітів з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів. Участь у покладанні взяли керівництво міста і району, ветерани, керівники підприємств, установ і організацій міста, учнівська молодь.
Пам'ять загиблих у нацистських концтаборах присутні вшанували хвилиною мовчання.

В роки Другої Світової війни у Німеччині діяло близько 14 тисяч таборів смерті, 506 гетто, більше 2 тисяч в’язниць. Тисячі патріотів України нацисти задушили газом, розстріляли, замучили в катівнях. Імена багатьох так і лишилися невідомими, а їх подвиги – безіменними.
З 18 мільйонів чоловік вивезених до Німеччини з 30 країн Європи, 11 мільйонів загинули. Німеччина стала величезною катівницею. Під час окупації Лозової з 1941 по 1943 роки на території нашого міста діяло 3 табори військовополонених. До них потрапляли військовослужбовці, оточенці, цивільні люди, які не встигли евакуюватися.
На жаль кількість загиблих полонених лікується тисячами. За спогадами очевидців уже після 1–го звільнення Лозової в січні 1942 року у бараках табору наші солдати знаходили лише змерзлі штабелі тисяч трупів бранців.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ