Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

 P1830507Сьогодні, 22 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, біля стели «Пам’яті та скорботи», на міському кладовищі зібралися керівництво міста і району, депутати, працівники міськвиконкому, керівники підприємств, установ, організацій міста, громадськість, щоб віддати данину пам’яті і шани всім жертвам голодоморів. 

Присутні у молитві згадали усіх, хто страждав і помер під час трьох голодоморів. Отець Михаїл, протоієрей храму Свято-Смоленської ікони Божої Матері відслужив панахиду. Усіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Під час мітингу ведучий Олександр Шапко навів історичні факти старшних подій тих років. У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України – однієї з найродючіших країн світу. Щоб перешкодити втечам голодних людей за межі України, на її кордонах були розміщені загороджувальні загони внутрішніх військ, які нікого не випускали. Внаслідок цього вимирали цілі села, було зафіксовано випадки людоїдства. Прагнучи врятувати хоч дітей, селяни часто везли їх до міста і там залишали в установах, лікарнях, на вулиці. Голод стер з їхніх облич усі сліди щасливого життя.

Ведучий заходу зачитав спогади очевидців голодних років, яким пощастило вижити у ті страшні часи: «Тоді був неврожай, засуха. Приходили якісь люди від влади, відбирали все, що вдалося виростили селянам. Приходили щоденно. Сховати щось їстівне від них було неможливо. А голодні українці їли, що було: в полі мерзлу картоплю, тварин, липові листки, корінці, ягоди, гриби, відростки від калини. Всі голодували. Дуже багато людей вмирало цілими сім'ями. Ховали їх попід хатами. Найбільше тоді страждали діти. Вони були зовсім незахищені та гинули з різних причин: від опухання, ставали жертвами людоїдства, від фізичної розправи».  

До підніжжя стели «Пам’яті та скорботи» квіти як пам'ять про всіх невинно убієнних поклали від Лозівської міської ради і її виконавчого комітету, від районної державної адміністрації та районної ради,  депутатів, підприємств, установ та організацій, учнівської молоді.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ