Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P1890943Мітинг-реквієм відбувся 15 лютого у сквері Воїнів-інтернаціоналістів. Віддати шану учасникам бойових дій на території інших держав завітали обласне, міське й районне керівництво, депутати обласної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, рідні та близькі загиблих воїнів-афганців, громадськість.

Відкрив мітинг-реквієм голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер: «Сьогодні ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав та згадуємо тих, хто поклав життя виконуючи свій громадянський обов’язок. З одного боку це великий сум за загиблими. З іншого – відчуття радості за тих, хто повернувся і сьогодні разом з нами. Ви – це сила, честь і гідність. Спасибі за той досвід, яким ви ділитесь з молодим поколінням».

Після виступу голова ХОДА провів церемонію нагородження, членам спілки воїнів-інтернаціоналістів вручив грамоти та подяки.

Зі словами вдячності до воїнів-інтернаціоналістів звернувся Лозівський міський голова Сергій Зеленський: «У свій час ви виконали інтернаціональний обов’язок й не порушили присягу, ви приклад героїзму для сучасного покоління. Не всі солдати повернулися з тієї страшної війни, ми сумуємо з приводу їхньої втрати і схиляємо голови перед їхньою пам’яттю. Ви – ті хто вистояв і повернувся у свої домівки, приймаєте активну участь в громадському житті Лозівщини і я вдячний вам за це». Сергій Зеленський додав, що Лозівська міська рада і її виконавчий комітет й у подальшому робити усе, щоб підтримувати воїнів-інтернаціоналістів і їхні родини.

Цього дня на мітинг до Лозової завітав перший заступник голови Харківської обласної ради, голова Харківської міської Спілки воїнів-інтернаціоналістів   Віктор Коваленко, який також звернувся до воїнів та членів їх родин зі словами привітання.

Згадали у своїх промовах героїчні вчинки воїнів-інтернаціоналістів депутат Харківської обласної ради Юлія Світлична, радник голови Харківської облдержадміністрації Вікторія Алєксєйчук, голова Харківської громадської організації жінок та матерів «Серце матері» Тетяна Єгорова-Луценко.  

Учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання пом’янули воїнів, які загинули на чужих землях, виконуючи свій громадянський обов’язок. Присутні поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам та до муралу пам’яті героїв Сергія Моторного та Олександра Лавренка.

 

Довідкова інформація: Міська влада та депутати всіляко підтримують воїнів-інтернаціоналістів та членів їх родин. За рахунок коштів Програми соціального захисту населення Лозівської міської ОТГ з нагоди 31-ї річниці виводу військ з Афганістану 63-м учасникам бойових, які мають статус інвалідів війни та сім’ям загиблих в Афганістані виплачена матеріальна допомога.

У 2019 році для вшанування пам’яті загиблих, у сквері Воїнів-інтернаціоналістів відремонтовано стелу «Павшим в Афганестане». Вперше на ній встановлено меморіальну дошку з іменами земляків, які пройшли страшними дорогами афганської війни та не повернулися з неї: Олександр Гаркавенко, Сергій Моторний, Сергій Челікін, Юрій Рак, Володимир Красноштан, Сергій Литвиновський, Микола Шапко, Анатолій Бєліченко, Віталий Самусевич, Володимир Абрамкін, Володимир Патенко.

Продовженням меморіальнго комплексу є мурал двом героям свого часу – Сергію Моторному (загиблому в Афганістані) та Олександру Лавренку (Герою України, який загинув захищаючи незалежність держави на сході України).

На ремонтні роботи стели та виконання муралу з міського бюджету виділено майже один мільйон гривень. У 2020 році продовжаться роботи з благоустрою скверу воїнів-інтернаціоналістів.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ