Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P132099811 квітня під головування міського голови Сергія Зеленського відбулася нарада з керівниками медичних закладів на якій розглянули питання виконання законодавчих вимог щодо реформування первинної ланки медицини. Також обговорили перспективи оптимізації амбулаторій сімейного лікаря та фельдшерсько-акушерських пунктів міста Лозова та Лозівського району, розташування амбулаторій групової та монопрактики і пунктів здоров’я.


Медики представили карту потенційної мережі надання первинної медичної допомоги населенню міста і району. Розподіл провели згідно до норм і вимог діючого законодавства.
Директор КЗОЗ «Лозівське ТМО» довів основні вимоги до створення нових умов для роботи лікарів, підключення Центрів первинної медико-санітарної допомоги до системи E-HEALTH та підписання декларацій. Сімейний лікар має право підписати декларації не більше ніж з 1800 мешканцями. В Центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Лозова та Лозівського району працює 42 лікаря загальної практики – сімейної медицини при необхідній кількості 59 лікарів. Дефіцит лікарів складає 17 чоловік.
«Однією з головних умов для впровадження медичної реформи є комп’ютеризація робочих місць сімейних лікарів. Для стовідсоткового забезпечення комп’ютерною технікою та підключенням до мережі Інтернет первинної ланки міста та району необхідно більше одного мільйона гривень, - розповів перший заступник міського голови Олександр Жидков. Проте в Лозівському районі, у зв’язку з розгалуженістю мережі, є певні труднощі в забезпеченні амбулаторій не тільки лікарями, а навіть доступом до Інтернету. В окремих селах відсутній стабільний мобільний зв’язок».
На сьогодні вживаються заходи щодо підключення центрів первинної медико-санітарної допомоги до системи E- HEALTH. В кожен кабінет сімейного лікаря Лозової підведений Інтернет, частково закуплена комп’ютерна техніка. На сьогодні, за рахунок міського бюджету персональними комп’ютерами укомплектовано 13 робочих місць, сімейними лікарями отримано особисті електронні підписи. Додатково необхідно придбати ще 29 комплектів комп’ютерної техніки.
Згідно з Законом України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.2017 р. № 2206-VІІІ, держава забезпечує виконання заходів з підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості шляхом удосконалення матеріально-технічної бази. На сьогодні містом у цьому напрямку не отримано будь якої фінансової допомоги.
Учасники наради прийняли рішення, у травні на сесії міської ради, повторно звернутися до міських депутатів з приводу перетворення Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Лозова та Лозівського району в некомерційні підприємства. Рішення винесуть на розгляд чергової сесії міської ради. У січні депутати не підтримали проект рішення щодо перетворення КЗОЗ « Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Лозова» та КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Лозівського району» з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.
«Сьогодні ми радилися з фахівцями, чи можливо впровадити медичну реформу на Лозівщині. Ми бачимо багато проблемних питань, починаючи з дефіциту кадрів, матеріального забезпечення медичних закладів – капітальні ремонти, обладнання, комп’ютеризація лікарів і багато іншого, - сказав Лозівський міський голова Сергій Зеленський. - У минулому році з міського бюджету на медицину витрачено 15 мільйонів гривень, таким чином ми виконуємо повноваження держави. Медична реформа у Лозовій не саботується, навпаки ми намагаємося створювати належні умови для медичного обслуговування населення і зберегти ті надбання в медичній галузі, які вже є. Ми надішлемо звернення до міністерства охорони здоров’я, профільного заступника ХОДА за додатковими роз’ясненнями з приводу реформування медицини на Лозівщині"

 

Долучайтеся до нашого каналу в Telegam

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ