Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

  Лозівська міська територіальна громада є однією з найбільших громад в Україні, яка впродовж 2018 – 2020 років згуртувала 24 територіальних громад, об’єднавши території колишніх міської, селищних та сільських рад (91 населений пункт Лозівського району: 1 місто обласного значення, 3 селища міського типу, 6 селищ, 81 село). На території громади утворено 19 старостинських округів.      

Адміністративний центр громади - місто Лозова. За кількісними показниками - друге місто в області після Харкова.

Населення громади складає 90606 осіб (3,4% від населення Харківської області).

Площа - 1423,1 кв.км, 4,6% від території Харківської області.

Межує з Близнюківською, Біляївською, Олексіївською громадами Лозівського району, Ізюмським та Красноградським районами Харківської області та Павлоградським районом Дніпропетровської області.

Відстань від міста Лозова до м. Харкова – 148 км.

Від міста Лозова до найбільш віддаленого населеного пункту громади (с.Новоселівка) – 58 км.

Відстань автошляхами між найбільш віддаленими населеними пунктами громади з півночі на південь (с. Мар’ївка – с. Новоселівка) становить 79,7 км., зі сходу на захід (с. Запарівка – с. Нова Мечебилівка) – 69,2 км.

Громада розташована в межах Лівобережно-Дніпровсько-Приазовської північно-степової фізико-географічної, в межах вододільного плато басейнів річок Сіверський Донець та Дніпро. Річки належать до басейну Дніпра (Орілька, верхів'я Малої Тернівки) та Сіверського Дінця (Берека з притокою Бритаєм).

На території є 3 водосховища: Бритайське, Краснопавлівське та Орільське із загальною площею водного дзеркала 5850 гектарів, а також 202 ставки, шість малих річок, найбільша з яких річка Орілька (57,7 км). На південному сході простяглося русло каналу Дніпро-Донбас.

Серед грунтів найпоширеніші чорноземи звичайні середньогумусні (78 % площі громади), є також лучно-болотні, подекуди солонцюваті та солончакові.

Степова рослинність збереглася на непридатних для оранки ділянках вододілів і схилах балок. Площа лісів і лісових насаджень — 4,6 тис. га. Лісосмуги складаються з білої акації звичайної, видів тополі, клена, в'яза, дуба звичайного, ясена звичайного, шовковиці чорної тощо.

Відсоток природних та напівприродних територій становить 22,23.

На території громади розташовані заказники місцевого значення: ботанічні - «Балка Михайлівська» та «Мальцівський», ентомологічні - «Михайлівський» та «Берестовий» або «Кам’яна балка», орнітологічний -«Пташиний», а також об'єкт природно-заповідного фонду Харківської області заказник «Гора Городовище», а також дендропарк міцевого значення — «Дружба» в м. Лозова.

Загальна протяжність автомобільних доріг комунальної власності Лозівської міської територіальної громади – 608,589 км в тому числі:

по м. Лозова                         – 239,731 км;

по населеним пунктам ОТГ – 368,858 км.

Загальна протяжність мережі доріг загального користування в Лозівському районі становить 473,5 км, із них:

автомобільні дороги державного значення – 94,4 км, в т.ч.:

- регіональні дороги – 93,0 км:

Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград

Р-79 Сахновщина – Ізюм – Куп’янськ – КПП «Піски»

- територіальні дороги – 1,4 км.

Т-21-21 Лозова – Близнюки – Барвінкове – Велика Камишуваха

автомобільні дороги місцевого значення (ДП «Дороги Харківщини) – 379,1 км, в т.ч.:

- обласні дороги - 12,1 км;

- районні дороги – 367,0 км.

На мережі автомобільних доріг розташовано 31 мостову споруду, 7 шляхопроводів через залізничну колію.

Автотранспортне забезпечення в Лозівській громаді - це мережа з 8 міських та 28 приміських пасажирських автобусних маршрутів загального користування. Залізничний транспорт представлений 10 організаціями та структурними підрозділами Південної залізниці, які забезпечують технічну готовність рухомого складу (локомотивів та вагонів), колійного господарства, зв’язку і т.п.

Інфраструктура Лозівщини представлена промисловим сектором, підприємствами залізничного транспорту, будівельними організаціями, автотранспортними та ремонтними підприємствами, розгалуженою сферою малого та середнього бізнесу. У сільських населених пунктах основним видом діяльності є сільське господарство.

Основною галуззю економіки міста є промисловість, яку представляють 8 підприємств із загальною чисельністю працюючих понад 5 тис. чол. У цій сфері економічної діяльності переважає машинобудування, обробка металу та переробна промисловість. Їх питома вага в структурі промислового виробництва складає 82%.

На території громади в сільськогосподарській галузі працюють 118 господарств, у тому числі 46 сільськогосподарських підприємств та 72 фермерських господарства, в тому числі державні підприємства: дослідне господарство «Комсомолець» ІСГПС НААН України та філія «Лозівський кінний завод 124» ДП «Конярство України».

Річний обсяг виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції становить 398 млн. грн. Близько 88% сільськогосподарського виробництва припадає на рослинництво та 12% - на тваринництво. Площа сільськогосподарських угідь (по всіх товаровиробниках, враховуючи підсобні господарства) складає 120,9 тис. га, або 5% угідь області, з яких: ріллі – 102,6 тис. га; пасовища – 12,4 тис. га; багаторічні насадження та сіножаті – 5,9 тис. га.

Зв’язок у громаді забезпечують АТС ПАТ «Укртелеком» та стільникові оператори «Водафон», «Київстар», «Лайфсел».

Інтернет у місті Лозова надається місцевими провайдерами ТРК «Вектор», ПП «Мега», всеукраїнським провайдером «Київстар» за допомогою оптико-волоконних мереж. У сільських населених пунктах доступ до Інтернету забезпечений оптоволоконними мережами та бездротовими пристроями переліченими провайдерами та «Інтертелеком», «ПіплНЕТ», «ЮТЕЛ», «Кронос», наявне охоплення стільниковою мережею 4G та 3G.

Доставка поштових відправлень здійснюється відділеннями Укрпошти (32 відділення), Нової пошти (6 відділень), Делівері, Джастин, Міст-Експрес. Доставка пошти в сільські населені пункти в основному забезпечується Укрпоштою, яка має поштові відділення на території старостинських округів.

На сьогодні будівництво в місті ведеться в основному приватними забудовниками, виконуються реконструкції та ремонти муніципальних будівель.

Окрасою Лозової є два великі храми Свято-Смоленський та Свято-Петро-Павлівський, на 4 мікрорайоні будується Свято - Трифонівський храм. Функціонують храми в смт. Орілька (Свято-Миколаївський), смт. Панютине (Свято-Покровський), смт. Краснопавлівка (Свято-Вознесенський), с. Катеринівка (Свято-Катеринівський), с.Герсеванівка (Свято-Пантелеймонівський), с.Садове (Святителя Миколая), с. Царедарівка (Почаївської ікони Божої Матері), с.Перемога (Свято-Пантелеймонівська). Всього на території громади зареєстровано 23 релігійні громади (парафії).

Об’єктами житлово-комунального господарства Лозівської громади є 467 багатоповерхових житлових будинків та майже 19 тисяч приватних домогосподарств.

Житлово-комунальні послуги на території громади надають: КП «Теплоенерго» та його три дочірніх підприємства, КП «ЕКО-САН», КП «Житлова управляюча компанія», КП "Оріль", КП «Тепловодосервіс», КП «Зоря» та 6 приватних підприємств.

На території Лозівської громади здійснюють свою діяльність 4 ринки та 4 торговельних майданчики. Працюють 41 заклад ресторанного господарства та 175 об’єктів побутового обслуговування населення, 322 об’єкти сфери торгівлі - магазини, з яких 5 супермаркетів (225 - в місті Лозова та 97 в інших населених пунктах громади).

Освітня мережа Лозівської громади включає 18 дошкільних, 25 загальноосвітніх навчальних закладів (з них 5 опорних), 4 позашкільних навчальних закладів, 4 комунальних установи: ЛЦФЗН «Спорт для всіх», «Інклюзивно-ресурсний центр», «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», міський центр молоді. Також функціонує Лозівський центр професійної освіти Харківської області, обласний комунальний заклад «Лозівський вищий коледж мистецтв» та Лозівська філія Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу.

Медичне обслуговування мешканців Лозівської громади здійснює два медичні заклади: Комунальне некомерційне підприємство «Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги» у складі 3 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які розташовані у м. Лозова, 11 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 1 сімейна амбулаторія та 22 фельдшерсько-акушерських пункти - в сільській місцевості, та Комунальне некомерційне підприємство «Лозівське територіальне медичне об’єднання», до складу якого входять 3 поліклінічних та 2 стаціонарних відділень. Також функціонують структурні підрозділи обласних медичних закладів: шкірно-венерологічний диспансер, фтизіатричний кабінет, станція швидкої медичної допомоги та 2 санітарно-епідеміологічних заклади.

Фармакологічні послуги надає КП «Лозівська муніципальна аптека» (10 пунктів) та 24 комерційних аптеки.

Адміністративні послуги забезпечує відділ «Центр надання адміністративних послуг» Лозівської міської ради. З метою наближення послуг до мешканців старостинських округів створені віддалені робочі міста адміністраторів ЦНАП на постійній основі та єдиний у Харківській області мобільний ЦНАП на базі спеціалізованого автомобіля, який здійснює виїзди у старостинські округи згідно із затвердженим графіком. Для оперативного консультування суб’єктів звернення в Центрі запроваджено скайп-зв'язок.

Вирішення питань у сфері соціального захисту населення координує управління праці та соціального захисту населення міської ради, у підпорядкуванні якого знаходиться територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) - супровід людей похилого віку, Лозівський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді - супровід соціально незахищених сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, та КУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жемчужинки». Питаннями соціально-правового захисту дітей опікується Служба у справах дітей.

Спортивна галузь представлена комунальною установою Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», дитячо-юнацькими спортивними школами «Юність» зі спортивним комплексом та «Олімпія», відкритими площинними спорудами у парку «Перемога» та сучасним скейт-парком у центрі міста, функціонує 24 футбольних поля, два 25-метрових плавальних басейни – на базі ДЮСШ «Юність» та КЗ «Лозівський ліцей №4», 2 стадіони, 24 спортивних майданчики, 14 майданчиків для ігрових видів спорту, 15 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, в т. ч. 8 з тренажерним обладнанням. Крім того, мешканці громади можуть скористатися послугами приватних спортивних закладів, обладнаними залами для занять фітнесом та тренажерними комплексами. Громадсько-спортивну діяльність ведуть 9 спортивних клубів та 7 федерацій, якими охоплено понад 700 чол.

Культурні потреби та дозвілля мешканців громади забезпечують 72 заклади: Лозівський міський Палац культури (1440 місць); Будинок культури філії «ПВРЗ» ДП «Укрзалізниця» (574 місць), Лозівський краєзнавчий музей (близько 24 тис. експонатів, функціонує 10 виставкових залів), Краснопавлівський краєзнавчий музей, комунальні заклади початкової мистецької освіти: «Лозівська музична школа мистецтв №1», «Лозівська художня школа», «Лозівська музична школа», «Панютинська музична школа» з Краснопавлівською філією, 19 сільських будинків культури, 10 сільських клубів, Міська, юнацька, 2 публічні бібліотеки та 29 сільських бібліотек-філій, книжковий фонд яких близько 281,5 тис. примірників.

Для культурного та активного відпочинку у м.Лозова функціонують фонтани, 3 парки та 8 скверів, бази відпочинку на р.Бритай, у старостинських округах благоустроєні сквери, дитячі майданчики. Усього в громаді обліковується 206 дитячих ігрових майданчиків.

Візитною карткою Лозової є споруди залізничного вокзалу, Лозівського краєзнавчого музею, площі міста, Меморіал Слави та інші пам’ятні знаки та об'єкти благоустрою. Всього на території громади розміщено 46 об’єктів історико-культурної спадщини місцевого значення, в т.ч. 32 братських могили, 6 пам’ятних знаків.

Висвітлюють життя Лозівської громади комунальна ТРК «Лозова» та 2 приватні компанії, а також газета «Голос Лозівщини».

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ