Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

  1. 1.      Історична довідка про місто Лозова та Лозівську міську територіальну громаду

     Історична область України, до якої належить місто Лозова – Слобожанщина.

     Своєю появою наше місто зобов’язане залізниці, адже саме після того, як у 1869 і 1872 рр. стали до ладу Курсько-Харково-Азовська і Лозово-Севастопольська залізниці, на карті тоді ще Російської імперії з’явилася назва Лозова. Щоправда, вона належала одразу двом станціям, які розташовувалися на відстані 7 км. одна від одної: Лозова-Азовська і Лозова-Севастопольська. У 1893р. обидві були перейменовані - Лозова-Азовська отримала нове ім’я «Панютине», а за Лозовою-Севастопольською закріпилася назва, за якою ми пізнаємо наше нинішнє місто.

     Вступивши в дію, залізнична магістраль з’єднала хлібні райони з морськими портами, вона ж і сприяла розвитку цього регіону. Лозова стала пунктом закупівлі та відвантаження хліба на Лівобережжі. Почали з’являтися торгові склади, хлібні елеватори, борошномельні підприємства з переробки сільськогосподарської продукції, контори, банки. У кінці ХІХ століття у селищі Лозова було 246 дворів і 2135 жителів. Розвиток селища був пов’язаний, передусім, із дуже вдалим розташуванням на перехресті доріг, у центрі великого сільськогосподарського району. Саме тому перші лозівські підприємства були торгівельними. Залізничним вузлом станція стала у 1902 році, коли була збудована колія з Костянтинограда до Лозової, таким чином Донбас був з’єднаний із західною частиною держави. У 1926 році відбулися зміни в адміністративному підпорядкуванні селища. У зв’язку з ліквідацією Павлоградської округи Лозова увійшла до Харківської округи, а в серпні 1928 року Харківський окружний виконком постановив віднести селище Лозова до категорії міст. До початку 40-х були відбудовані промислові підприємства: масловий, цвяховий та дротяний заводи. Збудовано водопровід, засновано парк культури та відпочинку, споруджено будинок культури, стадіон. Кількість населення зросла до 8, а потім до 12 тис. чоловік. Відкривалися магазини, побутові майстерні, навчальні заклади.

     У міжвоєнний період – з 1922 до 1941 рр. у м.Лозова було значно розширено інфраструктуру, побудовано багато підприємств і організацій. Було збудовано ТЕЦ, з Панютиного перенесені залізничні майстерні, Будинок культури, стадіон, п’ять шкіл, три технікуми тощо. Кількість населення зросла до 22 тис. Восени 1941 року Лозова була захоплена німецькими військами. Фашистське командування надавало великого значення місту, яке було воротами до Донбасу. Під час війни місто шість разів переходило з одних рук до інших. Війна перетворила місто на руїни. У боях за звільнення Лозівщини від німецько-фашистських загарбників загинуло понад 10 тис. бійців і офіцерів Радянської Армії. Понад 9 тис. лозівчан не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної. Після остаточного звільнення міста від німецько-фашистських загарбників 16 вересня 1943 року лозівчанам довелося повністю відновлювати зруйноване господарство і практично повністю будувати нове місто. Зусиллями тисяч громадян Лозова поступово перетворилася на сучасне місто з багатогалузевим господарством.

     Становленню міста, як потужного промислового центру Харківської області, сприяло будівництво в 60-х роках найбільшого за об’ємами продукції, що випускається, і чисельності працюючих на підприємстві – Лозівського ковальсько-механічного заводу. Місце розміщення виробництва визначалося у зв’язку з наявністю потужного залізничного вузла та близьким розташуванням металургійних комбінатів Східної України. До того ж у місті на той час проживала велика кількість людей, яким потрібна була робота. Датою народження підприємства вважається день, коли була виготовлена перша штамповка – 29 березня 1966 року. Завод є найбільшим підприємством міста Лозова та займає площу 111 гектарів. Лозівський ковальсько-механічний завод лишався основним замовником містобудування до 1991 року. Зокрема, завдяки йому був збудований сучасний міський район багатоповерхівок Південно – Західний житловий масив з усією інфраструктурою. Дитячі садки, школи, Палац культури, поштові відділення споруджувалися і відкривалися паралельно із розвитком ЛКМЗ. У цей час працівниками заводу було насаджено міський парк «Перемога». У 1975 році стала до ладу лікарня медико-санітарної частини ЛКМЗ на 350 ліжок. Сучасний вигляд підприємства найбільш активно формувався в середині 1970-х – першій половині 1980-х років. З 2002 року ЛКМЗ входить до Індустріальної групи УПЕК та активно розвиває нові, конкурентоспроможні напрямки діяльності, постійно розширюючи номенклатуру виготовлених виробів.

    Сьогодні Лозова – місто обласного значення Харківської області. Її площа складає 18,1 кв.км. Тут мешкають понад 67,0 тис. чоловік. Це одна з найбільших станцій України. Провідна галузь економіки міста – промисловість, яка представлена підприємствами машинобудування, обробки металу та підприємствами переробної галузі.

     Організована в 1933 році майстерня з ремонту сільськогосподарської техніки, в 1958 році була перетворена в авторемонтний завод, на якому проводився ремонт задніх мостів автомобілів.

 

2. Характеристика міста Лозова та Лозівської міської територіальної громади

 СКЛАД ГРОМАДИ:   1 міська рада, 3 селищні ради, 20 сільських рад

91 населений пункт (1 місто обласного значення, 3 селища міського типу, 6 селищ, 81 село)

Вигідне географічне розташування (рівновіддаленість від п’яти обласних центрів), наявність якісно розвинутого залізничного транспортного сполучення;
Наявність вільної кваліфікованої робочої сили;
Є освітня база для підготовки спеціалістів потрібних напрямків для потенційних інвесторів, можливість використання освітньої бази м. Харків;
Наявність вільних земельних ділянок для розміщення виробничих потужностей;
Наявність „браунфілдів” - промислових споруд, які не використовуються, наявність об'єктів незавершеного будівництва;
Наявність проектних потужностей електро-, водо-, газопостачання;
Позитивне ставлення до інвесторів з боку міської влади та громади.

3. Розташування та клімат

 

     Лозівська міська територіальна громада розташована у Лозівському районі у степовій зоні на півдні Харківської області. Межує з Близнюківською, Біляївською, Олексіївською громадами Лозівського району, Ізюмським та Красногадським районами Харківської області та Павлоградським районом Дніпропетровської області.

      Інфраструктура Лозівщини представлена промисловим сектором, підприємствами залізничного транспорту, будівельними організаціями, автотранспортними та ремонтними підприємствами, розгалуженою сферою малого та середнього бізнесу. У сільських населенних пунктах основним видом діяльності є сільське господарство.

Географічні координати: 48○ 54′ північної широти 36○ 19′ східної довготи. Висота над рівнем моря 186 м.
Місто займає дуже вигідне географічне положення. Близькість Донбасу, Придніпров’я, Харкова, гарні транспортні зв’язки з промисловими центрами України сприяють вигідному економіко-географічному положенню.
Відстані від м. Лозова до:м. Харкова – 148 км.
м. Києва – 528 км.
м. Дніпропетровськ – 152 км.
м. Полтава – 177 км.
м. Донецьк – 237 км.
м. Луганськ – 286 км.
Територія міста займає площу 1806 га, в т.ч. зелена зона – 1071 гектар.
Місто розташоване в степовій фізико-географічній зоні. Клімат помірний з теплим помірно жарким, а іноді засушливим літом та помірно холодною, але не суворою зимою. Річок не протікає.


4. Демографія та зайнятість

Чисельність наявного населення Лозівської міської об’єднаної територіальної громади становить - 90606 чол. (3,4% від населення Харківської області) (офіційні статистичні дані)

Міське населення – 71518 чол. (78,9%)       Сільське населення – 18879 чол. (21,1%)

Розподіл населення за статтю: 

Чоловіки    – 41446 чол. (45,7%)

Жінки         – 49160 чол. (54,3%)

Розподіл населення за віком:

0 – 17 років –  15386 чол. (17,0%), в т.ч. 0-6 років – 5506 чол.,7-17 років – 9880 чол.

18 років і старше         – 75220 чол. (83%),

в т.ч. 60 років і  старше – 23786 чол. (26,3%).

Кількість пенсіонерів   -  26831  чол., або 29,7% до постійного населення, в тому числі 18865 чол. по місту Лозова та 7966 чол. по іншим населеним пунктам громади.

Чисельність пільгових категорій населення, зареєстрованих в управління праці та соціального захисту населення – 19213 (особові справи).

 

5. Довідкові дані для розрахунків та обґрунтувань

5.1. Ставки місцевих податків:

Ставка земельного податку на 2021 рік встановлена Рішенням Лозівської міської ради №2110 від 25 червня 2020 року "Про встановлення земельного податку на території Лозівської міської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік"

Ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік встановлена Рішенням Лозівської міської ради №2111 від 25 червня 2020 року "Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Лозівської міської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік"

5.2. Ціни на електроенергію

Послуги з надання електричної енергії по місту Лозова здійснює акціонерна компанія «Харьківобленерго» 64602 м. Лозова, вул. Юхима Березовського (колишня - вул. Леніна), 86, тел. (0-5745) 2-29-60 http://oblenergo.kharkov.ua 
Вартість 1 кВт*год електричної енергії визначається єдиним роздрібним тарифом на відповідний розрахунковий період, який затверджується Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. З 01 травня 2016р. по 31 грудня 2016р. вартість 1 кВт*год становить 2,02176 грн/кВт•год з ПДВ грн. за 2 класом напруги.

5.3. Водопостачання та каналізація

Підприємство, яке надає послуги всім споживачам міста Лозова з централізованого водопостачання та водовідведення є КП «Лозоваяводоканал», розташоване за адресою: м. Лозова, вул. Степова, 3, тел. (05745) 2-36-42, (05745) 2-54-43, факс (05745) 2-36-42, http://lkp.kh.ua.

5.4. Газифікація

В місті Лозова є можливість приєднання до траси газопроводу для забезпечення постачання газу для потреб виробництва. Це здійснює Лозівська філія ВАТ «Харківгаз» Поштова адреса та телефони відокремленого підрозділу Україна, 64602 м.Лозова вул.Муранова 63 тел.: (05745) 2-21-05, тел\факс (05745)2-58-22;2-29-37 http://lozgaz.at.ua/

5.5. Ціни на газ встановлюються постачальниками газу.

5.6. Теплову енергію по місту Лозова постачає КП «Теплоенерго» Лозівської міської ради Харківської області, розташоване за адресою: 64600, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ломоносова, 23. http://lkp.kh.ua.

 

за 1 Гкал (з ПДВ, з 1 січня 2019 року.

5.7. Тариф на вивіз ТБО

Збиранням, вивезенням та переробкою сміття і твердих побутових відходів в місті Лозова займається комунальне підприємство «ЕКО-САН» Лозівської міської ради Харківської області. Підприємство знаходиться за адресою: 64603, Харківська обл., м. Лозова, вул. Правди, 4, телефон 2-35-22, адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Рішенням Виконавчого комітету Лозівської міської ради №83 від 24.02.2015р. (норми накопичення ТПВ згідно рішення ВК ЛМР  від 27.12.2011 г. №1057) встановлений тариф на послуги з вивезення (перевезення та захоронення) твердих побутових відходів по м. Лозова для споживачів  в розмірі 67,94 грн./куб.м.

6. Соціальні питання

 

На теперішній час в м. Лозова є тільки вторинний ринок житла. Однак, повільно ведеться будівництво індивідуальних житлових будинків фізичними особами для своїх потреб.

У відповідності з дислокацією житлового фонду КП «ЖУК» по  м. Лозова зареєстровано всього: 377 буд. (загальною площею – 940827 м.кв.), в тому числі: будинки  з 9-ма поверхами – 62, будинки з 5-ма поверхами – 164, малоповерхові будинки – 151, в тому числі: (4-х пов. - 5 шт.; 3-х пов. - 8шт., 2-х пов. - 54 шт.,1 пов. - 84 шт.).
В громаді широко розвинута система загальноосвітнього навчання.

     Підготовку спеціалістів різного рівня здійснюють Лозівський центр професійної освіти (752 студенти); 2 ВНЗ І рівня акредитації (Лозівська філія Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу та Лозівський вищий коледж мистецтв) (1265 студентів).

На базі професійних освітніх закладів існує можливість відкриття нових технічних спеціальностей.
Близькість до 3 обласних центрів дозволяє молоді отримувати вищу освіту у ВУЗах Харкова, Дніпра та Полтави.

     Спортивна галузь у місті представлена двома стадіонами, двома ДЮСШ та спортивними комплексами.

     Населення міста обслуговують дві лікарняні установи: Лозівська міська лікарня, «Центр первинної медико–санітарної допомоги м.Лозова», у місті розташоване Лозівське міжрайонне управління ГУ Держсанепідемслужби у Харківській області.

     Культурно–освітні потреби та дозвілля лозівчан забезпечують міський Палац культури, краєзнавчий музей, три міські бібліотеки, парк культури та відпочинку, дендрарій та три сквери.

     У місті функціонують два фонтани, протягом останнього часу побудовано сучасні дитячі майданчики.

 

7. Економіка міста

Місто Лозова є другим в області після м. Харків містом за обсягами промислового виробництва.
Першорядними в економіці міста є підприємства машинобудування, обробки металу, переробної промисловості та залізничного транспорту.

Промисловий комплекс  – 6 промислових підприємств (без підприємств малого бізнесу).

Зовнішньоекономічну діяльність здійснюють 4 промислових підприємства, які співпрацюють з 9 країнами близького та дальнього зарубіжжя.

Підприємства міста мали прямі інвестиції з 7 країн світу, з яких найбільш значні обсяги прямих іноземних інвестицій були вкладені нерезидентами Вiрґiнських Островів (Брит.) – 633,0 тис.дол., Белізу – 194,7 тис.дол. та Кіпру – 194,6 тис. дол.

Найбільші обсяги по прямих інвестиціях в місті були на підприємствах таких видів економічної діяльності як: добувна промисловість і розроблення кар’єрів.

 

8. Інфраструктура міста

У системі водопостачання міста задіяні 196 км водопровідних мереж, 3 насосні станції питного водопостачання. Обслуговується 108 км каналізаційних мереж, 6 каналізаційних насосних станцій і комплекс повного біологічного очищення стічних вод. До міста щодоби подається близько 13 тис. м. куб. питної води та очищається 7-8 тис. м. куб. стічних вод.
Теплопостачання в місті забезпечується 18 котельнями, які виробляють 264 тис. Гкал на рік, протяжність теплових мереж у двотрубному вимірі складає 82 км.
Наявні в місті електропотужності перевищують 300 МВт, фактично використовується 100-130 МВт-год. на рік. Загальна довжина повітряних ліній складає 740 км. В експлуатації знаходиться 415 понижуючих підстанцій.
В межах міста проходить магістральний трубопровід природного газу, розгалужена газова інфраструктура забезпечує газопостачання до промислових об‘єктів та забезпечує газом населення. (Рівень газифікації – 86%). Мережа газопостачання включає 55 одиниць головних споруд. Загальна довжина розподільчої мережі становить 134,44 км, з них 41,4 км – середнього тиску, 93,04 км – низького тиску, 22 ГРП та 33 ШРП.
Телекомунікації в місті забезпечують ЦЕЗ №4 ВАТ «Укртелеком» (телефонний зв‘язок, Інтернет), ТРК «Лозова» (інформаційні послуги), ПП «ТРК Вектор-плюс» (кабельне телебачення, Інтернет), ТОВ Телерадіокомпанія «Сігма» (випуски новин у телеефірі), ПП «Мега» (Інтернет), Радіостанція «Терра» (випуски новин у радіоефірі).

Фінансова-кредитна система міста Лозова представлена 8 банківськими установами, а саме:

  1. Uni Credit bank

Адрес: 64602, Харьковская обл., Лозовая, ул. Карла Либкнехта, 15

Телефон:+380 (5745) 2-33-91, 0 (800) 50-00-20

Сайт:http://www.unicredit.ua

  1. Государственный Ощадный банк Украины, ПАО, Харьковское областное управление Лозовское Тобо № 10020/0514

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Розы 22а

Телефон:+380 (5745) 2-20-54, 0 (800) 21-08-00

Сайт:http://www.oschadbank.ua

  1. Креди Агриколь Банк

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Коминтерна, 4

Телефон:+380 (5745) 2-24-46, 0 (800) 30-55-55, +380 (5745) 7-70-94

Сайт:http://credit-agricole.ua

  1. ПриватБанк

Контактная информация:

Адрес: 64606, Харьковская область, город Лозовая, ул. 3-й микрорайон, 38

Телефон:0 (800) 50-00-03, 37-00

Сайт:http://www.privatbank.ua

  1. ПУМБ

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Розы 40

Телефон:+380 (62) 332-49-00, 0 (800) 50-04-90, +380 (44) 290-72-90, 0 (800) 50-12-75

Сайт:http://www.pumb.ua

  1. Райфайзен банк Аваль

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Коминтерна, 4

Телефон:+380 (5745) 2-54-98, 0 (800) 50-05-00

Сайт:http://www.aval.ua

  1. УкрСиббанк

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Соборная, 7

Телефон:+380 (57) 452-34-15, 0 (800) 50-58-00

Сайт:http://www.ukrsibbank.com

  1. Экспресс-Банк

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Октябрьская, 1

Телефон:+380 (5745) 2-39-68, 0 (800) 50-77-70

Сайт:http://www.expres-bank.ua

 

9. Транспортна інфраструктура

Лозова є однією з найбільших вузлових станцій України. Щодоби через місто проходить до 40 пар поїздів обласного, міжобласного та міжнародного сполучення.

Залізничний транспорт представляють 10 організацій та структурних підрозділів Південної залізниці.
Автотранспортне забезпечення в Лозівській ТГ забезпечено мережею 8 міських та 26 приміських пасажирських автобусних маршрутів загального користування, які обслуговуються 2 підприємствами та 3 фізичними особами – підприємцями. Перевезення пасажирів здійснюється автобусами РУТА, ПАЗ, ЕТАЛОН, МЕРСЕДЕС.
Протяжність доріг з твердим покриттям в місті Лозова становить 155,1 км.


10. Пропозиції інвесторам

Інформація про вільні земельні ділянки (Greenfield) по Лозівській міській територіальній громаді Харківської області:

Greenfield_Суворова

Greenfield_бульвар_Шевченка

Інформація про вільні забудовані ділянки (Brownfield) по Лозівській міській територіальній громаді Харківської області:

Brownfield_Ломоносова_лазня

Brownfield_Восток

Brownfield_Машзавод

Brownfield_Молокозавод


Наявні виробничі площі:
Промислові підприємства м. Лозова, які не здійснюють виробничу діяльність:

ЗАТ «Лозівський молочний завод» (переробка молока та виробництво сиру);
ВАТ «Лозівський завод металоконструкцій» (металообробка);

Контакти

ЛОЗІВСЬКА МІСЬКА РАДА
64600, Україна, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., www: http://lozovarada.gov.ua

Лозівський міський голова
Зеленський Сергій Володимирович
тел. (05745) 23767, 25576; факс (05745) 25866

Секретар Лозівської міської ради
Кушнір Юрій Вікторович
тел. (05745) 23766, 26671; факс (05745) 25866

Начальник управління економіки
Гранкін Сергій Олександрович

тел./факс: (05745) 25615

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ