Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Розпочати приватне будівництво тепер можна без участі посадових осіб

120918

В Україні запрацювала автоматизована електронна реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта.

Зокрема, це стосується будівництва приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 кв.м, а також господарських будівель та споруд, гаражів.

Новий сервіс дозволяє українцям, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на власне будівництво. І що важливо – взагалі без участі посадових осіб. Адже нова е-послуга надається повністю в автоматичному режимі: користувачі заповнюють електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані та надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.

Сервіс передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Користувачам не потрібно власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Достатньо вказати кадастровий номер, та всі необхідні дані «підтягнуться» автоматично. А, отже, ризик припуститися помилки відсутній.

Як скористатися послугою

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому урядовому порталі у розділі «Електронні послуги», а також на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.

Щоб зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта, потрібні:

- електронний цифровий підпис,

- оформлене право власності на земельну ділянку,

- будівельний паспорт.

У разі виникнення питань отримати консультацію можна за номером «гарячої» лінії ДАБІ: 0-800-210-011.

dabi infografika 2480x3207 4ee0


У липні запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків

Вже у липні 2018 року запрацює механізм будівельної амністії для об’єктів незначного класу наслідків. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев у програмі «Паралелі» на телеканалі «ПравдаТУТ».

«Будівельна амністія розповсюджується виключно на малі об’єкти будівництва, які належать до незначного класу наслідків (СС1), і мають площу не більше ніж 300 м². Це перш за все приватний сектор, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі», – зазначив керівник органу держархбудконтролю.

Сьогодні Закон України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» проголосований Верховної Радою, підписаний Президентом та днями буде публікований. Але перш ніж він запрацює, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства має ухвалити ще деякі постанови та накази, щоб привести нормативно-правову базу у відповідність. На ці процедури знадобиться місяць-два.

«Амністувати нерухомість українці зможуть за дуже простою формою та без зайвих довідок. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію, тоді органи архбудконтролю в одну дію зареєструють документи про готовність до експлуатації», – додав Олексій Кудрявцев.

Нагадаємо, «будівельна амністія» розповсюджується на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків.

http://www.dabi.gov.ua/u-lypni-zapratsyuye-mehanizm-budivelnoyi-amnistiyi-dlya-ob-yektiv-neznachnogo-klasu-naslidkiv-oleksij-kudryatsev/


«Роз’яснення щодо процедур отримання документів, необхідних відповідно до законодавства для здійснення будівництва об’єктів (залежно від категорії складності)»

 

ПАМ’ЯТКА ЗАБУДОВНИКУ, що отримав будівельний паспорт  забудови земельної ділянки

 

Питання щодо добудови балконів і лоджій до квартир в багатоквартирних житлових будинках.


До уваги забудовників!

Відділ містобудування, архітектури та земельних відносин Лозівської міської ради повідомляє, що останнім часом на території міста поширились випадки виявлення об’єктів самочинного будівництва. Забудовники з певних причин не оформляють усі необхідні документи перед початком будівництва. Це призводить до різноманітних негативних наслідків в тому числі і до того, що особа в подальшому не може оформити право власності на об’єкт будівництва (не важливо чи це гараж, чи приватний будинок).

Житловий будинок, будівля, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються:

  • на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;
  • без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту;
  • з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Відповідно до статей 27 та 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі «Закон»), забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов і обмежень для проектування об’єкта будівництва (якщо площа житлового будинку перевищує 300 м2).

Лише після отримання будівельного паспорта і направлення замовником, відповідно до статті 34 «Закону», повідомлення про початок виконання будівельних робіт, замовник має право виконувати будівельні роботи.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 7. ст. 34 «Закону» виконання будівельних робіт без документа, який дає право на початок виконання будівельних робіт, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з  ст. 96, 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачено:

- виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до трьохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 5 950 грн.);

- виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 10 200 грн.);

- виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання, вчинене щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2) тягне за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 25 500 грн.);

- діяння, вчинене щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3) тягне за собою накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 51 000 грн.).

Крім цього, замовник відповідно до закону  несе  відповідальність  за повноту і достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт.

Будівництво має здійснюватись відповідно до будівельного паспорта забудови земельної ділянки, проектної документації з урахуванням Державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення", ДБН 30-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень".

Після завершення будівництва замовнику необхідно звернутися до суб’єкту підприємницької діяльності що має відповідний кваліфікаційний сертифікат з інвентаризації нерухомого майна за технічним паспортом на новобудову.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, будівництво  яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта,  відповідно  до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" здійснюється шляхом реєстрації інспекцією ДАБК на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації. 

Датою  прийняття  в  експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації  про  готовність  об'єкта  до експлуатації. 

Зареєстрована  декларація про готовність об'єкта до експлуатації є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних  для його функціонування ресурсів - води,  газу, тепла, електроенергії, включення  даних  про  такий  об'єкт  до  державної   статистичної звітності та оформлення права власності на нього. 

Також, звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до ст. 26. «Закону»

«Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.».

Тобто, зміна цільового призначення об’єкта будівництва після прийняття його до експлуатації та реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації і земельної ділянки, на якій він розташований, повинна відповідати вимогам затвердженої містобудівної документації (Генеральному плану міста, Плану зонування, Детальним планам території, тощо.

Для попередження ситуацій з самочинним будівництвом у місті та якщо у Вас виникають питання з приводу будівництва, рекомендуємо звертатись до відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради за адресою: м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1, ІІ поверх, каб. № 16 та № 18 у вівторок з 8.00 до 12.00 або четвер з 13.00 до 16.00, або за тел. (05745) 2-32-69, 2-29-32.

Відділ містобудування, архітектури

та земельних відносин міської ради


Шановні мешканці міста Лозова!

Звертаємо Вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1024 були внесені зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, норми яких щодо перепланування та переобладнання житлових приміщень  приводяться у відповідність до Житлового кодексу України.

Відповідно до змін в зазначених документах виконання робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Проте, варто зазначити, що визначити ступінь та технічний стан конструкції (стіни) в більшості випадків може тільки сертифікований спеціаліст відповідного спрямування (особливо це стосується багатоквартирних житлових будинків зведених із залізобетонних самонесучих панелей).

Зазначеними спеціалістами (за потреби) може бути наданий технічний звіт про стан будівельних конструкцій, розроблена проектна документація на перепланування житлового приміщення (з дотриманням будівельних та санітарних норм), що надасть гарантію подальшої безпечної та довготривалої експлуатації такого приміщення, або консультація (якщо зазначені роботи є незначними, не передбачають кардинальних змін у планувальній схемі приміщення та втручання в несучі конструкції будівлі).

Також, відповідні консультації  Ви можете отримати у спеціалістів відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради      (м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1, 2-й поверх, каб. № 19, тел.: 2-29-32) у визначені години та дні прийому.

У разі відмови від послуг сертифікованого спеціаліста з питань будівництва та архітектури, власник житлового приміщення в якому проводяться роботи з перепланування та/або переобладнання бере на себе відповідальність за безпеку, надійність та наслідки, що виникли після проведення зазначених робіт.

Більшість багатоквартирного житлового фонду у місті має значний термін експлуатації, тому помилкове визначення ступеня або стану конструкції, проведення робіт, які призводять до зменшення несучої спроможності конструкцій, або до збільшення навантажень на несучі конструкції, порушення правил виконання робіт з перепланування та/або переобладнання житлового приміщення можуть привести до непередбачених наслідків.

Звертаємо увагу забудовників, що ст. 275  Кримінального кодексу України передбачає  кримінальну відповідальність у разі, порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов'язана дотримувати таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого. Такі діяння караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.


Шановні мешканці м. Лозова !

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області інформує, що 19 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» № 4220-VI(далі - Закон). Зазначеним Законом внесені суттєві зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та нормативно-правового акту, що регулює відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Так, санкціями ст. 96 КУпАП передбачена відповідальність фізичних осіб за порушення вимог законодавства під час будівництва до 13 600 грн. Крім того, на сьогоднішній день невиконання законних вимог посадових осіб органів держархбудконтролю тягне за собою накладення на фізичну особу штрафних санкцій до 6 800 грн. При цьому слід звернути увагу, що нормами діючого законодавства не передбачено виділення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд в окрему категорію. Тому особи, що здійснюють будівництво в межах власних домоволодінь несуть відповідальність на загальних підставах. Але найсуворіша відповідальність передбачається за порушення у сфері містобудівної діяльності, скоєні юридичними особами та ФОП. Такі суб’єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафів, розмір яких в більшості випадків безпосередньо залежить від категорії складності об’єкту будівництва та може сягати 1 000 000 грн. за виконання будівельних робіт без документу, що засвідчує право на їх виконання. При цьому аналогічна відповідальність передбачена за експлуатацію таких об’єктів без вводу їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку. Також слід зазначити, що окрему відповідальність нарівні із замовниками несуть підрядники, які безпосередньо виконують будівельні роботи. Тому, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області закликає всіх суб’єктів містобудування (органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб) дотримуватися чинного законодавства та не порушувати встановлені ним норми та правила.


Г Р А Ф І К
прийому громадян
в управлінні містобудування та архітектури
обласної державної адміністрації. 

Дні

Часи  прийому

Посада, 

прізвище,  ім’я  та  по  батькові

9.00 – 13.00

14.00 – 18.00

Понеділок

1

3

Начальник  управління

Рабінович  М.С.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Заступник  начальника  управління

Фурсов  Ю.В.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Заступник  начальника  управління

Пахомова  М.Ю.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Начальник відділу охорони пам’яток архітектури

Черкашина  Г.М.

Понеділок,

четвер

4

-

-

4

Начальник  відділу  урбаністики

Павлик  Н.О.


Шановні мешканці м. Лозова!

З метою удосконалення роботи із зверненнями громадян, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, для виявлення проблемних питань, пов’язаних із земельними відносинами, та їх оперативного вирішення з 10 жовтня 2011 року в обласній державній адміністрації розпочато роботу телефонної «гарячої лінії» щодо проблемних питань, які виникають при видачі право установчих документів на землю.
Режим роботи «гарячої лінії»:
Понеділок – п’ятниця з 11.00 до 16.00
Телефон «гарячої лінії» : 700-10-60
Також повідомлення можна надсилати на електронну адресу :
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ