26°C

Погода у Лозовій

Breezy

Вологість: 25%

Вітер: 46.67 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

«Роз’яснення щодо процедур отримання документів, необхідних відповідно до законодавства для здійснення будівництва об’єктів (залежно від категорії складності)»

 

ПАМ’ЯТКА ЗАБУДОВНИКУ, що отримав будівельний паспорт  забудови земельної ділянки

 

Питання щодо добудови балконів і лоджій до квартир в багатоквартирних житлових будинках.


Шановні мешканці міста Лозова!

Звертаємо Вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1024 були внесені зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, норми яких щодо перепланування та переобладнання житлових приміщень  приводяться у відповідність до Житлового кодексу України.

Відповідно до змін в зазначених документах виконання робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Проте, варто зазначити, що визначити ступінь та технічний стан конструкції (стіни) в більшості випадків може тільки сертифікований спеціаліст відповідного спрямування (особливо це стосується багатоквартирних житлових будинків зведених із залізобетонних самонесучих панелей).

Зазначеними спеціалістами (за потреби) може бути наданий технічний звіт про стан будівельних конструкцій, розроблена проектна документація на перепланування житлового приміщення (з дотриманням будівельних та санітарних норм), що надасть гарантію подальшої безпечної та довготривалої експлуатації такого приміщення, або консультація (якщо зазначені роботи є незначними, не передбачають кардинальних змін у планувальній схемі приміщення та втручання в несучі конструкції будівлі).

Також, відповідні консультації  Ви можете отримати у спеціалістів відділу містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради      (м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1, 2-й поверх, каб. № 19, тел.: 2-29-32) у визначені години та дні прийому.

У разі відмови від послуг сертифікованого спеціаліста з питань будівництва та архітектури, власник житлового приміщення в якому проводяться роботи з перепланування та/або переобладнання бере на себе відповідальність за безпеку, надійність та наслідки, що виникли після проведення зазначених робіт.

Більшість багатоквартирного житлового фонду у місті має значний термін експлуатації, тому помилкове визначення ступеня або стану конструкції, проведення робіт, які призводять до зменшення несучої спроможності конструкцій, або до збільшення навантажень на несучі конструкції, порушення правил виконання робіт з перепланування та/або переобладнання житлового приміщення можуть привести до непередбачених наслідків.

Звертаємо увагу забудовників, що ст. 275  Кримінального кодексу України передбачає  кримінальну відповідальність у разі, порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, особою, яка зобов'язана дотримувати таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого. Такі діяння караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.


Шановні мешканці м. Лозова !

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області інформує, що 19 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» № 4220-VI(далі - Закон). Зазначеним Законом внесені суттєві зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та нормативно-правового акту, що регулює відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Так, санкціями ст. 96 КУпАП передбачена відповідальність фізичних осіб за порушення вимог законодавства під час будівництва до 13 600 грн. Крім того, на сьогоднішній день невиконання законних вимог посадових осіб органів держархбудконтролю тягне за собою накладення на фізичну особу штрафних санкцій до 6 800 грн. При цьому слід звернути увагу, що нормами діючого законодавства не передбачено виділення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд в окрему категорію. Тому особи, що здійснюють будівництво в межах власних домоволодінь несуть відповідальність на загальних підставах. Але найсуворіша відповідальність передбачається за порушення у сфері містобудівної діяльності, скоєні юридичними особами та ФОП. Такі суб’єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафів, розмір яких в більшості випадків безпосередньо залежить від категорії складності об’єкту будівництва та може сягати 1 000 000 грн. за виконання будівельних робіт без документу, що засвідчує право на їх виконання. При цьому аналогічна відповідальність передбачена за експлуатацію таких об’єктів без вводу їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку. Також слід зазначити, що окрему відповідальність нарівні із замовниками несуть підрядники, які безпосередньо виконують будівельні роботи. Тому, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області закликає всіх суб’єктів містобудування (органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб) дотримуватися чинного законодавства та не порушувати встановлені ним норми та правила.


Г Р А Ф І К
прийому громадян
в управлінні містобудування та архітектури
обласної державної адміністрації. 

Дні

Часи  прийому

Посада, 

прізвище,  ім’я  та  по  батькові

9.00 – 13.00

14.00 – 18.00

Понеділок

1

3

Начальник  управління

Рабінович  М.С.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Заступник  начальника  управління

Фурсов  Ю.В.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Заступник  начальника  управління

Пахомова  М.Ю.

Вівторок,

четвер

4

-

-

4

Начальник відділу охорони пам’яток архітектури

Черкашина  Г.М.

Понеділок,

четвер

4

-

-

4

Начальник  відділу  урбаністики

Павлик  Н.О.


Шановні мешканці м. Лозова!

З метою удосконалення роботи із зверненнями громадян, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, для виявлення проблемних питань, пов’язаних із земельними відносинами, та їх оперативного вирішення з 10 жовтня 2011 року в обласній державній адміністрації розпочато роботу телефонної «гарячої лінії» щодо проблемних питань, які виникають при видачі право установчих документів на землю.
Режим роботи «гарячої лінії»:
Понеділок – п’ятниця з 11.00 до 16.00
Телефон «гарячої лінії» : 700-10-60
Також повідомлення можна надсилати на електронну адресу :
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
ВГОРУ