5°C

Погода у Лозовій

Хмарно

Вологість: 80%

Вітер: 28.97 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Умови призначення і виплати державної допомоги при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом із дитиною.

Для отримання допомоги при народженні дитини необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Заява також може бути подана в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України з використанням електронного цифрового підпису (у такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян). Електронний цифровий підпис можна отримати в Державній фіскальній службі, у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Центр сертифікації ключів «України», а також у банківських установах «УкрСиббанк» та «Приватбанк». В Приватбанку ЕЦП можна отримати он-лайн через сервіс «Приват 24».

Звернутися із заявою про призначення допомоги необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать. Якщо раптом отримувач допомоги помер, допомогу при народженні дитини може продовжити отримувати інший з батьків або опікун, який повинен звернутись із відповідною заявою не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Для отримання допомоги при народженні дитини необхідно пред’явити:

1) паспорт або інший документ, який підтверджує особу;

2) заяву одного з батьків (чи опікуна), з яким постійно проживає дитина, за встановленою формою;

3) копію свідоцтва про народження дитини;

У випадку, коли заяву подає опікун, необхідно додати копію рішення про встановлення опіки.  Якщо жінка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України також додаються видані за кордоном компетентними органами і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 квітня 2014 року, призначається у розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць).

Опі­кунам допомога при народженні дитини призначається на кожну взяту під опіку дитину. Якщо дитину влаштовано у дитя­чий заклад на повне державне утримання, допомога також призначається і виплачується також у розмірі, вста­новленому при народженні дитини, а гроші при цьому перераховують на відкритий у банку рахунок дитини.

Звертаємо увагу, що держава здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини. Контроль за цільовим використанням дер­ жавної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У разі встановлення факту нецільового викорис­тання коштів виплату допомоги може бути припинено.

У випадку невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до одного року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

Рішення про припинення виплати допомоги приймається у разі:

 • - позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
 • - відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
 • - нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
 • - відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
 • - тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом із матір’ю;
 • - припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
 • - перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
 • - усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
 • - смерті дитини;
 • - смерті отримувача допомоги;
 • - виникнення інших обставин.

Рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і її усиновлення). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги до органу соціального захисту населення з письмовою заявою.

Якщо Ви потребуєте правової інформації, консультації або роз’яснень з правових питань, допомоги в складенні заяв, скарг та інших документів не процесуального характеру, Ви завжди можете звернутись до нашого центру безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Лозова, вул. Свято-Миколаївська, 4, тел. для довідок (05745) 2-71-03; 2-71-04 або до його відділів в Барвінківському, Близнюківському, Кегичівському, Сахновщинському та Первомайському районах.

Крім того, в разі, якщо Ви є працездатною особою та маєте дохід, який не перевищує 3368 грн (станом до 01 грудня 2017 року), або є непрацездатною особою з доходом не більш ніж 2624 грн., внутрішньо переміщеною особою або ветераном війни (учасником АТО) з будь-яким матеріальним станом, і потребуєте правової допомоги у вигляді складення процесуальних документів або представництва в суді, іншому державному органі – використовуйте своє право на отримання доступу до правосуддя шляхом звернення до центру безоплатної вторинної правової допомоги та його структурних підрозділів.


01

Графік прийому населення та контактна інформація:

 Лозівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної право

вої допомоги працює з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 без перерви.

Адреса: м. Лозова, вул. Паризької Комуни, буд. 4 (готель “Лозова”),  3 поверх, кабінет

и 28, 31.

Телефон: (05745) 2-71-03.

Гаряча лінія системи безоплатної вторинної правової допомоги:

0-800-213-103

Керівник Лозівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Шевченко Ірина Миколаївна; телефон – (05745) 2-71-04.

Адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Діяльність Лозівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги поширюється на територію Близнюківського, Лозівського, Первомайського районів та міст Лозова, Первомайський Харківської області.

При першому зверненні до Центру  необхідно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Завдання Лозівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Безоплатна  вторинна  правова  допомога  -  вид  державної гарантії,  що  полягає  у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Основним завданням центру є створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме забезпечення надання таких видів правових послуг:

1) здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

2) складання документів процесуального характеру.

Категорії населення, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

Право на безоплатну вторинну правову допомогу, згідно статті 14  Закону України «Про безоплатну правову допомогу», мають такі категорії осіб:

- особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісяч-ний  сукупний дохід  їхньої  сім'ї  нижчий  суми прожиткового  мінімуму сім’ї, розрахованого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум";

- інваліди,  які  отримують  пенсію  або  допомогу, що призначається  замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

- діти-сироти,  діти,  позбавлені  батьківського піклування, безпритульні діти,  діти,  які можуть  стати  або  стали  жертвами насильства  в  сім'ї;

- особи, які претендують ся на статус біженця (до моменту прийняття рішення про надання такого статусу);

- ветерани  війни  та особи,  на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту", особи, які  мають  особливі  заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,  особи,  які належать до  числа  жертв нацистських переслідувань –  на правові послуги стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом;

- особи,  щодо  яких  суд  розглядає  справу  про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та   поновлення  цивільної дієздатності   фізичної особи; про надання психіатричної  допомоги  в  примусовому  порядку;

- реабілітовані - на правові послуги стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією;

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
ВГОРУ