Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

снежинкаЗгідно з даними офіційного інформаційного серверу Українського гідрометеорологічного центру протягом найближчих днів на території Лозівської міської об’єднаної територіальної громади очікується зниження температури повітря навколишнього природного середовища до - 15ºС вночі та пориви вітру до 20 м/с.

Відділ цивільного захисту, ОМРСР та ВЗПО Лозівської міської ради рекомендує у разі значного зниження температури повітря навколишнього природного середовища відмовитись (без зайвої потреби) від дальніх поїздок та не виходити на вулицю. У разі перебування на вулиці в цей період необхідно вживати заходи індивідуального захисту від обмороження та переохолодження.

Перша допомога при переохолодженні та обмороженні. 

Якщо людина тривалий час перебуває на холоді, в неї може виникнути переохолодження всього організму. Найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп'яніння. Ще серед чинників, що сприяють ураженню холодом, виділяють:

-    ускладнений кровообіг в тканинах, що піддаються дії холоду (тісний одяг і взуття, вимушена гіподинамія);

-    знижена стійкість тканин до дії холоду (травми кінцівок, раніше перенесені термічні ураження, захворювання з порушенням кровообігу і іннервації);

-    понижена загальна резистентність організму (поранення, що супроводжуються крововтратою і шоком; втома; виснаження; авітаміноз; перенесені інфекційні захворювання; захворювання, що супроводжуються порушенням загального обміну; дія іонізуючої радіації; гострі і хронічні інтоксикації та ін.).

У розвитку загального переохолодження виділяють кілька фаз:

-    людина відчуває втому, скутість, сонливість, байдужість до всього;

-    за подальшого зниження температури тіла спостерігається запаморочення;

-    зупинка кровообігу, серцевої діяльності.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження. Обмороження – це ушкодження тканин у результаті дії низьких температур. Може виникнути навіть за температури, вищої від 0°С. Мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу, під холодним дощем; хвороби, втрата певної кількості крові, алкогольне отруєння, тощо можуть стати причиною обмороження. Найуразливіші для обморожень частини тіла з найслабшим кровотоком: ніс, вуха, кінцівки.

Симптоми обмороження розвиваються під час перебування на холоді. По-перше, виникає відчуття холоду. Потім людина відчуває поколювання, її шкіра набуває блідого відтінку, втрачає чутливість. Пізніше німіє і набуває синюшного відтінку. Втрата чутливості робить непомітною подальшу дію низької температури і часто є причиною тяжких незворотних змін у тканинах. Справжню глибину обмороження можна встановити тільки після припинення дії холоду, інколи через кілька днів (на ураженій ділянці з'являється набряк, запалення чи змертвіння тканин).

За тяжкістю та глибиною розрізняють чотири ступені обмороження.

І ступінь (легкий). Характеризується ураженням шкіри, що супроводжується запаленням, набряком, болем. Такий стан триває кілька днів, потім поступово проходить. Уражена ділянка надовго залишається дуже чутливою до холоду.

ІІ ступінь (середньої тяжкості). Проявляється некрозом поверхневих шарів шкіри. Після відігрівання уражене місце синіє. В зоні обмороження утворюються пухирці, наповнені прозорою чи білуватою рідиною. З'являється сильний біль. Серед загальних симптомів спостерігаються підвищення температури тіла, погані сон та апетит.

ІІІ ступінь (тяжкий). Відбувається поступовий некроз тканин на значну глибину. В перші дні спостерігається поява пухирців, заповнених темною рідиною. Через кілька днів з'являються ділянки вологої мертвої тканини. Хворі відчувають нестерпний біль. Захворювання супроводжується виділенням поту та ознобами, апатією.

IV ступінь (вкрай тяжкий). Характеризується змертвінням тканин до кістки. Ця частина тіла залишається холодною та абсолютно нечутливою. Шкіра вкривається пухирцями, заповненими чорною рідиною. Через кілька днів уражена ділянка швидко чорніє і висихає. Відбувається муміфікація тканин. Процес загоєння такої рани надзвичайно тривалий (1,5-2 місяці).

Рекомендації щодо попередження переохолодження та обмороження.

  1. Одягатися та взуватися необхідно відповідно до температури повітря та погоди, одяг та взуття повинні бути теплими та сухими, бажано з натуральних матеріалів. Взуття повинно бути вільним, щоб не здавлювати тканини і не порушувати кровопостачання нижніх кінцівок. Для взуття треба використовувати повстяні устілки, одягати шерстяні шкарпетки.
  2. Відкриті частини обличчя та голови (вуха, підборіддя, щоки, ніс) необхідно періодично перевіряти для попередження відмороження.
  3. Необхідно відмовитись від перебування на холоді у нетверезому стані.
  4. Необхідно уникати тривалого перебування у холодних сирих приміщеннях та роботи на відкритому повітрі у холодну погоду з підвищеною вологістю повітря.
  5. Не варто виходити на вулицю спітнілими та слід уникати надмірних фізичних навантажень.
  6. Рекомендується вживати гарячі їжу та напої.

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб.

Перша допомога при охолодженні:

При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню постраждалого достатньо тепло одягнути або забезпечити перебування
в теплому приміщенні, дати гаряче пиття (чай, каву, молоко), змусити виконати декілька фізичних вправ. Також, достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початкової температурі води 24°С, поступово збільшуючи температуру води до нормальної температури тіла людини.

В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно якнайшвидше транспортувати до лікувального закладу.

У разі неможливості оперативно доставити постраждалого до лікувального закладу, необхідно найшвидше доправити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах. Перед зігріванням слід визначити, чи не відбулося обмороження кінцівок та інших частин тіла. Якщо такі ознаки є – треба вжити заходів щодо обробки обморожених місць. При зупинці дихання і відсутності пульсу у постраждалого треба негайно приступити до реанімаційних заходів (проведення непрямого масажу серця і штучного дихання). Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для надання кваліфікованої медичної допомоги та рятування постраждалого.

 

Перша допомога при обмороженні:

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

При обмороженні II-IV ступеню не можна роботи швидке зігрівання, масаж або розтирання. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину, по 2 таблетки «Но-Шпи» (дротаверину) або папаверину.

Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження.

Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги – застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

Зігрівання можна проводити за допомогою теплих ванн. Температуру води слід поступово підвищувати з 20°С до 40°С протягом 20-30 хвилин. При цьому кінцівку необхідно ретельно відмити милом від бруду. Після ванн та розтирання пошкоджену частину тіла необхідно висушити (протерти), закрити стерильною пов'язкою та тепло укутати. Відморожені ділянки тіла не можна змазувати жиром і мазями.

При будь-якому ступені обмороження необхідно звернутися до лікаря.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних правил безпечної поведінки та порад дозволить вам та вашим близьким уникнути трагічних наслідків.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ