Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P144034011 липня Лозівський міський голова Сергій Зеленський та голова районної ради Володимир Лаптєв привітали з Днем народження мешканку села Миролюбівки Олену Антонівну Кажан. Керівники побажали міцного здоров’я, довголіття, миру й злагоди та подякували за багаторічну працю на педагогічній ниві Лозівщини.

Народилася Олена Антонівна 11 липня 1925 року в місті Мозер Полісьської (зараз Гомельської) області Білоруської РСР.
У травні 1943 року Олена Антонівна стала партизанкою Мозирського партизанського загону ім. Олександра Невського, створеного в лютому цього року, який через півроку переріс в партизанську бригаду, що складалася з трьох загонів.
Геля (так звали її партизани) служила рядовим в господарському взводі: готувала їжу, прала, ремонтувала одяг партизан, доглядала поранених. Самим небезпечним було – заготівля харчів по селах, де кругом були німці, поліцаї. Але тендітна дівчинка не привертала увагу німців.
Вона дізналася, що члени її сім’ї, які залишилися у місті (мама, п’ятеро молодших братів та сестер, з яких молодшому було два роки), як сім’я партизанки, загинули від рук карателів. Батько та старший брат були на фронті.
Коли війська регулярної армії звільнили місто Мозер від фашистів, партизани об’єдналися з військовою частиною. ветерана війни, нагороджену орденами «За мужність», «Вітчизняної війни II ступеня», медаллю «За перемогу над Німеччиною», багатьма ювілейними медалями.
Олена Антонівна зустрічається з молоддю, ділиться своїми спогадами про війну, про свої партизанські будні, про післявоєнне життя, що має важливе значення для патріотичного виховання підростаючого покоління.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ