Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

glavnaya      Зранку, 05 листопада, міський голова Сергій Зеленський провів розширену робочу нараду з приводу звернення депутата Лозівської районної ради Наталії Пеншиної щодо можливості нарахування житлової субсидії за електричне опалення мешканцям багатоквартирних житлових будинків в с.Єлизаветівка Єлизаветівського старостинського округу Лозівської міської ради Харківської області.

     Під час розгляду зазначеного питання було повідомлено, що у 2017 році відбулась реконструкція мережі системи газопостачання для десяти багатоквартирних житлових будинків в с. Єлизаветівка Єлизаветівського старостинського округу Лозівської міської ради Харківської області, що надало можливість мешканцями квартир зазначених будинків встановити системи індивідуального газового опалення.

     На сьогоднішній день, частина мешканців даних житлових будинків встановила в квартирах систему індивідуального газового опалення , а решта продовжує використовувати для обігріву своїх помешкань електричні прилади.

     У відповідності до п.8 Положення «Про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого Постановою КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21 жовтня 1995 року №848 (зі змінами):

     -  якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

     Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньо будинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

     Мешканці зазначених багатоквартирних житлових будинків не мають в наявності відповідних актів обстеження стану зовнішньо- і внутрішньо будинкових електричних мереж, а самі внутрішньо будинкові електричні мережі розраховані на максимальну потужність  - 1,3 кВт, що унеможливлює спробу витримувати навантаження серед існуючих електроприладів потужністю -5,0 кВт.

    Тож законні підстави для нарахування житлової субсидії на електричне опалення для мешканців багатоквартирних житлових будинків в с.Єлизаветівка Єлизаветівського старостинського округу Лозівської міської ради Харківської області наразі відсутні.

     Окремо було наголошено, що для проведення реконструкції внутрішньо будинкових електричних мереж, необхідно залучити додаткові кошти, а саме:

  • - 4-х під’їзний житловий будинок – 98,5 тис. грн.;
  • - 3-х під’їзний житловий будинок – 65,64 тис. грн.;
  • - 2-х під’їзний житловий будинок – 55,58 тис. грн.

    Крім того, з метою зменшення оплати за спожиту електроенергію, мешканцям зазначених багатоквартирних житлових будинків було рекомендовано придбати та встановити електричні лічильники багато-тарифного обліку.

 

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ