Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

pension fund ukraine

Інформаційно – аналітичні матеріали

про роботу Лозівського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Харківської області

за січень – лютий 2018 року

         Робота Лозівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області була спрямована на виконання завдань Пенсійного фонду України, плану власних надходжень, забезпечення своєчасної виплати пенсій пенсіонерам міста Лозова, Лозівського району, Близнюківського району, Сахновщинського району, м. Первомайський та Первомайського району, поліпшення обслуговування громадян, вдосконалення взаємодії з органами фіскальної служби, реалізацію запланованих заходів щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду.

        В січні-лютому 2018 року власні кошти склали 56,21 млн. грн., в т.ч. 98,5% частина єдиного внеску або 55,364 млн. грн., та 0,846 млн. грн. – кошти які адмініструє Пенсійний фонд України, що на 19,3 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Збільшення пояснюється підвищенням для Пенсійного фонду України пропорції розподілу ЄСВ з 01.07.2017 до 85,6215% відповідно до постанови КМУ від 16.03.2017 № 145 „Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб” та від 19.07.2017 № 530 та збільшенням мінімальної заробітної плати з 01.01.2018 до 3723 грн.

        Загальна заборгованість з платежів до управління станом на 01.03.2018 становить 898,2 тис. грн., у тому числі недоїмка із сплати страхових внесків попередніх періодів – 213,1 тис. грн. (23,7%) , фінансових санкцій та пені – 127,0 тис. грн. (14,2%), заборгованість із відшкодування пільгових пенсій –    558,1 тис. грн. (62,1%). Протягом січня – лютого 2018 року загальний борг зменшився на 15,4 тис. грн., або на 1,7%. Заборгованість по страхових внесках зменшилась на 0,8 тис. грн. за рахунок сплати заборгованості фізичними особами – підприємцями. Заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, зменшилась на  14,6 тис. грн.

        Вся заборгованість охоплена заходами примусового стягнення. При цьому 73,6%, або 661,4 тис. грн. – це заборгованість підприємств – банкрутів та у яких відсутні активи.

        У відділах ДВС знаходяться виконавчі документи про стягнення коштів в інтересах управління на суму 996,9 тис. грн., в т.ч. ЄСВ – 355,9 тис.грн. та стягнуто 7,5 тис. грн., в т.ч. ЄСВ – 5,9 тис.грн.

        Надходження від додаткових ставок склали 407,5 тис. грн., або план виконано на 113%.

        На обліку в управлінні перебуває 54985 пенсіонерів, з яких 80,1% отримують пенсію за віком.

        Працюючі пенсіонери - 7703 осіб, що становить 14,0% від загальної чисельності.

        Загальні видатки управління на пенсійні виплати у січні - лютому 2018 року склали 214,977 млн. грн., в т.ч.:

- 172,822 млн. грн., або 80,4% за рахунок коштів Пенсійного фонду;

- 42,155 млн. грн., або 19,6% за рахунок Державного бюджету.

        На пенсійні виплати спрямовано 213,93 млн. грн., інші видатки склали 1,047 млн. грн. (поштовий збір).

        В порівнянні з відповідним періодом минулого року, видатки збільшились на 69,9 млн. грн., це пов’язано з осучасненням пенсій з 01.10.2017 згідно Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

        Середній розмір пенсій по об’єднаному управлінню становить станом на 01.03.2018р. – 2199,84 грн. Темп зростання середнього розміру пенсії у порівнянні з аналогічним періодом минулого року складає 135,7 %.

        Виплата пенсій та грошової допомоги за вибором пенсіонера проводиться через об’єкти поштового зв’язку та уповноважені банківські установи. Із загальної чисельності пенсіонерів одержувачі пенсій через банківські установи складають 32747 особи (59,6%).

        Забезпечується виплата пенсій 1846 особам, які переїхали з Донецької та Луганської областей. Всього було оброблено 4183 електронних пенсійних справ з початку проведення антитерористичної операції та всі поставлено на облік в управлінні, 1173 осіб повернулись до попереднього місця проживання, 648 - зняті з обліку з інших причин (померлі, переїхали в інший район), 516 особам виплата пенсій призупинена до з’ясування місця проживання по Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо перемішених осіб.

Лозівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області оперативно вирішується питання постановки та зняття з обліку цієї категорії громадян, після надходження електронної пенсійної справи виплата пенсій забезпечується в найкоротші терміни.

        Прийнято і опрацьовано у поточному році дві заяви на виготовлення електронних пенсійних посвідчень внутрішньо перемішеним особам для їх передачі до Публічного акціонерного товариства „ Державний ощадний банк України”. Всього опрацьовано 2215 заяви.

        Сума пенсій (з індексацією), або щомісячного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 13730 грн. (десять прожиткових мінімумів для непрацездатної категорії громадян) підлягає оподаткуванню та утриманню військового збору. В управлінні перебувають на обліку 16 таких осіб, з яких утримано та перераховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 47,95 тис. грн. та військовий збір в сумі 3,99 тис. грн.

        В січні-лютому 2018 року призначено 229 пенсій громадянам, проведено 571 перерахунків за заявами пенсіонерів та призначено 7 пенсій за „Особливі заслуги перед Україною”.

З 01 січня 2018 року проведено перерахунок пенсій відповідно змін внесених до ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсій за віком за наявності у чоловіка 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України „Про Державний бюджет України” на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеним Законом. Загальна кількість пенсіонерів, яким проведено перерахунок з початку року по Лозівському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Харківської області становить 8795 осіб, мінімальний розмір підвищення складає – 37,20 грн.

         Поліпшення якості обслуговування громадян важливий аспект діяльності управління. В управлінні для підвищення якості обслуговування громадян організований щоденний прийом в громадських приймальнях за принципом „єдиного вікна”, через які пройшло 10011 громадянин. Робота за принципом „єдиного вікна” надала можливість спростити процедуру отримання послуг, скоротити строки її надання, підвищити комфортність, якість обслуговування, поглибити поінформованість громадян у питаннях пенсійного законодавства. Прийом проводиться з використанням нових технологій: заява подається в автоматизованому вигляді, за лічені хвилини одержується довідка з реєстру застрахованих осіб про стаж та заробіток з 01 липня 2000 року, що значно спрощує процедуру призначення (перерахунку) пенсії. Найкращий результат такого прийому – ліквідація черг, якісне, повне і своєчасне опрацювання спеціалістами управління поданих на прийомі документів.

         Середній термін призначення пенсій – 5 днів, перерахунки – 4, при встановлених законодавством 10 днів.

         Адміністрування єдиного внеску здійснюють фіскальні органи, але реєстр застрахованих осіб ведуть органи Пенсійного фонду України. В січні - лютому 2018 року надано довідок форми ОК 5 за заявами громадян – 1100 та для призначення, перерахунку пенсій – 738 довідок.

         Проводився аналіз звітів по єдиному соціальному внеску, за результатами якого встановлено 224 порушення, всіх страхувальників повідомлено та направлено 5 листів до ДПІ ГУ ДФС.

         З метою упередження зазначених порушень надається методологічна допомога з питань ведення реєстрів застрахованих осіб в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

        В 2018 році управлінням до суду не подавались заяви про стягнення заборгованості.

        Заявниками подано до суду 11 позовів з питань пенсійного забезпечення, з них:

  • щодо перерахунку та виплати пенсій згідно Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” - 1 позов,
  • щодо поновлення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам – 1 позов
  • щодо перерахунку пенсій ліквідаторам аварії на ЧАЕС – 1 позов,

-   щодо встановлення факту, що має юридичне значення   – 8 позовів.

        За результатами розгляду 2 рішення прийнято на користь заявника, 9 справ знаходиться на розгляді.

        Із прийнятих не на користь Пенсійного фонду рішень, 2 заяви про встановлення факту, що має юридичне значення.

        Для забезпечення відкритості в роботі управління проводилось інформування громадськості про основні напрями пенсійного забезпечення, роз’яснення нормативно – правових актів з питань пенсійного забезпечення через ЗМІ. Протягом січня - лютого 2018 року проведено: 6 виступів по радіо та на телебаченні; опубліковано 1 стаття в місцевій газеті, забезпечено наповнення офіційного веб-сайту Лозівської міської ради, Первомайської міської ради, Лозівської районної державної адміністрації, Первомайської районної державної адміністрації, Близнюківської районної державної адміністрації та Сахновщинської районної державної адміністрації - розмішено 6 статей, проведено нарада 12 лютого 2018 року з головними бухгалтерами підприємств, організацій, установ та селищних рад, на яких було присутні 28 громадян.

        В управлінні організовано постійно діючі телефонні „гарячі лінії”, через які надано 435 консультацій.

        Здійснювалась робота щодо популяризації відомчих видань Пенсійного фонду України станом на 01.03.2018 було розповсюджено 377 екз. газет „Пенсійний кур’єр” – та 4 екз. журналу „Вісник Пенсійного фонду України”.

        Веб - портал електронних послуг Пенсійного фонду України дозволяє всім бажаючим отримувати інформацію про себе, яка накопичена в інформаційних базах даних Пенсійного фонду України. Станом на 01.03.2018 року зареєстровано 11883 користувачів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, в т.ч. з початку року - 160 користувача.

Одним із основних завдань управління є своєчасне реагування на проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян. З початку року до управління надійшло 118 звернень громадян, з них 45 письмових або 38% від загальної кількості звернень громадян та 73 усних або 62% від загальної кількості звернень громадян.

        Звернення громадян були з питань стосовно: призначення та перерахунку пенсій – 57 (48%), роз’яснення діючого пенсійного законодавства – 2 (2%), з питань визначення права на пенсію – 3 (3%), отримання пенсій за фактичним місцем проживання (вимушені переселенці) – 13 (11%), виконання рішення суду – 6 (5%), виплата допомоги на поховання – 4 (3%) та з інших питань – 33 (28%).

Всі звернення розглянуті в установлені терміни, заявникам надані повні та обґрунтовані відповіді.

         Детальна інформація про діяльність Лозівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області подана в додатку.

 

ДОДАТОК

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ