Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Сім'я   Роль сімʼї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд та виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, у тому числі, на право прийняття важливих рішень від імені своїх дітей. Саме в умовах сімʼї дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві. Батьки допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють побутові  й соціальні навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була. Діти повинні зростати у сімʼях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічної родини може бути інша сімʼя.

   В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сімʼї та дитячі будинки сімейного типу. Зараз мова піде про прийомні сімʼї (ПС) та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).  Основна мета діяльності ПС та ДБСТ – тимчасове утримання й виховання дитини, яка приходить у сімʼю, забезпечення соціального захисту, захисту майнових та житлових прав дитини, догляд, виховання, корекція та компенсація розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб.  За сприятливих умов дитина може повернутися в рідну сімʼю. Під час перебування дитини у прийомній сімʼї і ДБСТ держава фінансує та контролює утримання і виховання дитини, надає допомогу у її розвитку, соціалізації, організовує соціальний супровід  сімʼї.

   Починаючи з 2006 року у Лозовій було створено 11 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу. Всі ці сімʼї знаходяться під соціальним супроводженням центрів соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді.    Потенційні кандидати на створення прийомної сімʼї в обовʼязковому порядку мають пройти курс підготовки, спрямований на формування усвідомленого ставлення батьків до ролі вихователів дитини-сироти. Організація та проведення навчання покладається на Харківській обласний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді.

   Всім хто має бажання подарувати родинне тепло та затишок дітям, які цього потребують,    необхідно звертатися до Лозівського міського центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді за адресою:   м-н 3, буд. 38, І під., тел.  5-15-11 або до служби у справах дітей Лозівської міської ради за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. 1, к. 35, тел. 2-38-49, 2-20-91.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ