20°C

Погода у Лозовій

Хмарно

Вологість: 86%

Вітер: 6.44 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Gepatit AЗа інформацією Лозівської міськміжрайонної філії ДУ «Харківській обласний лабораторний центр МОЗ України» під час вірусологічного дослідження проби води відкритого водоймища – ставка, розташованого біля Домаського навчально-виховного комплексу на території Домаської сільради, був виявлений антиген вірусу гепатиту А.

З метою недопущення інфікування вірусним гепатитом А відділ цивільного захисту, ОМРСР та ВЗПО Лозівської міської ради рекомендує мешканцям та гостям м. Лозова та с. Домаха утриматись від відпочинку та купання на ставку, розташованого біля Домаського НВК на території Домаської сільради. Крім того нагадуємо, що на зазначеному водоймищі відсутнє організоване місце масового відпочинку (пляж).

Довідкова інформація щодо гепатиту А.

Основні факти.

Гепатит А - це хвороба печінки вірусного походження, яка може протікати як в легкій, так і у важкій формі.

Вірус гепатиту А (HAV) передається при споживанні забруднених продуктів харчування та води або при прямому контакті з інфікованою людиною.

Майже всі люди повністю одужують від гепатиту А з довічним імунітетом. Однак дуже незначна частка людей, інфікованих гепатитом А, може померти від блискавичного гепатиту.

Ризик інфікування гепатитом А пов'язаний з відсутністю безпечної води, поганою санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки).

Епідемії можуть носити вибуховий характер і приводити до значних економічних збитків.

Для профілактики гепатиту А є безпечна і ефективна вакцина.

Безпечне водопостачання, безпека харчових продуктів, поліпшена санітарія, миття рук і вакцина проти гепатиту А є найбільш ефектними способами боротьби з цією хворобою.

Гепатит А - це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А. Вірус перш за все поширюється, коли неінфікована (і не вакцинована) людина вживає їжу або воду, яка забруднена фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов'язана з небезпечною водою або їжею, недостатньою санітарією та поганою особистою гігієною.

На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослабляють здоров'я, та блискавичний гепатит (гостру печінкову недостатність), який часто є смертельним.

Хвороба може призводити до значних економічних і соціальних наслідків в окремих спільнотах. На відновлення здоров'я людей для повернення на роботу, в школу і до повсякденного життя можуть пройти тижні і місяці. Вплив на пов'язані з вірусом підприємства харчової промисловості та місцеве виробництво в цілому може бути значним.

Передача інфекції.

Гепатит А передається, головним чином, фекально-оральним шляхом. Це відбувається при споживанні неінфікованою людиною харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Спалахи хвороби, що передається через воду, відбуваються нечасто і зазвичай пов'язані з забрудненням води стічними водами або з неналежною обробкою води. У сім'ях це може відбуватися через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів сім'ї.

Вірус може також передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною, але при випадкових контактах людей вірус не передається.

Симптоми.

Інкубаційний період гепатиту А триває зазвичай 14-28 днів.

Симптоми гепатиту А можуть бути як легкими, так і важкими. Вони можуть включати підвищену температуру, нездужання, втрату апетиту, діарею, блювоту, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі і жовтяницю (пожовтіння шкіри і очних білків). Не у всіх інфікованих людей проявляються всі ці симптоми.

Ознаки та симптоми хвороби у дорослих людей спостерігаються частіше, ніж у дітей. Імовірність розвитку важкої форми і фатальних наслідків вище в літньому віці. У інфікованих дітей у віці до шести років зазвичай не спостерігається яких-небудь помітних симптомів, і лише у 10 % розвивається жовтяниця. Серед дітей більш старшого віку і дорослих людей інфекція зазвичай призводить до появи більш важких симптомів, а жовтяниця розвивається більш ніж в 70 % випадків захворювання. Іноді відбуваються рецидиви гепатиту А.

Лікування.

Спеціального лікування гепатиту А немає. Одужання від симптомів, викликаних інфекцією, може відбуватися повільно і займати кілька тижнів або місяців. Найважливіше – уникати прийому зайвих ліків. Не слід давати парацетамол і препарати від блювоти.

При відсутності гострої печінкової недостатності необхідності в госпіталізації немає. Терапія направлена на підтримку комфорту і належного поєднання поживних речовин, включаючи поповнення рідини, яка втрачається в результаті блювоти і діареї.

Профілактика.

Покращена санітарія, безпеку харчових продуктів і імунізація є найефективнішими способами боротьби з гепатитом А.

Поширення гепатиту А можна зменшити шляхом:

- забезпечення належного постачання безпечною питною водою;

- належної утилізації стічних вод;

- дотримання особистої гігієни, такий як регулярне миття рук безпечною водою.

На міжнародному ринку доступні кілька ін'єкційних інактивованих вакцин проти гепатиту А. Всі вони схожі з точки зору надійності захисту людей від вірусу і їх побічних ефектів. Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає.

Майже у 100 % людей протягом одного місяця після введення однієї дози вакцини розвиваються антитіла до вірусу на захисному рівні. Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту протягом приблизно 5-8 років після вакцинації.

 

Відділ цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної,

режимно-секретної роботи та взаємодії

з правоохоронними органами Лозівської міської ради

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ