Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

3123   Розвиток сімейних форм виховання, підтримка прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу не вирішують питання інтернатних закладів. В Україні проживає 72 тис.731 дитина – сирота і дитина, позбавлена батьківського піклування. З них 65 тис.705 дітей проживають у сім’ях громадян України (опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу). Водночас майже 7 тис. дітей цієї категорії проживають в інтернатних закладах різних типів, тому що важко знайти родину, яка виявить бажання опікуватись дітьми з обмеженими можливостями, соціально-занедбаними, схильними до протиправної поведінки, або одразу взяти відповідальність за декілька дітей з однієї родини.

   Не підлягає сумніву, що випускнику інтернатного закладу важче знайти своє місце в житті. Роками дитина перебувала на повному державному утриманні, коли всі побутові проблеми за нього вирішували вчителі, вихователі та інші працівники закладу. Дитина навіть не замислювалась над тим, скільки людей забезпечують її комфортне існування. Доросле самостійне життя, яке починається одразу по закінченні закладу, потребує інших знань та навичок, ніж ті, які передбачені шкільною програмою.

   З метою надання допомоги таким дітям у підготовці до самостійного життя шляхом розвитку їх фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей запроваджується нова форма участі у вихованні дитини, позбавленої батьківського піклування – наставництво. Це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

   Положення про наставництво затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 465. Воно визначає механізм організації здійснення та ведення наставництва над дитиною яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.

   Основними завданнями наставництва є:

- визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

- надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

- формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

- ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;

- сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості;

- формування в дитини навичок здорового способу життя.

Наставництво здійснюється в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя отримала висновок про те,що вона може проводити діяльність з організації наставництва, про що укладається відповідний договір про наставництво.

   Особа, яка виявила бажання стати наставником має:

- надати висновок про стан здоров’я за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини ”;

- надати довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;

- успішно пройти курс підготовки в регіональному центрі та отримати висновок про можливість провадження діяльності з організації наставництва над дитиною, яка проживає у закладі.

   Свою діяльність наставник здійснює на території інтернатного закладу, в якому перебуває дитина за умови попередньої згоди дитини; між ним адміністрацією закладу та центром соціальних служб сім'ї дітей та молоді укладається відповідна угода.

   На території міста Лозова інтернатних закладів не має, але спеціалісти Лозівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готові надати консультативну допомогу громадянам, які зацікавились питаннями наставництва, за адресою: м.Лозова, м-н 3, буд. 38, під. 1, або зателефонувавши за телефоном: 5-15-11.

 

Долучайтеся до нашого каналу в Telegam

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ