Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

34699648 1534251650037117 7469391029066530816 nЗвернення Лозівського міського голови до депутатів Харківської обласної ради на пленарному засіданні, яке відбулося 7 червня.

                     Інформація
про планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах водовідведення міста Лозова


На початку нової каденції Лозівської міської ради у 2016р. на запрошення міста, Харківським Університетом міського господарства ім. Бекетова був проведений аудит фінансової та технічної спроможності КП «Лозоваводоканал» ЛМР. Визначено на той час критичний фінансовий стан підприємства: мільйонні заборгованості за спожиту електроенергію, покупну воду, 6 місячна заборгованість по з/платі. Мережі водопостачання (205км) та водовідведення (90,4км) знаходяться в край зношеному стані.
В результаті, було створене нове оптимізоване підприємство ДП «Лозоваводосервіс» КП «Теплоенерго», яке прийняло, реструктуризувало та погасило майже всі борги. Прийняло до виконання розроблену раніше стратегію планового оновлення мереж водопостачання та водовідведення міста, яка була узгоджена і підтримана на той час головою ХОДА Райніним І.Л.
Так в 2016-2017рр. місту була надана перша допомога з державного (ДФРР), обласного бюджетів у розмірі 9,6 млн. грн. на реконструкцію центрального водогону Південно-Західної частини міста (31,5 тис мешканців) по пр-ту Перемоги довжиною 2200 м. dy 500мм, роботи виконані.
В 2017-2018рр. за сприяння голови ХОДА Світлічної Ю.О. на капітальний ремонт вкрай зношеного каналізаційного колектора по вул. К.Маркса (вул. Привокзальна) - dy 600мм., довжиною 2322 м виділено 8.2 млн. грн. (потреба- 12,230 млн. грн.), на ремонт головного ввідного водогону в місто по вул. Говорова dy 500мм., 1824м. виділено 8.6 млн.грн.(100%). Роботи виконуються.
Все це дало змогу в деякій мірі упередити значні аварійні ситуації на цих мережах. Але нажаль, виникли нові аварійні ситуації на інших ділянках мереж водопостачання та водовідведення міста.
Починаючи з 18 березня 2018 року почалися обвали склепіння залізобетонних труб на Південному самопливному каналізаційному колекторі, який забезпечує водовідведення каналізаційних стоків від соціально-житлового комплексу Південно-Західної частини міста Лозова з чисельністю населення майже 31,5 тис. чоловік.
Введений в експлуатацію у 1978 році самопливний каналізаційний колектор, із залізобетонних труб діаметром 800*1200мм змонтованих на глибині 7 метрів та загальною довжиною 2771 м за час експлуатації повністю вичерпав свій технічний ресурс. Колектор повністю зношений, не має склепіння, і потребує негайної повної заміни. Обвали на цьому колекторі продовжувались на протязі 2-х тижнів, (всього було зафіксовано 27 обвалів на ділянці довжиною 589 м.), Роботи по локалізації на аварійних ділянках проводились цілодобово, було проведено декілька комісій ТЕБ та НС. Під загрозою було підтоплення та забруднення нечистотами поверхні землі де розташовані дитячий садочок та інші об’єкти соціальної інфраструктури. Зусиллями комунальних служб міста та соціальними партнерами така ситуація не була допущена. Було організовано цілодобову перекачку нечистот, тому питна вода мешканцям житлового масиву подавалась майже постійно, крім декількох випадків. Але оперативність локалізації аварії дала і негативні наслідки. За висновками ДС НС аварійна ситуація була визнана об'єктовою, тобто ускладнився порядок фінансування аварійних робіт.
Завдяки втручанню в ситуацію голови ХОДА Світлічної Ю.О. та заступника голови ХОДА Шахненка Е.Д, місту була надана практична допомога та визначені шляхи фінансування робіт з ліквідації аварій.
На сьогодні розроблено ПКД «Реконструкція Південного самопливного каналізаційного колектора м. Лозова Харківської області» - кошторисною вартістю 27 485,0 тис.гривень. Маю надію, що депутатський корпус Харківської обласної Ради підтримає Лозівчан у скрутний для них час і виділить ці кошти.
На сьогодні місто вже третій місяць поспіль утримує цю важку ситуацію під контролем. З міського бюджету вже профінансовано на відновлювальні роботи більш ніж 1 млн. грн., виконано робіт на близько 5 млн. грн. Роботи ускладнюються глибиною залягання трубопроводів, до 9 метрів.. екскаватори, які знаходяться на балансі комунальних підприємств міста, не мають технічної можливості виконувати роботи на такій глибині, тому було прийнято рішення про залучення техніки приватних підприємств, такої як: Коматсу PW 160-7 та Хундаі 210, які працюють майже кожного дня упродовж 3-х місяців.
Нажаль з руйнуванням колектору Південний, почалася руйнація (обвали) на інших ділянках мереж водовідведення у різних частинах міста.
Продовжуються майже кожного дня пориви систем водопостачання міста, трубопроводи від 100 до 400 мм.
Знаходяться в аварійному стані та потребують проведення відновлювальних робіт об’єкти водовідведення, як самі каналізаційно-насосні станції (КНС) так і напірний каналізаційний колектор від КНС-3 до КНС-2 у м. Лозова та напірний каналізаційний колектор від КНС-2 до очисних споруд у м. Лозова. Виконання перед проектних та проектних робіт потребує фінансування.
На цей час розроблені та відповідно погоджені робочі проекти:
- «Реконструкція очисних споруд м. Лозова (споруди біологічної очистки)» - кошторисна вартість проекту 61170,992 тис. гривень;
- «Реконструкція очисних споруд м. Лозова (споруди механічної очистки)» - кошторисна вартість проекту 19165,957 тис. гривень.
Всього містом розроблено проектів тільки по водовідведенню на загальну суму робіт 86,3 млн.грн. На різній стадії виготовлення знаходиться ще 19 проектів на які місто вже витратило 1,9 млн.грн.
Нажаль, місто має сьогодні незабезпеченість по заробітній платі 37 млн. грн. Тому можливості міста обмежені у фінансуванні робіт з ліквідації комунальних аварій.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ