Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Сьогодні багато наших співгромадян отримують пропозиції працювати та навчатися за кордоном. На жаль, не завжди такі пропозиції виявляються чесними – людей продають як товар.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини. Проблема є глобальною, її жертвами стають незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Це кримінальна діяльність з найшвидшими у світі темпами росту, друга за величиною після торгівлі наркотиками.

Торгівля людьми має різні форми: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусове залучення у кримінальну діяльність та збройні конфлікти, торгівля людьми з метою вилучення органів.

Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і за її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Тому завжди ретельно вивчайте і перевіряйте будь-яку пропозицію працевлаштування, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує!

Запобігти рабству можна – готуючись виїхати за межі України, запам’ятайте основні правила безпечного працевлаштування та перебування за кордоном:

 1. Перевіряйте наявність у фірми-посередника ліцензії Міністерства соціальної політики України на посередництво у сфері працевлаштування за кордоном. Актуальність ліцензії можна перевірити на сайті Мінсоцполітики (mlsp.gov.ua) в розділі «Ліцензування».
 2. З’ясуйте, на роботу з якими країнами та в яких галузях розповсюджується ліцензія.
 3. Пам’ятайте, легальні агентства не вимагають оплату наперед до виконання ними умов угоди.
 4. Отримайте достовірну та повну інформацію про роботодавця, вимоги вакансії, оформлення робочої візи, умови праці і проживання тощо.
 5. Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою.
 6. Не віддавайте нікому свій паспорт.
 7. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів і тримайте їх окремо від оригіналів.
 8. Передайте рідним точну адресу майбутньої роботи й проживання, дані осіб або фірми, які вас працевлаштовували.
 9. Запам’ятайте телефони родичів і друзів.
 10. Ознайомтеся з культурою/релігією/правовими нормами іншої країни.
 11. Дізнайтеся й запам’ятайте телефони українського посольства/ дипломатичних представництв/ екстрених служб.
 12. Підтримуйте постійний контакт із рідними та повідомляйте їх про зміну роботи чи проживання.

Більше інформації можете знайти на сайті Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні (www.stoptrafficking.org).

Лозівський міськрайонний центр зайнятості закликає: навчайтеся, подорожуйте та працевлаштовуйтесь безпечно!

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ