Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

   Прийшла  осінь. О цій порі  флора та фауна готується до настання холодів. От і дерева вже почали скидати своє золоте вбрання. І тут починається проблема із опалим листям та сухою травою. Це стало справжньою проблемою для декого з нас, а конкретно для тих хто проживає в приватному секторі. Якщо в місті це питання вирішується організовано працівниками житлово-комунального господарства, які збирають його в кучі та вивозять, то в часному секторі спалювання осіннього листя вже стало «доброю» звичкою майже для кожного «гарного господаря». Люди полегшуючи собі працю, спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає довкіллю. Либонь, не кожен знає, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу, він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму. Наслідки від спалювання опалого листя і сухої трави надзвичайно небезпечні.    Також при згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються мікрочастинки диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листя виділяє бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. При спалюванні сухої листви та трави горить випадкове сміття. Так при згорянні поліетиленового пакета в повітря викидається до 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні і небезпечні для людини.

   В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці. Спалюючи листя ми створюємо умови для їх розвитку. Спалювання призводить до руйнації ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. При згорянні утворюється зола, яка є дуже поганим добривом, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів. Нормальна життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто і зовсім не відновлюється. Найбільш ефективним по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування.    Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Спалювання рештків рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости у неконтрольоване горіння. 

   За несанкціоноване випалювання сухої трави, опалого листя чи сміття передбачено адміністративну відповідальність, у вигляді штрафу за ст. 152 Кодексу   України про адміністративні правопорушення.

   При наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ