26°C

Погода у Лозовій

Мінлива хмарність

Вологість: 55%

Вітер: 28.97 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

На державну виконавчу службу законом покладено своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання вироків, рішень, постанов, ухвал, які виносяться ім'ям України та є обов'язковими до виконання на всій території України.
          Виконавча служба безпосередньо займається стягненням заборгованості по заробітній платі, аліментів та стягненням платежів з населення, підприємств, установ та організацій за отримані житлово-комунальні послуги та інших платежів.          
         Дана стаття присвячена саме стягненню платежів з населення за отримані житлово-комунальні послуги.
         Для міста Лозова проблемним залишається питання низького рівня сплати платежів даної категорії. Велика кількість громадян нашого міста, які мають відповідні борги, або борги мають їх знайомі та родичі, вважають, без будь-якого обґрунтування, що з часом борги зникнуть і вживати дії з метою їх сплати є необов'язковою справою. Скоріше за все така думка виникає у громадян, які не знайомі з порядком стягнення таких боргів відповідно до чинного законодавства та безпосередньо Закону України «Про виконавче провадження».
        Для ефективного виконання судового рішення потрібно мати уявлення про всі інструменти, за допомогою яких можна забезпечити виконання. Одним з таких інструментів є такий захід, як тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України. Обмеження права на виїзд за кордон є не дуже поширеним способом впливу на боржника, але доволі ефективним, а деколи просто незамінним у певних випадках. Наприклад, виїзд боржника на роботу за кордон (сезонну чи постійну) чи просте бажання боржника відпочити за кордоном може бути затьмарене вже на самому кордоні чи перед вильотом з аеропорту, коли працівники прикордонної служби повідомлять його про заборону на виїзд. 
             Застосування тимчасового обмеження права особи на виїзд за межі України слід вважати доцільним у випадках, коли особа ухиляється від виконання зобов’язання, покладеного на неї рішенням суду. 

За поданням державного виконавця, погодженим із начальником відділу державної виконавчої служби, судом вирішується питання про тимчасове обмеження боржника – фізичної особи або керівника боржника – юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб). 
            Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов’язаний вживати передбачених Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. 
           Також разом з рішенням про тимчасову заборону виїзду з країни суд може прийняти рішення про вилучення паспортного документа (для громадян України – це дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, посвідчення особи моряка або посвідчення члена екіпажу; для іноземних громадян та осіб без громадянства – паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства). 
            Після винесення судом ухвали про тимчасову заборону боржникові у виїзді за межі України, вона направляється до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України. Інформація про боржника заноситься до бази даних Державної прикордонної служби про осіб, яким тимчасово обмежено право виїзду з України. Під час здійснення прикордонного контролю уповноважені службові особи підрозділу охорони державного кордону використовують таку базу і відмовляють особі у виїзді. 
           Так, державними виконавцями Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова Головного територіального управління юстиції у Харківській області були направлені до Лозівського міськрайонного суду Харківської області подання про обмеження боржників у праві виїзду за межі України за комунальні платежі. Такі подання були задоволені, ухвали направлені до Адміністрації Державної прикордонної служби України. А через деякий час, одному з боржників, під час спроби виїзду за межі України, працівниками митниці було повідомлено про заборону виїзду за межі України.
            З усього вищезазначеного можна зробити висновок, що найбільшим ворогом людини, яка отримала статус боржника, є її безвідповідальність та бездіяльність.
           Сподіваємось, що дана інформація буде корисною, і споживачі комунальних послуг не будуть допускати бездіяльності у даному питанні, а навпаки, - вирішать свої проблеми у найкоротші строки.
Адже своєчасна сплата за спожиті житлово-комунальні послуги буде сприяти розвитку комунального господарства нашого району, благоустрою та наданню більш якісних послуг нашому населенню.

 

Державний виконавець Міжрайонного відділу

державної виконавчої служби по Близнюківському,

Лозівському районах та місту Лозова
Головного територіального управління юстиції

у Харківській області Чеботарьова Ю.О.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ