Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

   На державну виконавчу службу Законом України «Про виконавче провадження» покладено своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання вироків, рішень, постанов, ухвал, які виносяться ім'ям України та є обов'язковими до виконання на всій території України.

   В даний час багатьом мешканцям міста Лозова довелося зіткнутися з роботою державних виконавців щодо примусового виконання ними рішень про стягнення боргів за комунальні послуги.

Процедура стягнення будь-яких боргів, в тому числі і за комунальні послуги, визначена Законом України «Про виконавче провадження».

   Державний виконавець після отримання виконавчого документа, відкриває виконавче провадження та виносить постанову про стягнення з боржника виконавчого збору, сума якого становить 10% від  суми боргу та зобов'язаний розпочинати вживати заходи примусового стягнення.

   При пред’явленні виконавчого документу до відділу відповідні відомості відносно боржників вносяться до Єдиного реєстру боржників.

   У державного виконавця, який проводить виконавчі дії відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», є багато методів та способів для стягнення боргів в примусовому порядку. Це арешт житла або іншого нерухомого майна, арешт та оголошення в розшук автотранспортних засобів, опис рухомого майна та його вилучення, з метою погашення заборгованості, обмеження боржників у праві виїзду за кордон, стягнення боргу з заробітної плати, пенсії, тощо. 

   Звернення стягнення на майно боржника – один з найпоширеніших засобів примусового виконання рішень, без якого не здійснюється практично жодне виконавче провадження, що не було завершено на стадії самостійного виконання. Ця процедура складається з трьох невід’ємних частин: арешт (опис) майна, його вилучення та примусова реалізація.

   З комунальними підприємствами – стягувачами міста Лозова та Міжрайонним ВДВС по Близнюківському, Лозівському районах та м. Лозова ГТУЮ у Харківській області щокварталу затверджуються плани-графіки спільних виїздів за адресами боржників, відповідно до яких державними виконавцями та представниками комунальних підприємств здійснюються спільні виїзди (рейди) за адресами боржників. Однак у теперішній час замість вирішувати проблему, яка виникла, люди все частіше намагаються уникнути спілкування з державними виконавцями, чим лише ускладнюють ситуацію.

   Таким чином, деякі боржники намагаються уникнути відповідальності та перешкоджають виконанню рішення суду: не  відчиняють двері, переховують майно, не прибувають на виклики виконавців, чинять опір державним виконавцям при проведенні ними виконавчих дій. Але згідно зі ст. 76 ЗУ “Про виконавче провадження” та ст. 382 Кримінального кодексу України за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали та постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню та не виконання законних вимог державного виконавця передбачається кримінальна відповідальність. Цим несприянням виконанню рішень боржники створюють собі ще більші проблеми, оскільки державний виконавець, в рамках наданих йому Законом повноважень, отримає необхідну та повну інформацію про майновий стан боржника. (ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження»). В такому випадку, окрім боргу та виконавчого збору, з боржника ще буде стягнуто витрати на проведення виконавчих дій, що в кожному випадку окремо можуть становити значну суму, яка потім стягується з боржника.

   За наявності будь-якої заборгованості визначеної судом, державний виконавець вправі накласти арешт на майно належне боржникові, в тому числі й на житло божника, про що до Єдиного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно будуть внесені відповідні відомості. Та в подальшому, або сам боржник, або його спадкоємці зіштовхнуться з даною проблемою та будуть змушені в повному обсязі сплатити борг, оскільки при наявності такого запису жодний правочин здійснений не буде.

   Більш того, якщо на даний час боржник маючий заборгованість, сукупний розмір якої перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, ризикує втратити квартиру, навіть якщо це його єдине житло, оскільки наявність такої заборгованості є підставою для реалізації майна, в тому числі квартири.

   На даний час, державними виконавцями по усім виконавчим провадженням, про стягненню заборгованості за житлово-комунальні послуги направляються запити до Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби, при отриманні хоча б однієї позитивної відповіді щодо наявності у боржника закордонного паспорту чи перетинання ним державного кордону України, виноситься відповідне подання з яким державний виконавець звертається до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника-фізичної особи за межі України – до виконання зобов'язань за рішенням суду.

   При виконанні вищезазначеної категорії рішень судів іноді виникають непорозуміння з боку боржників у випадках, коли вони відмовляються виконувати рішення суду про стягнення комунальних платежів, мотивуючи це тим, що між ними та постачальниками житлово–комунальних послуг укладено договори на реструктуризацію боргу. Однак існуюче правове коло не дозволяє здійснювати договірну реструктуризацію комунального боргу, якщо цей борг стягується органом державної виконавчої служби за рішеннями суду, тому що розстрочка виконання рішення суду (якою фактично є реструктуризація боргу) може бути здійснена згідно з положеннями ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» виключно судом, а не самими сторонами  виконавчого провадження.

   Якщо громадяни не мають можливості своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, законодавство передбачає декілька варіантів вирішення цієї проблеми. Як приклад, - це звернення громадян за наданням субсидій для відшкодування вказаних витрат, реструктуризація заборгованості за житлово-комунальні послуги.

   Але ці питання повинні вирішуватись в досудовому порядку.

   А тому, радимо всім отримувачам комунальних послуг бути свідомими і розуміти, що у правовій державі, виконання  рішення суду  є обов'язковим для кожного громадянина України. А в разі його невиконання в добровільному порядку, рішення буде виконано примусово.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ