-3°C

Погода у Лозовій

Хмарно

Вологість: 90%

Вітер: 22.53 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

ПЛАН

ПЛАН

Охорона праці

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності міста Лозова знаходиться під постійним контролем міської влади.

За 9 місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях міста за результатами розслідувань було взято на облік 3 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом, що на 50 % або на 3 випадки менше ніж за аналогічний період минулого року (9 міс. 2016 року – 6 нещасних випадків).

В даних нещасних випадках було травмовано 3 працівників.

Серед потерпілих 2 жінки, неповнолітніх немає.

На підприємствах:

  1. КЗОЗ «Лозівське ТМО» – 1;
  2. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 1;
  3. ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод” – 1.

По кожному нещасному випадку підприємствами розроблені заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

 Професійних захворювань на підприємствах м. Лозова за 9 місяців 2017 рік зафіксовано не було.

 Протягом 9 місяців 2017 року 710 посадових осіб та 4007 робітників підприємств, установ і організацій міста пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 90,3 % та 97,0 % відповідно.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій міста в обов’язковому порядку рекомендується включення до них заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачення коштів на їх попередження.

На 2017 рік в колективних договорах заплановано 1004 заходів на суму 7118,5 тис.грн., виконано протягом місяців 2017 року – 813 заходів на суму 5414,3 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 480,7 грн.

28 квітня в місті відзначався День охорони праці в Україні під девізом "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці". Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 23 березня 2017 року був затверджений План заходів в м. Лозова на 2017 рік до Дня охорони праці в Україні, згідно з яким підприємствами, установами і організаціями міста проводилася відповідна робота.

            Протягом 9 місяців 2017 року було проведено всього 18 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій м. Лозова та 18 сеансів телефонного зв’язку “Гаряча лінія” з питань застосування законодавства про охорону праці.

Постійно проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів. За 9 місяців 2017 року 2756 жителів м. Лозова отримали травми невиробничого характеру, в т. ч. 677 дитини віком до 14 років.


ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році
заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців,
профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств,
установ та організацій


ПЛАН

заходів в м.Лозова на 2017 рік до Дня охорони праці в Україні

з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1. Розміщення на веб-сайтах   виконавчого комітету міської ради і управління праці та соціального захисту   населення міської ради, а також оприлюднення через засоби масової інформації   звернення Оргкомітету щодо проведення у 2017 році Дня охорони праці в   Україні Квітень  Управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі, ТРК «Лозова»,   міськрайонна газета «Голос Лозівщини», газета ТОВ «ЛКМЗ»  «Машино-будівельник»
2. Організація та   проведення  уроків за тематикою охорони   праці в закладах освіти і культури міста Квітень Управління   освіти, молоді та спорту міської ради, відділ культури міської ради,   Лозівська філія Харківського автомобільно-дорожнього технікуму, управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі
3. Організація і проведення   семінарів на актуальні теми охорони праці з нагоди Дня охорони праці в   Україні Квітень Управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі, підприємства,   установи та організації         м.   Лозова
4. Проведення сеансів   телефонного зв'язку “Гаряча лінія” з питань охорони праці Квітень Управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі
5. Проведення тематичних   зустрічей з трудовими колективами підприємств та учнівської міста з нагоди   Дня охорони праці в Україні Квітень Відділення   виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на   виробництві та професійних захворювань України в Лозівському районі,   підприємства, установи та організації міста
6. Розробка та впровадження   заходів щодо проведення на підприємствах, в установах та організаціях   м.Лозова тижня охорони праці з нагоди Дня охорони праці в Україні Березень-квітень Підприємства,   установи та організації м. Лозова
7. Здійснення   заходів з вшанування пам`яті загиблих на виробництві. Відвідування сімей загиблих   на виробництві та надання консультативної допомоги в вирішенні   соціально-побутових питань. Квітень Управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі
8. Підведення підсумків   проведеної роботи

 Травень

Управління   праці та соціального захисту населення міської ради, відділення виконавчої   дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві   та професійних захворювань України в Лозівському районі, підприємства,   установи та організації         м.   Лозова
9. Висвітлення в засобах масової   інформації міських заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках   Всесвітнього дня охорони праці Квітень- травень ТРК   «Лозова»,  міськрайонна газета «Голос   Лозівщини», газета ТОВ «ЛКМЗ»    «Машинобудівельник»

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності міста Лозова знаходиться під постійним контролем міської влади. За 9 місяців 2016 року на підприємствах м. Лозова було взято на облік за результатами розслідувань 6 нещасних випадки, пов'язаних з виробництвом. Дані нещасні випадки сталися з працівниками:

1. КЗОЗ «Лозівське ТМО» - 1 чол;

2. ТОВ «ЛКМЗ» - 3 чол.;

3. Управління праці та соціального захисту населення міської ради – 1 чол.;

4. КП «Еко-Сан» - 1 чол.

Професійних захворювань на підприємствах м. Лозова за цей період не було.

Протягом 9 місяців цього року 1140 посадових осіб та 3696 робітників підприємств, установ і організацій міста пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 96,4 % та 97,4 % відповідно.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій міста в обов’язковому порядку рекомендується включення до них заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачення коштів на їх попередження.

На 2016 рік в колективних договорах підприємств заплановано 804 заходи з охорони праці на суму 4899,8 тис. грн., виконано протягом 9 місяців 2016 року 651 захід на суму 5651,4 тис. грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 483 грн., що на 58,9 % більше ніж за аналогічний період минулого року.

            28 квітня в місті відзначався День охорони праці в Україні під девізом “Стрес на робочому місці: колективний виклик”. Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради від 22 березня 2016 року № 164 «Про підготовку та проведення у 2016 році в м. Лозова заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці» був затверджений План заходів в м. Лозова на 2016 рік до Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці. 

Протягом 9 місяців 2016 року було проведено всього 18 семінарів з питань охорони праці та надання пільг і компенсацій за шкідливі умови праці з представниками підприємств, установ і організацій м. Лозова та 18 сеансів телефонного зв’язку “Гаряча лінія” з питань застосування законодавства про охорону праці.

Постійно проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та аналіз причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів. За 9 місяців 2016 року 2880 жителів м. Лозова отримали травми невиробничого характеру, в т. ч. 643 дитини віком до 14 років.

Управлінням створено реєстр, до якого на даний час внесено 65 підприємств, організацій і установ міста із шкідливими умовами праці. Він постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. Дані реєстру надаються для поповнення Єдиного міжгалузевого банку даних безпеки та гігієни праці травмонебезпечних підприємств і підприємств із шкідливими умовами праці. Створення такого реєстру дає можливість здійснювати моніторинг стану проведення атестації робочих місць та забезпечити контроль за своєчасним (не рідше одного разу на п’ять років) та якісним проведенням атестації робочих місць на підприємствах та в установах міста.

            Протягом 9 місяців 2016 року проведено 18 вивчень підприємств, установ та організацій з питань якості атестації 271 робочого місця за умовами праці, надання передбачених законодавством пільг і компенсацій за роботу в шкідливих і важких умовах праці.

            Надається методична допомога та консультації фахівцям підприємств, організацій та установ міста з питань проведення атестації робочих місць, правильності оформлення матеріалів атестації та встановлення пільг і компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці.

            Проводиться щоквартальний моніторинг стану атестації робочих місць та надання пільг та компенсацій за шкідливі умови праці по 25 показниках, відповідно до якого чисельність працівників, які зайняті на роботах в шкідливих умовах праці станом на 01.10.2016 р. становить 3004 чол., із них 3136 робочих місць, які підлягають атестації, атестовано 3134 робочих місць (99,9%). Пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 підтверджено 119 особам, за Списком №2 – 685 особам. Користуються додатковою відпусткою – 1527 працівників, скороченим робочим тижнем – 287 осіб, доплати за шкідливі умови праці отримують 2548 осіб, 1082 працюючих безкоштовно одержують молоко. Зазначені пільги та компенсації надаються виключно за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

            При повідомній реєстрації колективних договорів рекомендується передбачати в них чітке і повне виконання роботодавцями вимог статей Закону України “Про охорону праці” щодо створення безпечних і здорових умов праці, дотримання термінів і порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам за шкідливі та важкі умови праці пільг і компенсацій, передбачених законодавством.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
ВГОРУ