15°C

Погода у Лозовій

Хмарно

Вологість: 97%

Вітер: 6.44 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Презентація про новий порядок надання житлової субсидії.

Бланки Заяви і декларації.

Інструкція по заповненню бланка Заяви.

Інструкція по заповненню бланка Декларації.

Зразок заповнення бланка Заяви.

Зразок заповнення бланка Декларації.

Зміни до Порядку призначення житлової субсидії

Таблиця розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій


Шановні отримувачі житлової субсидії !

Звертаємо Вашу увагу, що громадяни,  яким призначено субсидію, зобов’язані протягом місяця  повідомити  управління праці та соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні,  купівлю  товарів  довгострокового  вжитку  або  оплати послуг (одноразово)  на  суму,  що перевищує 50 тис.грн., шляхом подання відповідних документів (заяви та декларації про доходи зареєстрованих осіб).

Також повідомляємо, для   осіб,   у   яких   протягом   опалювального   періоду (з жовтня 2015 року по квітень 2016 року) розмір субсидії становив 0 грн.,  призначення субсидії на наступний опалювальний період здійснюється на підставі звернення (подання заяви та декларації про доходи).

Громадянам, які ще не скористалися правом на призначення житлової субсидії, пропонуємо особисто звернутися до управління за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд.73, або надіслати документи поштою (заяву та декларацію про доходи, для мешканців приватного сектору - додати довідку про склад зареєстрованих).

Телефон для довідок: 5-13-55.


РОЗ'ЯСНЕННЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ У ГРОМАДЯН ЩОДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

 

1. Чи можу я звернутися за субсидією, якщо маю заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг?

Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.

2. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля?

Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє права на субсидію.

3. У разі користування субсидією, чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок?

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності на житлове приміщення.

4. Якщо я не вкажу в декларації якийсь з видів доходу, чи не доведеться повертати субсидію?

Якщо в декларації не вказано один із видів доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію. Тобто різницю між розміром наданої субсидії і тим розміром, який розраховано з урахуванням суми невказаного доходу.

Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно з наступного місяця.

5. Чи повинен я сплачувати вказану у повідомленні обов'язкову частку плати, якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику?

У разі, якщо сума за спожиті послуги менша, ніж обов’язкова частка, оплату необхідно проводити поза фактичним обсягом спожитої послуги.

Одночасно звертаємо увагу, що сума субсидії, яку було переказано управлінням праці та соціального захисту населення на рахунки організацій надавачів житлово-комунальних послуг для оплати наданих послуг, в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім’єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується організаціями - надавачами житлово-комунальних послуг як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки  платежу  сім’ї, на наступні розрахункові періоди.

Тому, якщо є економія споживання послуг і, відповідно, невикористана сума призначеної субсидії, ці кошти залишаються на рахунку споживача та зараховуються підприємством в рахунок оплати (в тому числі обов’язкової частки платежу) на наступні місяці. Якщо  використано (спожито) за місяць житлово-комунальні послуги понад встановлені норми, до обов’язкової плати необхідно додатково сплатити вартість послуг, спожитих понад соціальну норму.

6. У яких випадках управління праці та соціального захисту населення може вимагати інші документи, крім заяви та декларації ?

Якщо Ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з урахуванням доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи усіх зареєстрованих в житловому приміщенні осіб.

Крім того, у разі зазначення у декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня в Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особою додатково подаються довідки про зазначені доходи.

Також, якщо у домогосподарстві наявна нестандартна ситуація, і рішення про призначення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, спеціаліст управління може просити інші документи для прийняття обґрунтованого рішення (наприклад  довідки, що підтверджують факт непроживання зареєстрованих осіб).

7. Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а є лише її власником і проживає там?

Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

8. Чи потрібно звертатися до управління за призначенням субсидії на наступний термін?       

Відповідно до  порядку призначення та надання субсидій населенню після закінчення терміну отримання субсидії повторно звертатись за її призначенням на наступний термін не потрібно тим громадянам, в яких протягом року не відбулося змін в складі сім'ї, в джерелах доходів та які не здійснювали придбання товарів чи послуг на суму, яка перевищує 50 тис.грн., її продовження на наступний період  здійснюється автоматично без звернення громадян.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сайті міської ради, управління   праці та соціального захисту населення міської ради або за телефоном 5-13-55.

О.М.Жинова,

заступник начальника управління –

начальник відділу соціальних допомог


Шановні отримувачі житлових субсидій та пільг!

Звертаємо Вашу увагу, що 30.04.2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 р. № 319 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" якою передбачено:

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно призначення субсидії особам, які мають право на пільги

Вищезазначеною постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги.

У зв'язку з цим з травня 2016 року буде здійснено перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг. Якщо субсидія призначається на наступний період з квітня 2016 року, вартість послуг у квітні береться з урахуванням пільг.

Про період врахування доходу для призначення субсидії.

Виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням.

Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний   рік, а  субсидія   для  відшкодування   витрат   на   оплату  житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі, - на підставі доходу за перші три квартали попереднього  календарного року.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії.

Збільшено розмір доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:

- першої групи - до двох розмірів  прожиткового  мінімуму,  встановленого для  працездатних осіб;

- другої групи - до трьох розмірів прожиткового мінімуму;

- третьої групи - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму.

Для працездатних осіб, які не працюють (крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини; військовослужбовців строкової служби) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів денної форми навчання, які мають батьків, зареєстровані самі і не отримують стипендію, а також для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю, у яких середньомісячний дохід менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Із переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Таким чином, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або у разі прийняття відповідного рішення комісією для осіб, які проживають у сім'ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, - одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Надано право громадянам не підтверджувати довідками доходи, зазначені ними у декларації, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати відповідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Зазначені доходи враховуються до сукупного доходу.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону, але не більше ніж на           12 місяців.

Оскільки згідно з Положенням опалювальний сезон закінчується 30 квітня, то субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які будуть призначатися у травні 2016 року - квітні           2017 року (у тому числі на наступний період без звернення громадян), будуть призначені до квітня 2017 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Постановою скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв'язку з цим якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності Постанови, для призначення має бути додана заява і декларація. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з січня - 2016 року.

За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

Про подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронній формі

Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.

Стосовно доповнення переліку випадків для проведення перерахунку субсидії

Перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян, доповнено наступними:

- зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг;

-  нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У зв'язку із зміною соціальних нормативів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №317 буде здійснено у травні 2016 року перерахунок діючих субсидій.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

  Після закінчення опалювального сезону:

сума невикористаної субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта звіряння, складеного разом із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;

частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;

частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету на підставі акта звіряння, складеного разом із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані шомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Таким чином, надавачами послуг контролюється сплата не лише обов'язкової частки плати, а й усього обсягу спожитих послуг, і у разі наявності засобів обліку та споживання комунальних послуг в обсягах, менших від соціальних нормативів, отримувачем може сплачуватися не у повному обсязі обов'язкова частка плати.

________________________________________________________________________________________________________________

Управління праці та соціального захисту міської ради інформує отримувачів житлових субсидій !

 

 Відповідно до Порядку надання населенню субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, субсидія нараховується на соціальні норми.

 У громадян, які користуються централізованим опаленням та мають будинкові засоби обліку, або використовують для індивідуального опалення природний газ чи електроенергію, виникла переплата, в зв'язку з тим, що вартість фактично спожитих послуг була меншою ніж сума субсидії, що перерахована на їх особові рахунки протягом опалювального періоду 2015-2016 р.р.

 У зв'язку з прийняттям  постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення», у вересні 2016 року підприємствами - виконавцями послуг проведено розрахунки невикористаних коштів субсидії на оплату послуги з централізованого теплопостачання для громадян, будинки яких обладнані засобами обліку, послуг з газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення.

 Розрахунки проведено станом на 1 травня 2016 року за особовими рахунками тих споживачів послуг, у яких виникла  переплата  за опалювальний період 2015-2016 р.р.

Сума невикористаної субсидії, яка буде знята з особових рахунків одержувачів субсидії, визначається як різниця між загальною сумою нарахованої субсидії та загальною фактичною вартістю спожитої послуги за опалювальний сезон.

Для споживачів, які використовують індивідуальне газове або електро опалення, на особових рахунках додатково буде залишено суму, еквівалентну вартості:

-  газове - 100 куб.м.;

-  електро - 150 кВт.год.

в цінах станом на 1 травня нового неопалювального сезону 2016 року.

Розрахунки невикористаної суми субсидії проведено  надавачами послуг:

- з послуги централізованого теплопостачання - КП ”Теплоенерго Лозівської міської ради”;

- з послуги газопостачання - ТОВ “Харківгаззбут”;

- з послуги електропостачання - АК”Харківобленерго”.

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії покладається на надавачів послуг, що проводили такий розрахунок.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради не володіє інформацією щодо фактичного обсягу спожитих послуг, тому у разі виникнення питань щодо правильності проведених розрахунків, пропонуємо звертатися до організації - виконавця послуги, яка здійснила перерахунок

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
ВГОРУ