13°C

Погода у Лозовій

Переважно хмарно

Вологість: 30%

Вітер: 28.97 km/h

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Бланки Заяви і декларації.

Інструкція по заповненню бланка Заяви.

Інструкція по заповненню бланка Декларації.

Зразок заповнення бланка Заяви.

Зразок заповнення бланка Декларації.

Таблиця розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій


Зміни до порядку надання житлових субсидій

Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову № 609, якою внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, що набрали чинності з 19.08.2017 р. (з дня опублікування), зокрема: 

визначено розмір простроченої  понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка враховується при визначенні права на призначення субсидії на наступний період

Нагадаємо, що з 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не призначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. В такому випадку субсидія буде призначена у разі погашення заборгованості або укладання договору реструктуризації боргу. 

Тобто, якщо раніше за наявності простроченої заборгованості була навіть менше 100 грн., субсидія на наступний термін не призначалась. 

Внесеними змінами передбачено, що при призначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). 

Наприклад, якщо сім'я має заборгованість за послуги, однак її загальна сума не перевищує 340 грн., зазначена заборгованість не вплине на визначення права на призначення субсидії. Таким сім'ям управлінням праці та соціального захисту населення проведено призначення субсидії з травня 2017 року на наступний 12-ти місячний термін.

- врегульовано питання виплати зекономлених сум субсидій сім'ям, у яких одержувач субсидії помер

З поточного року передбачено, що отримувачі субсидії, які економно споживали газ або електроенергію для опалення житла протягом опалювального періоду, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу, можуть отримати частину зекономленої субсидії в сумі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів газу або 150 кВт.год. електроенергії (по електроенергії - це 135 грн., по газу – близько 688 грн.).

Згідно внесених змін у разі смерті одержувача субсидій, зекономлені суми субсидії виплачуються одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію. 

- приведені у відповідність до фактичного споживання соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води.

Відповідно до змін, внесених до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» та від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 01 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ: 

на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу; 

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу; 

на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу. 

- змінено період, за який враховуються доходи  для призначення житлових субсидій

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III та IV квартал 2017 року. 

Сім'ям, які вперше звернуться за призначенням субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Крім того, внесеними змінами надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна та врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.


Увага! Зміни до Порядку надання СУБСИДІЇ!

 З 01.05.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 300 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Вищезазначеною постановою передбачено:

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно послуг, на які надається субсидія

Вищезазначеною постановою доповнено перелік послуг, на які надається субсидія, а саме: послугою з транспортування та розподілу природного газу.

Про період врахування доходу для призначення субсидії.

           Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг розраховується на підставі середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а  субсидія   на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

           У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються  доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

            Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

            Для орендарів житлового приміщення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору оренди з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору. На наступний період субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Субсидія не призначається тим, хто має прострочену заборгованість з опати житлово-комунальних послуг.

             У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці  заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що управління праці та соціального захисту населення інформує громадян. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин не підтвердив документально сплату заборгованості або укладення договору реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути подовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

            Громадяни, в яких відбулися зміни в складі сім'ї, зобов'язані протягом місяця повідомити управління праці та соціального захисту населення та подати нові заяву та декларацію.

 

Повернення невикористаних сум субсидії.

  Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення , послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення   повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.

   Частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг з газо- електропостачання для індивідуального опалення індивідуального опалення (теплопостачання), що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу / електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ”Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року виконавцями/виробниками послуг. Перерахування невикористаних сум субсидій або виплата її через відділення поштового зв'язку  буде здійснюватися управлінням праці та соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, допомогою на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування..

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані шомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії ( крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов'язкову частку платежу.)

Зміни до соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, для призначення субсидії соціальна норма становить 75 кв.метрів на домогосподарство.

Якщо у Вас виникають питання щодо Програми житлових субсидій, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення міської ради, яке розташоване  за  адресою: м.Лозова,  м-н 4,  буд.73  або   за   телефоном гарячої лінії: 5-13-55

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
ВГОРУ