Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

01

         1 листопада 2020 року в державі відзначається День працівника соціальної сфери – професійне свято тих, на кого суспільство поклало виконання надзвичайно відповідальної та непростої задачі – вирішувати життєво важливі питання людей, що потребують соціального захисту. Їх праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла і зігріта співчуттям та любов’ю до ближнього.

         В Лозівській міській об’єднаній територіальній громаді на цьому поприщі кожного дня ідуть на допомогу 515 працівників 9 установ та організацій: управління праці та соціального захисту населення міської ради, служба у справах дітей міської ради, Лозівський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради, Лозівський міськрайонний центр зайнятості, Лозівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Лозівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, КУ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жемчужинки», Панютинський психоневрологічний інтернат.

         Соціальна сфера – один з тих стовпів, на якому тримається держава. Вона зачіпає інтереси кожного, і, чим вище рівень соціального захисту населення, тим більш успішним і благополучним стає суспільство.

         Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації працівники соціальної сфери роблять вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.

         Працівники управління праці та соціального захисту населення міської ради супроводжують кожного мешканця нашої громади від самого його народження: допомога при народженні, різні види соціальних допомог, субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, санаторно-курортне лікування осіб пільгового контингенту, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, і це неповний перелік питань, з якими пов’язана щоденна робота спеціалістів управління. В Лозівській громаді обліковується 19,5 тисяч громадян пільгового контингенту, майже 13 тисяч домогосподарств отримують житлові субсидії, 2,5 тисячі пільговиків користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, 5,5 тисяч сімей отримують різні види державних соціальних допомог. Даний перелік можна продовжувати і продовжувати. Але головне, що за цією сухою статистикою стоять чуйні, відповідальні, високопрофесійні працівники, які вислухають, порадять, допоможуть.

Турбота про дітей, яким потрібна допомога, є головним змістом діяльності служби у справах дітей міської ради. Милі жінки, які мають вищу освіту, відповідний фах та значний стаж роботи несуть вантаж величезної відповідальності за дітей, щоб подарувати надію на краще, надати своєчасну підтримку, зберегти сімейні взаємовідносини. Ця професія включає в себе уміння бути дипломатом, психологом, соціологом, педагогом, оперативником. Всі ці якості необхідні для   виконання важливої місії реалізації державної політики з питань забезпечення прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень на території громади; створення відповідних умов для реалізації гарантій державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення поширення на території громади сімейних форм виховання дітей; координації заходів у вирішенні суттєво важливих проблем дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, постраждали від домашнього насилля; виконання функцій органу опіки та піклування при розгляді в судах справ, пов’язаних із захистом житлових, майнових та особистих немайнових прав дітей.

         Результативністю роботи служби у справах дітей можна вважати те що, за останні 5 років жодної дитини, яка посиротіла, не оформлено до державних закладів, поширюється мережа прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, запроваджено роботу патронатних вихователів. В громаді успішно функціонують 10 прийомних сімей, та 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких 62 дитини отримали сімейну турботу   та родинне тепло.

Проблемами сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, переймається Лозівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Протягом року до центру звернулось більше ніж 1700 клієнтів, яким надано допомогу у вирішенні життєвих проблем, вжито заходів щодо створення умов для подальшого самостійного вирішення життєвих проблем. Працівники центру здійснюють соціальний супровід сімей, у тому числі тих, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Фахівці консультують клієнтів, допомагаючи вирішити складні питання, представляють їх інтереси в установах та організаціях, сприяють в отриманні документів, надають гуманітарну допомогу, проводять профілактичні заходи серед дітей та молоді.

         Лозівський міськрайонний центр зайнятості вирішує питання щодо: розвитку активних програм сприяння зайнятості населення; підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці; надання адресної допомоги у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення; запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць. Так, у 2020 році Лозівським МРЦЗ працевлаштовано 1771 особу; направлено на навчання за різними формами та видами 810 осіб з числа безробітних; брало участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру   703 особи.

КУ “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Жемчужинки” Лозівської міської ради Харківської області надає комплекс реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, та дітей до чотирьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. На обліку в Центрі перебуває 56 дітей з інвалідністю, з них 6 дітей з сільської місцевості.

Комунальна установа Панютинський психоневрологічний інтернат є соціально-медичною установою, призначеною для постійного проживання громадян з психоневрологічними захворюваннями, які потребують постійного стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Основним завданням персоналу установи є забезпечення прав та інтересів підопічних, створення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, денної зайнятості (заняття творчістю, дозвілля, навчання) та надання медичної допомоги.

Громадянами, які опинились/перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених похилим віком, інвалідністю і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, або в умовах денного перебування опікується територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради. У відділеннях соціальної допомоги вдома, денного перебування (для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю), організації надання адресної натуральної допомоги, соціального транспортного обслуговування «соціальне таксі» соціальні послуги отримують майже 2 тисячі мешканців нашої громади. Соціальні працівники, які мають великий досвід роботи в соціальній сфері, щоденно ідуть до своїх підопічних, несучі їм душевне тепло та співчуття.

36 тисяч пенсіонерів Лозівської громади вирішують пенсійні питання в Лозівському відділі обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. Надати пакет документів для призначення пенсії, зробити перерахунок пенсійної виплати допомагають висококваліфіковані спеціалісти цього підрозділу соціальної сфери.

Лозівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області забезпечує виплату матеріального забезпечення громадянам у разі настання страхових випадків: на оплату лікарняних, 5097 застрахованим особам на загальну суму 16695,1 тис. грн.; здійснено щомісячних страхових виплат 1063 особам, в тому числі: 1063 потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в разі часткової чи повної втрати працездатності, 35 особам, що мали право на страхову виплату в разі втрати годувальника.

Сьогодні соціальний працівник – це своєрідна «швидка соціальна допомога», адже тут працюють небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує їхньої допомоги, особистості. Праця соціального працівника скромна, але завжди сповнена душевного тепла і зігріта співчуттям та любов’ю до ближнього.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ