Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

IMG 8732

На нараді з керівниками комунальних підприємств, управлінь міської ради та начальником державної виконавчої служби, яка пройшла у мерії під головуванням заступника Лозівського міського голови Дениса Петренка 9 червня, розглянули поточний стан справ стягнення заборгованості за комунальні послуги та посилення претензійної роботи.

На сьогодні загальний борг населення перед комунальними підприємствами міста складає понад 160 мільйонів гривень. За теплопостачання - 112, водопостачання та водовідведення - 30, управління будинками - 15, вивіз сміття – 5 мільйонів. Самі ж підприємства також мають борги. Теплоенерго заборгувало НАК «Нафтогаз» - 77 мільйонів, Лозоваводосервіс за покупну воду – 9 мільйонів, борг сплачують за графіком.

З початку року Житлово-управляюча компанія передала до виконавчої служби 705 судових наказів на суму 7,2 мільйона гривень, поінформував директор КП «ЖУК» Володимир Бреус. З яких в інтересах: КП «Теплоенерго» - 4,5 мільйона, ДП «Лозоваводосервіс» - 1,2 мільйона, КП «Еко-Сан» 239 тисяч, КП «ЖУК» - 1,2 мільйона

Загальна сума відшкодувань склала 883 тисячі гривень. На користь КП «Теплоенерго» відшкодовано – 548 тисяч, ДП «Лозоваводосервіс» - майже 88, КП «Еко-Сан» - 17,7, КП «ЖУК» - 228, 7 тисячі.

Станом на 31 травня повернуто 128 судових наказів на загальну суму 2 мільйона 662 тисячі.

«Три дні на тиждень усі без виключення державні виконавці працюють з позивачем – Житлово-Управляючою компанією, розповідає начальник відділу державної виконавчої служби Віталій Бунякін. - Спільно виходимо за адресами й перевіряємо майновий стан боржників. На жаль відшкодовувати вдається по 12% справ. Основні причини – боржники не проживають за місцем реєстрації, або у них відсутнє майно, яке можна вилучити за борги. Є певний перелік майна, яке ми повинні залишити. Але по більшості, у людей немає навіть того мінімального переліку, який ми не можемо чіпати.»

Також Віталій Бунякін додає, що усі боржники внесені до реєстру боржників. Після відкриття виконавчого провадження накладаються арешти на карткові рахунки й розблоковуються вони лише після сплати хоча б часткового боргу й укладення договору реструктуризації.

Станом на 31 травня на виконанні у держвиконавців перебуває 459 виконавчих проваджень на суму 10, 5 мільйона гривень. З яких по 56 виконавчим документам на суму майже 1,4 мільйона направлено постанови про звернення стягнення на заробітну плату (доходи) боржника.

Велика кількість боржників проживають у квартирах комунальної власності й багато з них не мають майна, яке можна забрати за борги. Тому Віталій Бунякін просив керівників комунальних підприємств знайти важелі впливу на мешканців, не реєструвати у цих помешканнях додаткових жильців. Бо це знову ж впливає на збільшення боргів.

На судові збори щомісяця ЖУК витрачає 30-40 тисяч гривень, розповідає Володимир Бреус. Є випадки, коли не виконали ще попередній наказ про стягнення, а вже доводиться подавати новий позов до суду за накопичені поточні платежі.

У якості експерименту Житлово-управляюча компанія почала співпрацю з приватними виконавцями. На розгляд їм передали три справи. Сподіваються на результат. Державна виконавча служба завантажена справами Житлово-управляючої компанії.

Підсумовуючи результати наради, заступник Лозівського міського голови Денис Петренко наголосив на посиленні претензійної роботи та роботи з абонентами з укладання договір на реструктуризацію.

  • - Ми готуємося до нового опалювального сезону. Тому я прошу усіх керівників проаналізувати борги фізичних та юридичних осіб й не затягувати з позовами, бо як свідчить практика борги трирічної давності відшкодовувати не вдається.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ