Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P2110363

Сьогодні, 26 листопада, у мерії відбулася пресконференція за участі заступника директора ТМО з медичної частини  Віктора Баранова, медичного директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Юлії Косик та лікаря епідеміолога Павла Дмитренка.

Медики поінформували, що на сьогодні у Лозівській ОТГ обстежено майже три тисячі людей, позитивний результат виявлено у 967, з них 36 померли. Щодо медичних працівників – позитивні результати отримали більше 50-ти лікарів та медсестер. Обов’язковому тестуванню підлягають хворі на пневмонію та особи, які мали контакт з хворими з підтвердженим діагнозом – коронавірус. На сьогоднішній день у Харкові до тестувань долучилися приватні лабораторії, тому затримок з результатами немає – аналізи готові за 1-2 дні. Лозівських медиків не обмежують у кількості безоплатних тестів. ПЛР-тестування призначені сімейними лікарями - безкоштовні. В усіх інших випадках тестування проводиться платно в приватних лабораторіях.

Медичний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Юлія Косик розповіла про симптоми з якими необхідно звертатися до сімейного лікаря. Це скарги на підвищення температури, нежить, кашель, біль у грудях, розлади з боку кишково-шлункового тракту. Додала, що за спостереженнями переважна кількість захворювань на короновірус протікає у досить легкій формі, та все ж таки свій стан хворим необхідно відслідковувати, особливо на другий тиждень перебігу хвороби. При погіршенні стану хворого лікар призначає рентгенологічне обстеження, воно інформативне на 6-7 день після захворювання. Госпіталізації підлягають хворі у яких сатурація (насиченість крові киснем) нижче 92, а у дітей нижче – 94, виражені симптоми інтоксикації, ускладнене дихання.

Кількість захворілих на коронавірусну інфекцію стала збільшуватися з серпня, говорять медики, вже у жовтні через нестачу ліжко місць довелося перепрофілювати стаціонарне відділення №2, що на мікрорайоні, для хворих з пневмонією, коронавірусом та підозрою на нього.

За кошти Національної служби здоров’я України, державного, обласного й міського бюджетів та кошти спонсорів до медичних закладів закуплено два апарати штучної вентиляції легенів, кисневі концентратори, наразі їх 43, одночасно ними можуть скористатися 46 пацієнтів, захисні костюми, маски, дезінфікуючі засоби.

Щодо безкоштовного лікування від коронавірусу в стаціонарному відділенні,поінформував заступник директора ТМО з медичної частини  Віктор Баранов. Воно здійснюється згідно Національного переліку лікарських засобів, до якого входять препарати виключно українського виробництва. Кошти за які закупляються ліки для безкоштовного лікування хворих на коронавірус, надходять від Національної служби здоров’я України, згідно укладеного договору з Лозівським ТМО. Ускладнення у лікуванні виникають, якщо людина має супутні хронічні захворювання або лікарем призначено більш діючі препарати ніж ті, що внесені до Національного переліку лікарських засобів, у цих випадках ліки пацієнту доводиться купувати  власним коштом.

Окрім того, з міського бюджету виділено фінансування на лікування хворих на пневмонію.

Також Віктор Баранов поінформував, що наразі необхідності у збільшенні кількості ліжко місць немає. Станом на 26 листопада у стаціонарі № 2 з 175 ліжок - зайняті 94, тут лікуються хворі з пневмонією, коронавірусом та підозрою на нього.

Щодо кадрового забезпечення. Гострої нестачі сімейних лікарів немає. У стаціонарі № 2 ситуація з медичними працівниками залишається критичною - на 175 ліжко місць працює лише 6 лікарів. Є проблеми з кадрами й у лабораторії – усі працівники пенсійного віку.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ