Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

78780518 2488363994763013 7546743441607098368 nСьогодні, 9 грудня, у Харкові між 15 містами Харківщини та державною установою «Фонд енергоефективності» відбулися підписання Меморандумів про співпрацю, які мають на меті стимулювання енергоефективних заходів. Від Лозової Меморандум про співпрацю підписав міський голова Сергій Зеленський.

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання впроваджувати в регіоні інструменти стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель.

Основними формами співпраці, які передбачає Меморандум, є проведення спільних нарад та круглих столів, навчання, семінарів, надання методичних рекомендацій представникам ОСББ, об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, районних та міських державних адміністрацій.

Спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Поліпшення зовнішнього вигляду будівель, продовження терміну їх експлуатації, підвищення рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшення їх вартості.

Пізніше для представників ОСББ відбулася презентація Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» реалізується ДУ «Фонд енергоефективності». «Енергодім» - це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20 %. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

Програма затверджена 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Фонд енергоефективності розпочав адаптацію місцевих програм підтримки ОСББ до програми «Енергодім».

В Харкові діє Програма енергозбереження та підвищення енергоефективності житлового фонду м. Харкова на 2018-2022 рр., що затверджена рішенням 17 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.12.2017 № 938/17 (відповідні зміни до Програми, затверджені рішенням 31 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28.11.2019 № 1874/19).

Даною програмою передбачено відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими ОСББ ЖБК, ЖК м. Харкова у кредитно-фінансових установах, на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, і проведення відповідних робіт, у розмірі не більше ніж 500 000 грн. за одним кредитним договором.

Наразі в Харківській області 1647 ОСББ . Переважна більшість багатоквартирних будинків не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження. Відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження. Фізичне та моральне старіння конструкцій, внутрішніх інженерних систем, призводить до незадовільного стану будинків в цілому і неможливості забезпечити в них комфортне проживання мешканців.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ