Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

IMG 2134

Про це розповів Лозівський міський голова Сергій Зеленський на пресконференції сьогодні, 16 січня.  З початку 2021 року зросли ціни на електроенергію та газ, збільшено мінімальну заробітну плату – це змушує комунальні підприємства міста переглядати тарифи на тепло, воду і водовідведення. До кінця опалювального сезону КП «Теплоенерго» втратить 35 мільйонів гривень, ДП «Лозоваводосервіс» щомісяця втрачатиме по 1,2 мільйона. Відшкодовувати ці збитки комунальним підприємствам, голова тергромади запропонує депутатам міської ради на черговій сесії, 28 січня. Додає,  це непомірне навантаження на бюджет громади, який прийнято з нульовим відсотком розвитку, та незабезпеченістю по першочерговим видаткам у 37 мільйонів гривень.  

- Низький рівень доходів населення у державі, відсутність робочих місць та введені обмеження через карантин, унеможливлюють навіть забезпечення першочергових потреб нашими жителями, не говорячи про сплату комунальних послуг, - зауважив міський голова Сергій Зеленський.   – Ми розуміємо незадоволення людей, але на жаль ми  стали заручниками ситуації. З одного боку – інтереси населення, з іншого - стабільне надання комунальних послуг. Тривалий час комунальники не зможуть стримувати підняття тарифів. Сподіваємося, що КП «Теплоенерго» допрацює з діючим тарифом до кінця опалювального сезону. Щодо ціни на воду, обговоримо це спочатку на громадських слуханнях, які нам не вдалося провести 15 січня, через технічні проблеми.  Зберемося на них після завершення локдауну й проведемо з дотриманням усіх законодавчих норм.   

Ситуація на комунальних підприємства міста критична - борги за газ,   закупну воду, борги населення за компослуги, продовжив міський голова Сергій Зеленський.  Вперше за п’ять років комунальні підприємства заборгували своїм працівникам заробітну плату перед Новим роком.  За грудень у КП «Теплоенерго» отримали лише 50% зарплати,  у ДП «Лозоваводосервіс» - ситуація краща, зарплату вже виплачено. На жаль працівники комунальних підприємств змушені йти у відпустки за свій рахунок аби зекономити кошти для погашення заборгованостей за закупну воду та газ. 

З проханням стримати підняття тарифів на газ та воду виконавчий комітет міської ради направив звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та  народного депутата України Юлії Світличної. У зверненні акцентували увагу, що підвищення тарифів значно погіршить економічну ситуацію не лише комунальних підприємств міста, а й промислових, є великий ризик їхнього закриття.    Також виконавчий комітет направить листа до КМ України у якому проситиме відшкодувати комунальним підприємствам міста різницю у тарифах. 

 

Довідкова інформація:


ДП «Лозоваводосервіс» КП «Теплоенерго»

 Складова тарифу:

43% - заробітна плата + 9% нарахування на неї
13% - електроенергія
13 % - закупна вода
22 % - інвестиційна складова (ремонти мереж), загальновиробничі та адміністративні витрати.
Заборгованість за покупну воду – 10 мільйонів 120 тисяч гривень
Заборгованість населення за послугу водопостачання та водовідведення – 27,7 мільйона.
Боргів у підприємства по заробітній платі та електроенергії немає.

 

КП «Теплоенерго»

Складова тарифу:
72 % тарифу на теплову енергію - це складові на які не впливає підприємство, ціни на них регулює держава:
49% - природній газ
16,7 % – податок на додану вартість
3,3% - електроенергія
2,9% - ЄСВ
Ще 28 % - це заробітна плата, інвестиційна складова (ремонти мереж та котлів), загальновиробничі та адміністративні витрати.
Ціна газу у грудні за тисячу кубічних метрів для КП «Тепленерго» складає 7323 гривні, без ПДВ – 6103. Якою вона буде у січні НАК «Нафтогаз» повідомить додатково. У діючому тарифі на теплову енергію, ціна на газ складає 4048 тисячі гривень без ПДВ.
За розподіл та доставку газу з 1 січня підприємство сплачуватиме вже 2,8 мільйона гривень, за попередні місяці ціна складала – 1,9 мільйона.
Станом на 15 січня борг населення складає 112 мільйонів гривень. У грудні за послугу сплатили лише 15% споживачів теплової енергії. З нарахованих 41-го мільйона, на рахунки підприємства надійшло лише 6.
Заборгованість КП «Теплоенерго» перед НАК «Нафтогаз» - 47 мільйонів гривень. За підрахунками спеціалістів не підняття тарифу до кінця опалювального сезону спричинить збитку підприємству близько 35 мільйонів гривень.
У грудні своїм працівникам підприємство виплатило – 50% заробітної плати.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ