Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P2090994

Наразі зі 175 місць - у лікарні заповнено 168. Ситуацію з ліжкомісцями, браком лікарів, станом забезпеченості обладнанням й ліками обговорили на нараді з медиками, яка пройшла сьогодні, 19 жовтня, під головуванням першого віце-мера Олександра Жидкова.

Нараду провели за дорученням Лозівського міського голови Сергія Зеленського. Мер тримає на постійному контролі питання забезпеченості лікарень усім необхідним для боротьби з коронавірусною інфекцією. На останній сесії міської ради, яка відбулася 16 жовтня, з бюджету Лозівської ОТГ виділено 750 тисяч гривень на лікування хворих з пневмонією, які очікують результатів аналізу на коронавірус, 300 тисяч - на доплати лікарям.

У ході наради медики наголошували, на сьогодні основна проблема – це брак кадрів. На 168 хворих працює лише 4 лікаря: по 2 - у інфекційному відділенні й терапії.

  • - Проблема з дефіцитом лікарів почала назрівати декілька років тому, - зауважив перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков. - Лікарі пенсійного віку звільняються, молоді спеціалісти, не дивлячись на ряд міських Програм, – безкоштовне навчання у медичних ВУЗах та забезпечення житлом, не бажають йти працювати до Лозівських лікарень. Тому на сьогодні проблему з нічними чергуваннями у стаціонарному відділенні № 2, можливо вирішити тільки з допомогою сімейних лікарів, - відзначив Олександр Жидков. - За чергування вони отримуватимуть доплати з НСЗУ та бюджету ОТГ.

Від імені Лозівського міського голови Сергія Зеленського, перший віце-мер подякував усім медичним працівникам, які стоять на передовій боротьби з коронавірусом, й незважаючи на важкі умови праці, роблять усе можливе заради одужання хворих.

Медичні працівники поінформували, що наразі важких хворих, які потребують підключення до апаратів штучної вентиляції легенів у лікарні немає. Тієї кількості апаратів, які є в наявності, до цього часу вистачало. Та додатково необхідно закупити кислородних концентраторів, їх у лікарні 21, за останній час придбано 15. Їх запаси лозівські медики поповнять за кошти НСЗУ. 

Під час наради Олександр Жидков наголосив, що у разі необхідності розглянуть можливість розгортання додаткових ліжкомісць на площах стаціонару № 2.

– Ми не допустимо, щоб хворі лежали на коридорах, - наголосив перший віце-мер.

Ще одне питання, яке винесли на порядок денний - обладнання лабораторії з ПЛР-тестування на коронавірус в Лозовій. Перший віце-мер акцентував увагу на негайному оголошенні тендеру з закупівлі лабораторного обладнання. Частково кошти на його придбання – 1 мільйон гривень, виділено на сесії міської ради 16 жовтня, загальна вартість обладнання 3,8 мільйона. Також Олександр Жидков доручив терміново розробити проєктну документацію на ремонт приміщень, де розгорнуть лабораторію.

  • -Це питання ми повинні вирішувати оперативно, - сказав Олександр Жидков. – Встановлення лабораторного обладнання дасть можливість виявляти інфекцію на ранніх стадіях, що пришвидшить лікування хворого, та сприятиме запобіганню її розповсюдження.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ