Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P210041428 жовтня, в День вигнання нацистьких окупантів із України, жителі Лозівської ОТГ вшанували пам’ять мільйонів, життя яких обірвала Друга світова війна.

До вічного вогню на Меморіалі Слави з нагоди 76-ї річниці вигнання нацистів із України поклали квіти керівництво міста й району, помічниця народної депутатки України Юлії Світличної - Марина Кожевник, ветерани та громадськість.

Майже 40 місяців боїв і випробувань, саме стільки тривала битва за визволення України. Лозова також було у центрі бойових дій, починаючи із 1941 року. Вже у липні залізничний вокзал і пристанційний парк були переповнені біженцями. Тоді ж почалися перші нальоти німецьких літаків на місто, з’явилися перші руйнування та жертви серед мирного населення. У приміщенні середньої школи № 55 в центрі міста був організований евакогоспіталь. У вересні 1941 р. почалася евакуація підприємств та організацій міста на схід, а вже через кілька днів на підступах до нього розгорілися бої. Новостворена 393 стрілецька дивізія тримала ворога до останнього патрону, до останнього подиху.

В останні дні жовтня 1944 року усі українські міста і села були остаточно звільнені від нацистів. Починаючи із червня 1941-го Україна була центральною ділянкою бойових дій. Війна двічі прокотилася по українській землі, знищуючи на своєму шляху людей та матеріальні цінності. На українській землі були зосереджені головні сили вермахту: 75 відсотків загальної кількості дивізій. 607 із них було розгромлено саме на території України.За роки Другої світової війни Україна втратила майже 15 мільйонів чоловік, десятки тисяч міст і сіл, більше 16 тисяч промислових підприємств, близько 10 мільйонів людей залишилися без даху над головою.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ