Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

5 травня комісія з техногенно-екологічної безпеки розглянула питання стану каналізаційної системи і очисних споруд Лозової.

З початку року в місті почастішали випадки обрушень колекторів. За три останні місяці аварії траплялися на 2 мікрорайоні та в районі гаражного кооперативу по вулиці Слобожанській (колишня Південна-2).

За інформацією КП «Лозовавододканал», протяжність каналізаційних мереж по місту складає 90,4 кілометри. Вони зношені на 67%, середній термін експлуатації складає 40 років — це вдвічі більше норми. Під час проведення ремонтів водяники встановили, що труби колекторів на багатьох ділянках повністю зруйновані, стоки фактично течуть по промитих у ґрунті каналах, що призводить до утворення вимоїн та обвалень верхніх шарів ґрунту. Це становить загрозу навколишнім будівлям та спорудам, а також витоку неочищених стоків, у тому числі на поверхню. На заміну 10 найпроблемніших ділянок колекторів (загальною протяжністю 16,5 кілометрів), за підрахунками водяників, потрібно більше 40 мільйонів гривень.

В аварійному стані знаходяться і очисні споруди, які побудовані 1968 року. Проект їхньої реконструкції розроблявся в 2011 році, але на сьогодні потребує коригування, зазначають комунальники. Вона наголошують. що реконструкція потрібна у найкоротші строки, щоб запобігти екологічній катастрофі обласного значення — забруднення річки Тернівка, яка є притокою річки Самари. Орієнтовна вартість  робіт з реконструкції складає 41,7  мільойни гривень.

Комісія вирішила підготувати проекти звернень міського голови до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, народного депутата Верховної ради України VIII скликання Анатолія Гіршфельда, голови Харківської облдержадміністрації – голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області, Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації, Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації. Їх попросять про фінансову допомогу у ситуації, яка склалася в системі централізованої каналізації і на каналізаційних очисних споруд міста, за рахунок державного або обласного бюджетів, у тому числі за рахунок цільових програм, державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища.

очисны

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ