Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

143375097 758353051774767 2842870293313723647 nПротягом 25 та 26 січня у Лозівській міській раді відбулися дві депутатські комісії, на яких обговорювали тарифи. Керівники громади запросили директорів комунальних підприємств, щоб депутати змогли поставити їм питання, які хвилюють лозівчан.

На комісії з питань ЖКГ депутати запитали директора «Лозоваводосервісу» Володимира Кириченка, чому не одразу зупиняють нарахування на померлих абонентів, чому на аваріях працює так багато водяників, чи оновлюють мережі та як зменшують витрати.

Володимир Кириченко зазначив, 83% споживачів «Лозоваводосервісу» – це населення. Щомісяця лозівчани недоплачують понад 460 тисяч гривень, стільки ж складає інвестиційна складова тарифу, тому на нові труби, насоси та ремонти коштів не вистачає. За два останні роки «Лозоваводосервіс» замінив більше 16 кілометрів водопроводів, всього оновлених мереж – 30 кілометрів, треба перекладати ще 180 кілометрів трубопроводів, яким вже по 70 років.

«За три роки ми зекономили на електроенергії понад 2 мільйона гривень, но ми економимо, а електроенергія тут же росте. Ми замінили насоси усі, ми провели капітальні ремонт на КНС-2, КНС-4. Ми зменшили втрати води. У 2017 році в місяць брали 200-220 тисяч кубів води, зараз – 160-180 тисяч, але раніше за 200 тисяч кубів платили 600 тисяч гривень, тепер за 160 тисяч кубів – мільйон двісті. Борг перед «Харківводоканалом» складає 10 мільйонів. Чого виросла така заборгованість? Це ті кошти, які не враховані в тарифі, так само заробітна плата….», – пояснив керівник підприємства.

Найбільш дієвий механізм зменшити тарифи, переконаний Володимир Кириченко, повна заміна мереж. Це дозволить заощадити на втратах води, працівниках і ремонтах, але це перспектива не одного десятиліття. Щодо альтернативних джерел – свердловин, то вони не будуть дешевшими, – переконаний керівник. Пояснив, піднята вода має багато заліза, – доведеться витрачати чималі кошти на її доочищення.

Секретар Лозівської міської ради Юрій Кушнір закликав колег-депутатів до конструктивної і результативної роботи. Павло Безуглий запевнив, депутати, зокрема його фракції, готові до співпраці.

«Ми ж не кажем ніколи: не повишайте. Хто? Ніхто так не казав? Ми кажем: тарифи довжні буть обґрунтованими», – наголосив Павло Безуглий.

На спільному засіданні постійних комісій з гуманітарних, політико-правових питань та бюджету депутати не розпитували комунальників – домовилися провести окрему розширену комісію.

До депутатів звернувся Лозівський міський голова Сергій Зеленський. Пояснив, виконком офіційним зверненням попросив Верховну Раду, Кабмін, народного депутата не допустити подорожчання електроенергії та газу – основних складових тарифів на водо- та теплопостачання. На сесію міської ради 28 січня також винесуть звернення щодо компенсації різниці тарифів. У 2015 році держава сплачувала її комунальним підприємствам, коли зростала вартість енергоносіїв. Міський голова нагадав, навіть з різницею тарифів і більшою кількістю субсидій лозівські комунальники у 2015 році не отримували по півроку зарплати та були без електроенергії. В судах досі оскаржують 34 мільйони гривень за газ, які заборгували лозівські тепловики у 2014 році.

Сергій Зеленський закликав депутатів не допустити комунального колапсу, який вже близько. Запропонував, шукати додаткові надходження до бюджету, щоб не підвищувати тарифи. Міський голова запевнив, є інформація з аналізом роботи комунальних підприємств, її від депутатів ніхто не приховує.

«Виникають питання? Звертайтеся, – буду на них відповідати», – наголосив міський голова.

26 січня також відбулось засідання виконавчого комітету – питання тарифів на воду для неселення в порядку денному не було, на розгляд членів виконкому не виносили.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ