Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P2100084

На цьому наголосила начальниця Управління культури Тетяна Запорожець, під час своєї доповіді щодо розвитку культури в Лозівській міській ОТГ у 2020 році, на засіданні виконавчого комітету міської ради 20 жовтня. Від імені Управління культури та всіх закладів культури ОТГ подякувала Лозівському міському голові Сергію Зеленському, депутатам міської ради VІІ скликання, членам виконавчого комітету міської ради та спонсорам за всебічну підтримку і допомогу галузі Культура.

На сьогодні до мережі закладів культури Лозівської міської ОТГ включено 57 закладів, а саме: 4 мистецьких школи, 4 бібліотеки, 22 бібліотеки-філії, Краєзнавчий музей, 15 сільських будинків культури, 9 сільських клубів, будинок культури та міський Палац культури.

Комплексний підхід до питання розв’язання проблем розвитку культури в ОТГ здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел фінансування, спрямованих на утримання та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури.

На утримання галузі з міського бюджету у поточному році затверджені кошти у сумі 38701,4 тис. грн., із них :

  • на заробітну плату – 28660,0 тис. грн.
  • на енергоносії – 3807,7 тис. грн.
  • поточні видатки – 3686,6 тис. грн.
  • капітальні видатки – 2547,1 тис. грн.

Крім цього, на фінансування заходів Програми розвитку культури Лозівської ОТГ затверджено 450,0 тис.грн., а також впродовж року з міського бюджету виділялись і додаткові кошти.      

           Передбачені міським бюджетом кошти дозволили виплачувати у повному обсязі заробітну плату, енергоносії та забезпечувати у закладах стабільну роботу.

           Отже, про освоєння коштів окремо по закладах культури.

           Мистецькі школи забезпечують здійснення державних гарантій художньо-естетичного виховання учнівської молоді через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, створюють максимально сприятливі умови для здобуття системних знань, умінь та навичок в галузі мистецтва, сприяють реалізації творчого потенціалу та професійного самовизначення. Мережа мистецьких шкіл у поточному році відповідно до затвердженої рішенням виконавчого комітету від 26.08.2020 р. № 744 складається з 64 груп, в яких навчається 607 учнів.

Навчальні заклади готують підгрунтя для занять музичним мистецтвом та образотворчим мистецтвом, а для найбільш обдарованих учнів — до вибору професії в галузі культури та мистецтва. В цьому році статути мистецьких шкіл приведені у відповідність до чинного законодавства, внаслідок чого школи змінили назву на комунальний заклад початкової мистецької освіти «Лозівська музична школа», «Лозівська школа мистецтв № 1», «Лозівська художня школа» та «Панютинська музична школа» Лозівської міської ради Харківської області.

Впродовж 2020 року:

         В Лозівській музичній школі за кошти міського бюджету замінені вікна цокольного поверху та встановлені декоративні решітки, виконані роботи з ремонту системи теплопостачання на суму 73,4 тис.грн.

         В Лозівській школі мистецтв № 1 реалізований мініпроєкт, за рахунок якого у комп’ютерному класі відремонтовано систему електропостачання, для класу придбані офісні меблі, оргтехніка та комп’ютерний комплекс на 10 місць. Бюджет проєкту 293,764 тис.грн.(кошти міського, обласного бюджету та внесок конкурсанта).

         Додатково з міського бюджету виділені кошти на ремонт комп’ютерного класу та придбання ролетів в сумі 114,0 тис.грн.

       В Лозівській художній школі за кошти міського бюджету замінені двері в кабінетах на металопластикові (триплекс), встановлена в фойє поділяюча металоконструкція та 2 вхідних дверей, придбані карнизи та штори для фойє на суму 136,0 тис.грн.; для ремонту коридору, фойє та кабінетів придбані матеріали на суму 75,3 тис.грн.

     Перед школою організована декоративна клумба. Викладачі школи на чолі з директором взяли участь у міській акції «Розмалюй автобусну зупинку» та оздобили зупинку в с.НоваІвановка.

     У цьому році на будівельні матеріали для ремонтів мистецьких шкіл з міського бюджету виділено 110,0 тис.грн. Ремонтні роботи виконувалися працівниками закладу.

       Всі ремонтні роботи по мистецьких школах та поповнення їх матеріально-технічної бази сприяють творчої активності вихованців школи та їх викладачів, і цей рік є тому доказом.

       Цього річ заклади культури Лозівської ОТГ посіли призові місця у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах.    

       2020 рік став знаковим й для Лозівського краєзнавчого музею, де реалізований проєкт «Виставкова зала – територія патріотичного виховання, творчості, пізнання і дозвілля», що став одним з переможців обласного конкурсу мініпроєктів «Разом в майбутнє». В рамках проєкту виконаний ремонт виставкового залу, а саме: ремонт внутрішньої електромережі, заміна світильників, облаштування натяжної стелі, обшивка стін гіпсокартоном та фарбування, виконання внутрішніх відкосів вікон, встановлення демонстративного обладнання та кондиціонеру. Загальна вартість проекту: 297,884 тис.грн.

         Додатково для виставкової зали з міського бюджету виділені кошти в сумі 49,0 тис.грн. на придбання та улаштування ламінату, також за рахунок міського бюджету придбані жалюзі, будівельні матеріали, господарча та оргтехніка, замінені 2 дверей на суму 37,1 тис.грн.

       У цьому році працівники музею працювали над поповненням музейних експонатів, організовували серію цікавих виставок, підготували спільно з Управлінням культури відеоекскурсію містом та розробили 3 нових туристичних маршрутів: «Заповідними місцями Лозівщини», «Лозова у роки Другої світової війни», «Місцями Української революції 1917 – 1921 років (по місту Лозова)».

Лозівський міський Палац культури

       Палац культури з року в рік приділяє велику увагу виявленню та розвитку талантів міста. Зараз в ньому діє 44 колективи різних напрямків, яких об’єднали майже 900 учасників. Творчий колектив пишається своїми перемогами, а це: І та ІІ місця учасників спортивного клубу «Еліт» у 4-х міжнародних та 6-ти всеукраїнських змагань зі спортивних танців, І місце у Національному кубку з хореографії «Барви Європи – Київ 2020» зразкового ансамблю естрадно-спортивного танцю «Графіка», І та ІІ місце театру юного глядача «Маски» та дитячого театру «Смайлик» у Фестивалі – конкурсі мистецтв «Літнє рандеву в Одесі».

         Як завжди, на вищому рівні, збираючи повну залу глядачів, у цьому році відбулися концертні програми до Різдва Христового, до Дня закоханих, святкова програма до 8 Березня - все це до оголошення карантину.

В умовах карантину творчий колектив Палацу перейшов до відеопродукції та соціальних мереж. Так, спільно з Управлінням культури підготовлені відеоконцерти до Дня Перемоги та Дня міста, відеоролики «Лови намисто», «Ой на Івана, ой на Купала»; проведені онлайнконкурси до Дня вишиванки, Дня захисту дітей, Дня незалежності.

Спільно з Управлінням культури проведений - міський дитячий конкурс «MiniFashion 2020» та підготовлено його відеоверсію, яка транслювалася 16 вересня на LED-екрані, вперше проведений АРТквест «Лозова у твоєму скетчбуці» до Дня художника, з 12 жовтня розпочатий проєкт «Подіум» онлайн, який триватиме до нового року.

       Творчий колектив МПК постійно шукає нові форми роботи: відкрито студію мініатюр, художню студію, завдячуючи перемозі у обласному конкурсі «Разом в майбутнє» зараз планується відкриття дитячого розважального центру «Маскарад». Бюджет проєкту склав 298,374 тис.грн. За проєктом виконаний капітальний ремонт приміщення.

Для завершення робіт по капітальному ремонту в рамках мініпроєкту додатково залучено 607,480 тис.грн.(кошти міського бюджету), а саме: на придбання обладнання, апаратури, меблів та телевізору, на встановлення металопластикових дверних блоків, капітальний ремонт приміщення коридору та туалету на 3 поверсі.

Другий рік триває у міському Палаці капітальний ремонт будівлі, замовником якого є Департамент капітального будівництва ХОДА. В цьому році з державного бюджету виділено 16869,717 тис. грн. на ІІ чергу ремонтних робіт. На цей час встановлена мембранна покрівля, відремонтовані парапети, триває робота по заміні вхідних груп й розпочаті роботи по утепленню фасаду.

Крім цього, впродовж 2020 року по МПК виконано поточних ремонтів власними силами на суму 181,00 тис.грн.

         Сільські Будинки культури та сільські клуби

 

           У 2020 році одними з переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє стали 3 сільських Будинки культури:

         - у Новоіванівському Будинку культури облаштовано кінотеатр «просто неба»: виконані ремонт зовнішніх стін, улаштування цоколю та відмостки по всьому периметру будівлі, придбані м’які безкаркасні меблі. Загальна вартість проекту складає 299,6 тис.грн.

         - у Садівському Будинку культури в рамках мініпроєкта виконаний ремонт фойє, а саме: замінені двері, стіни обшиті гіпсокартоном та пофарбовані, облаштована натяжна стеля, зроблений навіс на ганку, приведена у відповідність зовнішня електропроводка та освітлення. Загальна вартість проекту складає 298,857 тис.грн.

         - у Яковлівському Будинку культури виконаний ремонт фойє на суму 299,975 тис.грн. За проєктом виконані такі роботи: заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, ремонт внутрішньої електромережі, заміна світильників, облаштування натяжної стелі та обшивка стін панелями МДФ і пластиком з влаштуванням утеплюючої ізоляції. За кошти міського бюджету придбані ролети на вікна (18,0 тис.грн.).

       Проводилися й поточні ремонтні роботи.

       Виконаний ремонт електромережі, системи освітлення та поточні ремонти у Михайлівському сільському клубі, Новоіванівському, Перемозьському, Царедарівському, Шатівському, Бунаківському та Смирнівському сільських Будинках культури на суму 235,0 тис.грн.

       Крім цього за кошти міського бюджету придбані будівельні матеріали для сільських клубів на суму 191,2 тис. грн.

       У цьому році ми продовжили оснащати будинки культури спеціалізованим обладнанням та оргтехнікою. За кошти міського бюджету в цьому році придбана звукопідсилююча, світлова та акустична апаратура, оргтехніка, а також пожежний інвентар суму 150,0 тис.грн.

       2020 рік в зв’язку з карантинними обмеженнями був не таким насиченим масовими святково-розважальними заходами як минулі роки, але ж Управлінням культури спільно з міським Палацом культури, за участю старостинських округів та Лозівського вищого коледжу мистецтв підготовлені й проведені: свята «На Водохреща», «На Колодія», мітинг-реквієм до Дня Перемоги, святкові програми до Дня молоді та Дня Конституції, до Дня Незалежності України, до Дня міста, урочисті мітинги з нагоди державних свят. Цього року культпрацівники старостинських округів підготували колоритну відеоконцертну програму з привітаннями до Дня міста, концерт транслювався на LED-екрані та соцмережах. У старостинських округах з цікавими, яскравими програмами відбулися свята до дня села, свої ювілейні дати відсвяткували села Бунакове та Нова Іванівка.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ