Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

138937834 2505038079797237 1188289929582293918 nПро акцію проти підвищення тарифів її організатори повідомили Лозівську міську раду фактично у день проведення – 15 січня, оскільки електронний лист надіслали напередодні ввечері – у позаробочий час. До людей вийшли секретар міської ради Юрій Кушнір та заступник міського голови з питань житлово-комунальної господарства Денис Петренко.

Ведучий заходу Ігор Кошляк подякував представникам влади за діалог. Люди хотіли бачити також міського голову Сергія Зеленського, але на той час він знаходився у відрядженні у Харкові – з питань бюджету громади, ремонту водомереж та подальшої реконструкції міського Палацу культури.

Охорону громадського порядку забезпечували працівники поліції. Вони перекрили дорогу біля міської ради, щоб майже 200 учасників заходу були у безпеці і не створювали аварійних ситуацій на проїжджій частині.

На початку акції люди вимагали від ведучого пояснити, хто він такий. Організатори кілька разів зверталися до поліції, щоб забезпечили громадський порядок. Протест пройшов мирно – сутичок практично не було.

Юрій Кушнір пояснив, що міська рада – разом з людьми. Тарифи на тепло та воду поки не підвищуватимуть. Однак, через зростання цін на електроенергію, газ та підвищення мінімальної зарплатні, комунальним підприємствам вже нічим виплачувати заробітну плату та розраховуватися за світло і газ. Працівники почали писати заяви на відпустки без збереження заробітної плати.

Виконавчий комітет Лозівської міської ради направив звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та народного депутата Юлії Світличної щодо недопущення підвищення тарифів на електроенергію та газ – як для населення, так і для промислових підприємств, що вимушені простоювати, бо їхня продукція не може конкурувати через високу собівартість.

Більше інформації секретар не зміг донести людям через обмежений час виступу. Пояснити складові тарифу на водо- та теплопостачання просив заступник з питань ЖКГ Денис Петренко, однак йому слово не надали.

Присутні проголосували створити робочу групу, яка займатиметься вивченням складових тарифів. У неї мають увійти представники ініціативної групи та посадовці. Пропозицій, яким чином зменшити тарифи, до міської ради від ініціативної групи поки не надходило. Вона почала працювати з квітня 2020 року.

Пізніше секретар міської ради Юрій Кушнір зауважив, що учасники акції частково озвучували недостовірну інформацію, зокрема, про те, що депутати міської ради отримують заробітну плату, а керівники громади не підвищують літнім людям пенсії. Посадовець переконаний, організатори подібних акцій мають пояснювати – це не відповідає дійсності, щоб уникнути маніпуляцій доведеними до відчаю людьми.

Повернувшись з відрядження, міський голова Сергій Зеленський 16 січня пояснив, з громадою обов’язково обговорять тарифи на воду та тепло, але вже після завершення жорсткого карантину. На наступній сесії міської ради проситимуть депутатів виділити кошти з місцевого бюджету на підтримку комунальних підприємств. Щоб перекласти необхідну різницю тарифів з населення на місцевий бюджет, необхідно знайти додаткові 50 мільйонів гривень на 2021 рік.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ