Важливе повідомлення

Бегущая строка

Підвіз технічної води буде здійснюватися автотранспортом на місто Лозова 04.03.2021 року за адресами: +++ М-н 3 буд. 38 (АТБ) - 16. 00-20.00 год. +++ М-н 4 буд.72 - 16.00-20.00 год. +++ М-н 4 буд. 43 - 16.00-20.00 год. +++ М-н 9 буд. 6 (кафе Шанс) – 16.00-20.00 год. +++ М-н 5 буд.9 - 16.00-20.00 год. +++ вул..Перемоги магазин «Посад» 16.00-20.00 год

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

152747767 769042284028076 1146128319092840800 n

На Харківщині реформують фтизіатричну службу. «Обласний протитуберкульозний диспансер №6», що розташований у Лозовій, можуть реорганізувати до рівня тубкабінету в поліклініці. Керівництво Лозівської громади переконане, це може зруйнувати систему захисту населення від зараження небезпечними інфекційними хворобами, тому відстоює заклад.

Офіційна статистика показала, торік у Лозівському тубдиспансері виявили на третину менше хворих туберкульозом, ніж у 2019 році, однак керівник закладу Ірина Кушнарьова підозрює, що реальна ситуація складніша. Через карантинні обмеження у 2020 році люди рідше проходили профілактичні огляди, отримували планове лікування та взагалі зверталися за медичною допомогою, а саме на цих етапах найчастіше виявляють туберкульоз. Коли пацієнти самі приходять до фтизіатрів зі скаргами, зазвичай це важкі форми хвороби, які складніше вилікувати.

Якщо місцевий диспансер все-таки реорганізують, то на Лозівську та Близнюківську громади залишиться 2,5 ставки фтизіатрів, які працюватимуть у поліклініках. Наразі в окремому приміщенні протитуберкульозного закладу працює 5 медиків та ще немедичні працівники. В реорганізованій моделі також не буде окремого рентген-кабінету та лабораторії. Це ускладнить не лише виявлення та лікування туберкульозу, пояснює Ірина Кушнарьова. У період поширення на Лозівщині COVID-19 тубдиспансер допомагав діагностувати складні випадки пневмоній, адже фтизіатри спеціалізуються загалом на хворобах органів дихання.

Не маючи місцевого тубдиспансеру, лозівчани вимушені будуть їздити на обстеження до Харкова – це додаткові витрати, час та ризик розповсюдження хвороби у громадському транспорті. Ірина Кушнарьова нагадує,  за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я епідемію туберкульозу ще не подолали.

За словами заступника міського голови Ашота Керопова, громада звернулася до Харківської обласної ради, облдержадміністрації, до народного депутата, до обласних депутатів з проханням зберегти обсяги надання медичної допомоги хворим на туберкульоз, не допустити проведення вищезазначеної реорганізації, яка майже повністю зруйнує повноту та якість надання спеціалізованої медичної допомоги хворим.

У міській раді також розглядають можливі джерела фінансування тубдиспансеру. На його утримання необхідно 3,8 мільйони гривень на рік. Медзаклад наразі фінансується з двох джерел – Національна служба здоров'я України та обласний бюджет, оскільки це обласний комунальний заклад.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ