Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P2100076

 20 жовтня на засіданні виконавчого комітету Лозівської міської ради начальниця Управління праці та соціального захисту населення Вікторія Кіпкало поінформувала про роботу щодо надання пільг мешканцям Лозівської міської об’єднаної територіальної громади за 9 місяців 2020 року

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - ЄДАРП) станом на 01.10.2020 року занесено 19 346 чол. – це майже 24 відсотка від загальної чисельності населення Лозівської міської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ).

Найбільш чисельні категорії громадян, які мають право на пільги:

 • ветерани війни – 1623 чол., з них: 22 особи, які брали безпосередню участь у Другій світовій війні, 284 воїнів-інтернаціоналістів, 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, 634 учасника АТО, 12 сімей загиблих учасників АТО;
 • діти війни – 3186 чол.;
 • ветерани праці – 4288 чол.:
 • особи з інвалідністю - 3397 чол.;
 • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 473 чол.;
 • багатодітні сім’ї – 462 сім’ї, в яких виховується 1576 дітей.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за 9 місяців 2020 року нараховано та виплачено пільги у грошовій формі за користування житлово-комунальними послугами, на тверде паливо та скраплений газ 2,5 тис. осіб, на суму 12,3 млн. грн.

          У 2020 році за рахунок коштів державного бюджету до Дня Перемоги у Другій світовій війні 1467 ветеранів отримали разову грошову допомогу на загальну суму 2,0 млн. грн.

         До Централізованого банку даних з проблем інвалідності станом на               01 жовтня 2020 року внесено 3445 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю згідно з якими протягом 9 місяців 2020 року особам з інвалідністю видано 2278 направлень на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

         Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та нших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою КМУ від 05.04.2012 року № 321, на управління праці та соціального захисту населення міської ради покладено функціональні обов’язки щодо укладання двохсторонніх договорів між протезно-ортопедичними підприємствами та управлінням праці та соціального захисту населення та трьохсторонніх договорів між протезно-ортопедичними підприємствами, управлінням праці та соціального захисту населення та особою з інвалідністю на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та здійснення фінансування підприємств за видані особам з інвалідністю засоби реабілітації. Протягом 9 місяців 2020 року укладено 174 договора та забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації 452 особи (1079 виробів) з інвалідністю, на загальну суму 4,4 млн. грн.  

За рахунок коштів з державного бюджету 11 дітей з інвалідністю було направлено до реабілітаційних центрів України, сума видатків становить             181,3 тис. грн..

  Програмою соціального захисту населення Лозівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік передбачено низку заходів щодо надання соціальних гарантій за рахунок коштів ОТГ, а саме:

 1. Видатки на надання компенсації перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян у міському та приміському автомобільному транспорті в сумі 2,2 млн. грн., а також і у приміському та міжміському залізничному транспорті в сумі 63,0 тис. грн.

З сьома перевізниками укладено договори на відшкодування витрат, пов’язаних з перевезенням пільгового контингенту.

В 2020 році щоденно на міських автобусних маршрутах загального користування здійснюються 22 пільгових рейси, 10 пільгових рейсів на приміському маршруті до смт. Панютине та перевезення пасажирів пільгового контингенту по 16 старостинських округах Лозівської міської об’єднаної територіальної громади за талонами.

          На автобусних маршрутах загального користування працюють                           3 автобуси спеціально обладнані для перевезення осіб у візках, якими можуть скористатися маломобільні групи населення.

          За 9 місяців 2020 року перевізники отримали кошти за пільгові перевезення в сумі 917,9 тис. грн.

 1. В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської міської ради функціонує відділення «Соціальне таксі», послугами якого користуються особи з обмеженими фізичними можливостями. 4-м особам з інвалідністю, які проходять згідно з графіком 2-3 рази на тиждень гемодіаліз в Центрі нефрології КНП «Лозівське територіальне медичне об'єднання», надаються послуги соціального таксі. З початку року цією послугою скористалися 199 осіб з інвалідністю, надано 851 послугу на загальну суму 72,3 тис.грн.
 2. Проходження дельфінотерапії для дітей з інвалідністю в Харківському дельфінарії протягом п’яти днів. У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з коронавірусом, на жовтень заплановано проходження дельфінотерапії 1 дитини.
 3. За зверненнями осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, дітей війни надано матеріальну допомогу на лікування 193 особам на загальну суму                 190,2 тис. грн.

До Дня учасника бойових дій на території інших держав 61 воїн-інтернаціоналіст та 2 сім’ї загиблих отримали матеріальну допомогу на суму 35,0 тис. грн.

До 8 березня 10 жінок учасниць бойових дій отримали матеріальну допомогу на суму 5,0 тис. грн.

До Дня партизанської слави 2 партизана-підпільника отримали матеріальну допомогу по 1,0 тис. грн.

Дві жінки, яким виповнилося 101 рік отримали матеріальну допомогу по 1,0 тис. грн.

 1. До Міжнародного дня захисту дітей діти пільгових категорій, зокрема, діти з інвалідністю – 252 особи, та діти-сироти, діти позвавлені батьківського піклування – 274 особи отримали солодкі подарунки на загальну суму               28,4 тис. грн.
 2. Відшкодовано вартість проїзду міжміським транспортом 4 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму                 1,8 тис. грн.
 3. В Державному бюджеті України не передбачено видатки на відшкодування наданих пільг окремим категоріям громадян на оплату послуг зв'язку.

За ініціативи Лозівського міського голови Сергія Зеленського депутатами міської ради було прийнято рішення про виплату в повному обсязі компенсації пільгової частини вартості за користування послугами зв'язку ПАТ “Укртелеком” окремим категоріям громадян, які мають право на пільги згідно із Законами України, за рахунок коштів Програми соціального захисту населення Лозівської міської об`єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки, починаючи з вересня 2020 року. Адресна матеріальна допомога на оплату пільгової частини вартості абонентної плати за користування послугами зв’язку ПАТ «Укртелеком» надаватиметься 123 пільговикам, на суму 5,0 тис. грн. щомісяця.

 1. В зв’язку з відзначенням 34-х роковин Чорнобильської катастрофи, виплачена матеріальна допомога громадянам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, які тривалий час хворіють та потребують стороннього догляду, жінкам-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, вдовам громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, дітям із числа постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність загального захворювання, дітям-сиротам, на загальну суму 19,0 тис. грн.

         За рахунок Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та їх сімей на 2019-2021 роки, в 2020 році 20 учасникам антитерористичної операції та 14 членам сімей загиблих учасників АТО було надано матеріальну допомогу на суму 48 тис. грн. Проведено урочисте поховання учасника бойових дій, який брав безпосередню участь в АТО, сума видатків становить 9,5 тис. грн.

         326 дітей учасників антитерористичної операції до Міжнародного Дня захисту дітей отримали солодкі подарунки на суму 17,7 тис. грн..

За рахунок коштів обласного бюджету до Дня захисника України                     643 учасникам бойових дій з числа учасників АТО буде виплачено разову грошову допомогу по 1,5 тис. грн. та 18 членам сімей загиблих учасників АТО буде виплачено разову грошову допомогу по 5 тис. грн. згідно зі списками, які було підготовлено управлінням праці та соціального захисту населення міської ради та надано до Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

У 2020 році за рахунок коштів державного бюджету передбачено заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а саме:

- на психологічну реабілітацію учасників АТО в сумі 67,1тис. грн. (5 осіб), станом на 01.10.2020 рік 1 учасник АТО пройшов психологічну реабілітацію на загальну суму 11,5 тис. грн., до кінця 2020 року 4 учасника АТО буде направлено на проходження психологічної реабілітації до санаторно-курортних закладів України;

- на забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО в сумі 71,9 тис. грн. (6 осіб), станом на 01.10.2020 року отримали санаторно-курортне лікування 4 особи на загальну суму 47,9 тис. грн., на листопад 2020 року заплановано санаторно-курортне лікування 2 учасників АТО.

- для організації професійної адаптації 53,2 тис.грн., протягом 9 місяців 8 учасників АТО пройшли профнавчання на базі Лозівської філії Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу, на загальну суму 26,2 тис. грн.

Особам, які мають вади зору, спеціалістами ПП «Ясний зір», проведено 9 безоплатних операцій по лікуванню катаракти для пільгового контингенту та малозахищених верств населення.

Щомісяця десять відсотків від загальної кількості осіб, потребуючих проходження комп’ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії, в першу чергу, осіб з інвалідністю, мають можливість отримати ці послуги безоплатно в медичному закладі міста Лозова ТОВ «ЛДП – Скаймед». Протягом 9 місяців 2020 року звернулося та отримали зазначені послуги                   18 осіб.

Мешканці ОТГ, які проживають в будинках з пічним опаленням, мають право звернутися до виконавчого комітету міської ради з питання забезпечення безоплатно деревиною видалених дерев об’ємом 3 куб. м. на подвір’я. В цьому році 40 осіб вже отримали безкоштовно деревину видалених дерев. Особи з інвалідністю, які обслуговуються територіальним центром, отримують також послугу з рубки та укладання деревини.

          На обліку для отримання санаторно-курортних путівок в управлінні праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради перебуває 1253 особи з інвалідністю та 75 ветеранів війни. Протягом 9 місяців Міністерством соціальної політики України надано 39 путівок для осіб з інвалідністю та ветеранів війни. За рахунок коштів державного бюджету управлінням праці та соціального захисту населення направлено на оздоровлення 26 осіб з інвалідністю загального захворювання, осіб з інвалідністю спинального провілю та 21 громадянин, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 495,2 тис. грн.

  За рахунок коштів обласного бюджету забезпечено 14-ти денним відпочинком 19 учасників АТО та короткотерміновим відпочинком (путівка вихідного дня) терміном 2 дні 10 учасників АТО і 19 членів їх сімей та 6 сімей загиблих учасників АТО в санаторно-курортних закладах Харківської області ДП «Клінічний санаторій «Роща» та ДП «Клінічний санаторій «Березівські мінеральні води».

У 2020 році з обласного бюджету було виділено 3,5 млн. грн. на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю та ветеранів війни Лозівської міської ОТГ. Всього заплановано оздоровити в санаторно-курортних закладах Харківської області 448 осіб. Станом на 01.10.2020 року вже отримали санаторно-курортне лікування 437 осіб з інвалідністю та 6 ветеранів війни. Також, на 2020 рік з обласного бюджету виділено 442,0 тис. грн. на санаторно-курортне лікування осіб І та ІІ категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 10 дітей у супроводі одного з батьків-чорнобильців. За звітний період оздоровлено 16 осіб та 10 дітей у супроводі одного з батьків, загальна сума видатків становить 276,2 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету 12 сімей отримали матеріальну допомогу на поховання осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 18,0 тис. грн. та 25 сімей отримали компенсацію за витрати на поховання осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій на суму 112,4 тис. грн.

  Протягом звітного періоду підписані договори з КНП «Лозівське територіальне медичне об’єднання» Лозівської міської ради та КП «Лозівська муніципальна аптека» для надання послуг за рахунок коштів обласного бюджету з безплатного зубопротезування та забезпечення безкоштовними ліками за пільговими рецептами лікарів громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сума договору по безплатному зубопротезуванню становить 27,3 тис. грн., ліки за пільговими рецептами лікарів – 246,4 тис. грн.

Протягом звітного періоду 124 чорнобильці отримали за пільговими рецептами лікарів ліків на загальну суму 181,8 тис. грн. Пільгою на безоплатне зубопротезування скористалося 6 громадян на загальну суму 19,1 тис. грн.

На офіційному сайті Лозівської міської ради та сайті управління праці та соціального захисту населення міської ради розміщена інформація про пільги, передбачені нормативно-правовими актами, дорожня карта для людей з обмежиними можливостями та інша актуальна інформація для осіб з інвалідністю.

Працівники управління праці та соціального захисту населення міської ради проводять зустрічі з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на соціальний захист осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з метою роз’яснення змін в діючому законодавстві стосовно надання пільг та інших вкрайважливих для пільгових категорій населення питань.

В цілому надання пільг та інших соціальних гарантій населенню Лозівської міської об’єднаної територіальної громади здійснюється у відповідності до чинного законодавства в межах планових видатків державного, обласного та бюджету міської ОТГ.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ