Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

 

01

У День партизанської слави сьогодні, 22 вересня, біля Пам’ятного знака землякам-ополченцям зібралися керівництво міста, ветерани та учнівська молодь, щоб згадати світлу пам’ять усіх воїнів підпільників, партизанів, солдатів Другої світової війни. Присутні поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

У 1941-43 роки на території Лозівщини діяли три партизанські загони та три підпільних організації, члени якої вели невпинну боротьбу з ненависним ворогом.
Згідно з Указом Президента День партизанської слави в Україні відзначається щорічно 22 вересня.

Сьогодні на Лозівщині проживає 23 учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь у Другій світовій війні. Серед них, двоє - учасники партизанського руху: лозівчанин Володимир Олексійович Прусевич та жителька села Миролюбівки Олена Антонівна Кажан. Обидва вони народилися у Білорусії, там же зустріли лихоліття Другої світової війни і в 1943 році вступили до партизанського руху, тоді Володимиру Олексійовичу виповнилося - 16, а Олені Антонівні – 18.

У День партизанської слави сьогодні, 22 вересня, від імені Лозівського міського голови Сергія Зеленського їх привітала начальниця Управління праці та соціального захисту населення Вікторія Кіпкало.

Партизанив Володимир Олексійович у місті Барановичі Брестської області. Згадує, що разом зі старшими товаришами ходив у розвідку та стояв на постах уночі. Байдикувати не доводилося у командира завжди були бойові завдання. Через рік Володимир Олексійович пішов служити добровольцем до армії.
Олена Антонівна була партизанкою Мозирського партизанського загону ім. Олександра Невського. Геля (так звали її партизани) служила рядовим в господарському взводі: готувала їжу, прала, ремонтувала одяг партизан, доглядала поранених. Самим небезпечним було – заготівля харчів по селах, де кругом були німці та поліцаї, але тендітна дівчинка не привертала увагу німців. Коли війська регулярної армії звільнили місто Мозер від фашистів, партизани об’єдналися з військовою частиною.

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ