Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

P1190686ЗВЕРНЕННЯ
Лозівського міського голови Сергія Зеленського щодо добровільного об’єднання територіальних громад
Шановні мешканці Лозівщини!

Дозвольте мені звернутися до Вас з приводу одного з найголовніших питань, яке диктує нам реформа з децентралізації, а саме - об’єднання територіальних громад. Метою цієї реформи є утворення спроможних територіальних громад, які б були наділені більшими ресурсами, а також мали б змогу самостійно мобілізувати свій внутрішній резерв.
Спроможна територіальна громада – це громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади.
В умовах тих тенденцій, що диктує час, дрібні територіальні громади не будуть мати змоги самостійно, за рахунок власних ресурсів, довести свою власну життєздатність (надмірна частина ресурсів у таких громадах буде витрачатись на утримання управлінського апарату, а на місцевий розвиток, утримання шкіл та лікарень, а також інших будівель комунальної власності коштів не вистачатиме).
У ході реформи лише об’єднані громади отримають низку переваг, як приклад – надання державної субвенція на інфраструктурний розвиток (Постанова КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» від 16 березня 2016 р. № 200 (зі змінами)).
Об’єднана територіальна громада має пріоритет при наданні міжнародної технічної допомоги. Значно збільшується можливість отримання та освоєння міжнародних грантів та державних і недержавних фондів. Єдиний бюджет може значно покращити стан населених пунктів, а значить і якість життя.
В Харківській області вже існує успішний досвід створення об’єднаних територіальних громад, а саме:
- На сьогодні створені Старосалтівська, Мереф’янська, Роганська, Чкаловська, Нововодолазька громади;
- Призначені вибори в Зачепилівській, Малоданилівській, Малинівській, Наталинській, Коломацькій, Оскольській та Золочивській громадах.
Вважаю, що на Лозівщині склалися історичні умови, для створення єдиної спроможної територіальної громади.
Змін чекає Лозівщина!

 

Лозівський міський голова
Сергій Зеленський

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ