Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

  Вже за кілька тижнів розпочнеться опалювальний період. Цього року він особливий, адже проходитиме в умовах широкомасштабної агресії російської федерації проти України. А відтак, домогосподарства з низьким рівнем доходів потребуватимуть допомоги від держави у вигляді житлових субсидій.

  При цьому, не менша потреба в отриманні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є у внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на території адміністративно-територіальних одиниць, де органи соціального захисту населення, зокрема, через бойові дії не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування.

  16 вересня 2022 року Урядом схвалено зміни до Положення про порядок надання житлових субсидій, які забезпечать вирішення найбільш актуальних питань щодо надання субсидій та пільг в умовах початку нового опалювального періоду. Відповідним рішенням передбачено передачу повноважень щодо призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

  Екстериторіальний принцип призначення житлових субсидій та пільг передбачатиме можливість подання громадянами заяв із необхідними документами до будь-якого обраного органу Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання чи перебування.

  В умовах воєнного стану екстериторіальний принцип надання цих видів соціальної підтримки дозволить:

- забезпечити право людей на допомогу від держави за будь-яких обставин, що є важливим в умовах воєнного часу, коли частина людей вимушено змінили своє місце проживання;

- зберігати централізовано дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку житлових субсидій і пільг, щоб не втрачати їх в умовах окупації окремих територій, а також за потреби оперативно корегувати;

- автоматизувати та прискорити процеси призначення, нарахування та виплати житлових субсидій і пільг;

- централізувати фінансування виплат, що дозволить оптимізувати та прискорити час проходження коштів.

  Соціальна підтримка має надходити громадянам вчасно, в справедливому обсязі і в ефективний спосіб. Також, враховуючи масштабне переміщення населення в нашій країні, передбачено не враховувати до середньомісячного сукупного доходу громадянам при розрахунку житлової субсидії:

-   допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;

- компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

  Громадянам, які втратили роботу в період воєнного стану, яким надається допомога по частковому безробіттю, призначення субсидії буде проводитися з урахуванням фактично отриманих доходів у розмірі допомоги по безробіттю. При цьому, не враховується сума отриманої заробітної плати в періоді, за який враховуються доходи, тобто за І півріччя цього року - для призначення субсидії з жовтня.

  Внесеними змінами передбачено надання права на отримання житлової субсидії особам, які:

- мають у власності декілька житлових приміщень/будинків, право власності на які набуто шляхом успадкування;

- належать до складу домогосподарства і перебувають за кордоном у період дії воєнного стану;

- мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, яка утворилась в період дії воєнного стану.

  Поширено порядок розрахунку житлової субсидії на оплату електроенергії домогосподарствам, які внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень, на всі території, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації.

  Всі зазначені зміни дозволять забезпечити вчасність та ефективність надання житлових субсидій, що особливо актуально в умовах опалювального сезону.

  Звертаємо Вашу увагу, що прийом громадян міської територіальної громади за призначенням субсидій та пільг (особисто), як і раніше буде здійснюватися управлінням праці та соціального захисту населення міської ради та відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради.

Заяви про призначення житлових субсидій та пільг прийматимуться від громадян:

- управлінням праці та соціального захисту населення міської ради до 30 листопада 2022 р. включно (поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або через Портал Дія);

- органом Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., (поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

  Громадянам, які отримували субсидію в попередньому опалювальному періоді, та з травня 2022 року було подовжено автоматично, на опалювальний період подавати заяву не потрібно, в жовтні субсидію призначать автоматично!                                                                  

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ