Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Професійне навчання – це набуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійне навчання безробітних здійснюється у випадках:

✔неможливості підібрати підходящу роботу через відсутність необхідної професії або кваліфікації;

✔втрати здатності виконувати роботу за попередньою професією (спеціальністю);

✔необхідності змінити професію або підвищити кваліфікацію у зв’язку з відсутністю роботи, яка відповідає професійним навичкам;

✔пошуку роботи вперше і відсутності професії.

До видів професійного навчання належать:

✔організація професійної підготовки та перепідготовки;

✔підвищення кваліфікації, в тому числі шляхом стажування на підприємстві.

Первинна професійна підготовка – це здобуття професійно-технічної освіти особою, яка раніше не мала ніякої професії.

Перепідготовка – вид навчання, спрямований на оволодіння іншою професією особами, які вже мають первинну професійну підготовку. Перепідготовка може здійснюватися як за спорідненою професією, так і за будь-якою іншою, яка користується попитом у роботодавців.

Підвищення кваліфікації – вид додаткової професійної освіти, оновлення та поглиблення отриманих раніше професійних знань, умінь і навичок, пов’язаних із професійною діяльністю.

Стажування – це підвищення кваліфікації у роботодавця з метою набуття практичних умінь та навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний.

Найбільш перспективним є індивідуальне навчання на виробництві: роботодавець без додаткових витрат отримує кваліфіковані кадри, а безробітні нову професію та гарантовану заробітну плату. Цей вид навчання відрізняють більш короткі строки підготовки робітників, ніж за типовими планами та програмами.

Використовуються також інноваційні форми навчання: дистанційне та дуальне.

Дистанційне – це навчання з використанням комп’ютерних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та слухачів на різних етапах навчання та самостійну роботу з матеріалами.

Дуальне – це форма навчання, при якій чергується навчання осіб у закладах освіти з набуттям практичних навичок на підприємстві.

За направленням центру зайнятості безробітні вчаться на базі:

✔професійно-технічних та вищих навчальних закладів;

✔на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форм власності, та у роботодавців;

✔в центрах професійно-технічної освіти державного центру зайнятості.

Такі центри є в 11 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській.

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – один з найбільших і найкращих, тут навчають більш ніж 30 професіям, які затребувані на ринку праці. Він має потужну матеріально-технічну базу та кваліфікованих викладачів. Навчання здійснюється незалежно від віку та пори року.

Ефективність професійного навчання у ХЦПТО підтверджується високим рівнем працевлаштування його випускників.

Якщо ви бажаєте вдосконалити свої знання та навички, мрієте здобути затребувану професію, прагнете підвищити шанси на працевлаштування, звертайтеся до Лозівського міськрайонного центру зайнятості!

Ми працюємо, щоб працювали ви!

Служба за контрактом

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ