Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

      Відділ цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Лозівської міської ради разом з Лозівським РУ  ГУ ДСНС України в  Харківській області   інформує, що в поточному році на території Лозівської міської територіальної громади  сталося 128 пожеж, значну частину з цих пожеж складають  пожежі на відкритих територіях та у екосистемах, основною причиною яких є неконтрольоване спалювання сухих залишків трави, сміття, опалого листя.

      Спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння, і може загрожувати життю та здоров’ю людей, знищенню зелених насаджень, будівель та споруд житлового сектору.

      Нагадуємо, що відповідно до ст. 77¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення «самовільне випалювання рослинності або її залишків»  випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.). Ті ж самі дії, вчинені в межах територій та заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 340 до 680 грн., на посадових осіб – 1190 до 1700 грн.

      Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу  України «знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»  знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн.)  або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ