Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Для поліпшення якості обслуговування населення та підвищення ефективності використання місцевих фінансових ресурсів з 01.01.2016 року було створено Комунальний заклад охорони здоров’я «Лозівське територіальне медичне об’єднання», до складу якого увійшли наступні медичні заклади:

- КЗОЗ « Лозівська центральна районна лікарня»

- КЗОЗ «Вузлова лікарня»

- Лозівська міська лікарня

- КЗОЗ «ЦПМСД м.Лозова»

- КЗОЗ «ЦПМСД Лозівського району»

 Єдине управління дозволило надавати медичну допомогу першого та другого рівнів населенню без поділу його на жителів міста та села. Єдиний бюджет дозволив проводити оперативне маневрування фінансами при придбанні вартісного обладнання, проведення капітальних ремонтів. Таким чином модернізація закладів  охорони здоров’я  Лозівщини  принесла певний позитивний результат та економічний ефект (сума зекономлених коштів кожного року становила 5,0 млн.грн.-7,0 млн.грн).

В подальшому відповідно до загальнодержавної реформи медицини заклади лозівщини були роз’єднані та трансформовані в комунальні некомерційні підприємства.

Рішенням від 16.11.2018 року №1119 LV сесії VII скликання Лозівської міської ради Харківської області створено комунальне некомерційне підприємство «Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Лозівської міської ради, Харківської області. Заклад надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Лозівської ОТГ, а також вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров’я. На кінець 2020 року з населенням підписано  67660 декларацій,  що охоплює 74% від загальної кількості населення ОТГ.

Підприємство складається з 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 21 фельдшерсько-акушерського пункту.

Амбулаторії та ФАПи забезпечені в повному обсязі лікарськими засобами для надання безоплатної первинної медичної допомоги. Дитячому та дорослому населенню проводяться профілактичні щеплення.

На першому місці у роботі закладу стоїть розвиток медичного обслуговування населення, забезпечення підприємства сучасною лікувально-діагностичною апаратурою та його комп’ютеризація.

Всі амбулаторії  підключені до мережі інтернет, забезпечені комп’ютерною технікою та медичною інформаційною системою (Медстар). Сімейні лікарі та медичні сестри володіють комп’ютерною грамотністю (12 медичних сестер за дистанційною формою навчання пройшли курси «Основи комп’ютерної грамотності для роботи в медичних установах» на базі Харківського медичного коледжу).

Відповідно до Постанови КМУ від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного і пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» у 2019 році відшкодовано вартість пільгових лік аптекам на суму 115,0 тис. грн., у 2020 році ця сума складає 150 тис. грн.

У 2019 році підприємством проведено поточний ремонт внутрішніх приміщень  ФАП с. Тихопілля на суму 199,8 тис. грн., ФАП с. Надеждівка на суму 76,8 тис. грн.

Крім того, проведено поточний ремонт покрівлі АЗПСМ с Царедарівка на суму 178,0 тис. грн. та ФАП с. Плисове на суму 74,1 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт АЗПСМ с. Олександрівка (в т.ч. замінено покрівлю, систему опалювання) на суму 694,0 тис. грн., реконструкцію АЗПСМ с Яковлівка на суму 188,7 тис. грн.

У 2020 році проведено ремонтні роботи в АЗПСМ №1 та АЗПСМ №2        (134,7 тис. грн), та АЗПСМ с. Царедарівка, АЗПСМ с. Перемога.

У 2020 році з метою забезпечення необхідного безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини було проведено поточний ремонт з облаштування вільного доступу людям з обмеженими можливостями.

У 2019 придбано сумки-укладки для сімейних лікарів в кількості 30 штук на суму 298,5 тис. грн.

У 2020 році за кошти закладу придбано гематологічні аналізатори (4 шт.), біохімічні аналізатори (4 шт.) на загальну суму 1 172 000 грн.

В цілому Центр за період 2019-2020 року спрацював на належному рівні. Виконані всі основні нормативні показники: навантаження сімейних лікарів на прийомі та викликах, функція лікарської посади. Ширше впроваджуються стаціонарозамінні форми лікування, покращилась диспансерна робота, флюорографічне обстеження населення.

Закладом виконано всі умови для виконання програми медичних гарантій:

  1. Автономізація закладу (перетворення в комунальне некомерційне підприємство);
  2. Комп'ютеризація закладу;
  3. Підключення закладу до Центральної бази даних Електронної системи охорони здоров'я;
  4. Наявність діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики ;
  5. Підписання договору з Національною службою здоров'я України.

Комунальне некомерційне підприємство «Лозівське територіальне медичне об’єднання» Лозівської міської ради Харківської області  – медичний заклад, який надає стаціонарну та амбулаторно-поліклінічну допомогу мешканцям Лозівської ОТГ, Лозівського району та прилеглим районам.

              Протягом п’яти років заклад  утримується за рахунок  різних джерел фінансування: 1) Медична субвенція, 2)Бюджет Лозівської ОТГ, 3) Кошти інших бюджетів.

         У 2020 році підприємством  укладені договори на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України. До контрактування з НСЗУ  медичний заклад готовий стовідсотково: робочі місця укомплектовані комп’ютерною технікою та забезпечені програмним супроводом; наявна відповідна матеріально-технічна база; весь медичний колектив має бажання працювати та розвиватися в сучасних умовах реформування галузі.

           В рамках укладеного договору медична допомога населенню  надається  за наступними напрямками:

  • ü Первинна медична допомога
  • ü Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах
  • ü Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.
  • ü Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
  • ü Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій
  • ü Медична допомога при пологах
  • ü Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.
  • ü Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії
  • ü Мамографія грудних залоз
  • ü Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2

      Для розвитку галузі отримано значну  підтримку  з боку Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради  в фінансуванні значимих для громади медичних проєктів, а саме:

           - проведення капітального ремонту в травматолого-ортопедичному відділенні. Загальна сума на виконання цього важливого заходу становить 1,5 млн.грн.

          - реконструкція покрівлі стаціонару Лозівської міської лікарні (1,7 млн.грн.).

          У  2018 році голова ХОДА Юлія Світлична подарувала медичному закладу нове сучасне медичне обладнання – апарат  ультразвукової діагностики. Це дозволило підняти діагностику захворювань на значно вищий рівень та розширило можливість застосування цього методу діагностики.      

          Протягом 2018-2019 років було втілено  дуже важливий проект: Капітальний ремонт фізіотерапевтичного відділення поліклініки. Загальна сума складає 2174,4 тис.грн. (в тому числі кошти міського бюджету 1432,4 тис.грн., субвенція за рахунок коштів  соц.економ розвитку окремих територій – 742,0 тис.грн.).  Всі ці заходи  надали  змогу мешканцям Лозівської ОТГ та  Лозівського району отримувати лікування в  сучасному фізіотерапевтичному відділенні.

          За рахунок коштів державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ  та на здійснення заходів соціально-економічного розвитку медичні заклади отримали  сучасне медичне обладнання:

-        Ультразвукова діагностична система – 2380,0 тис.грн. (в т.ч. міський бюджет 415,9 тис.грн.)

-        Різноманітні сучасні  апарати для використання в роботі фізіотерапевтичного відділення – 300,0 тис. грн.

            Завдяки міській владі в медичних закладах впроваджено  єдиний  інформаційний  простір.  За рахунок коштів міського бюджету закуплено   комплекти комп’ютерної техніки та медичними працівниками опановані   різноманітні комп’ютерні  програми . Створено  базу даних, що містить детальну інформацію про пацієнтів, яка забезпечує доступ для лікарів з усіх точок всередині медичної мережі.

         В рамках масштабної програми зі створення сучасних приймальних відділень в опорних лікарнях, за рахунок коштів  бюджету Лозівської ОТГ виготовлено проєктно -кошторисну документацію важливого для нашої громади об’єкту   - реконструкція приймального відділення КНП «Лозівське ТМО» Лозівської міської ради Харківської області, по вул..Живописна,42 у с.Катеринівка – 200,0 тис.грн. Кошторисна вартість будівництва складає 10,3 млн. грн.

           Ця  фінансова підтримка надала  змогу мешканцям Лозівської ОТГ та Лозівської району отримувати своєчасну та якісну  медичну допомогу в комфортних та сучасних умовах.

           Крім того, ініціативні групи жителів Лозівської ОТГ та Лозівського району та небайдужі громадські організації також активно допомагають медичній галузі, шляхом участі в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» .

         Кількість міні-проектів,  які отримали перемогу в 2016 році складає 8 одиниць (в т.ч. 6 міні-проектів в сільській місцевості - заміна вікон на енергозберігаючі). Це надало змогу провести поточні та капітальні ремонти    в закладах охорони здоров’я та придбати необхідне обладнання . Загальна сума на впровадження проектів складає 346,8 тис.грн. 

         В  2017 році перемогу отримали  3 міні-проєкта . Це надало змогу відкрити в фізіотерапевтичному відділенні Соляну кімнату, яка призначена для оздоровлення, омолодження та релаксації в умовах комфортного і вишуканого дизайну  приміщення у поєднанні з корисним мікрокліматом. Пацієнти після лікування в Соляній кімнаті зможуть відчути покращення якості життя та зміни в психоемоційній сфері. Також було  облаштувано теплу підлогу в ФАПі с. Ново-Іванівка та придбано 22 велосипеди для медичних працівників сільської медицини. Загальна сума коштів витрачених на впровадження міні-проектів складає 479,5 тис.грн.

       У 2018 році виграв дуже важливий міні-проект "Єдиний інформаційний простір первинної ланки на Лозівщині" (192,8 тис.грн.). В рамках міні-проекту була придбана комп’ютерна  техніка для первинної ланки Лозівщині в кількості 18 штук. Що надало змогу значно прискорити впровадження медичної реформи.

        У 2019 році було реалізовано 3 мініпроєкта:

  1. «Повноцінний прийом – задоволений пацієнт»: придбано медичне обладнання (аналізатори сечі (6 шт.), глюкометри, тонометри, пульсоксиметри) на загальну суму 160,0 тис. грн., в т.ч. за рахунок бюджетних коштів 152,0 тис. грн., за рахунок благодійних внесків – 8,0 тис. грн.
  2. «Тепло зберігається – громада розвивається»: проведено капітальний ремонт з утеплення стін ФАП с. Нова Іванівка на суму 260,0 тис. грн., в т.ч. за рахунок бюджетних коштів 247,0 тис. грн., за рахунок благодійних внесків – 13,0 тис. грн.
  3. "Комфортні умови перебування - якісне лікування" (капітальний ремонт приміщень фізіотерапевтичного відділення поліклінічного відділення КНП "Лозівське ТМО").  Кошторисна вартість проекту складає 299,8 тис.грн.

        У 2020 році також за кошти обласного та міського бюджету впроваджено  важливий міні-проєкт «Де хліб-сіль-каша, там здоров’я наше» (придбання обладнання для випікання хліба та різноманітних кондитерських виробів ) – 278,1 тис.грн.

У 2020 році згідно рішення Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» (протокол від 20.05.2020 року №11) проєктна заявка «Безпечне повітря в лікарні» Комунального некомерційного підприємства «Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги»  увійшла в число переможців конкурсу. За результатами реалізації проєкту підприємством придбано 60 бактерицидних рециркуляторів для кабінетів лікарів,  на суму 198 тис. грн. (140400 – обласні кошти, 28800, кошти міської ради, 28800 – власні кошти підприємства).

Починаючи з 2016 року забезпечено фінансову реабілітацію та розвиток Лозівської муніципальної аптеки. В громаді вже повноцінно працюють 3 аптеки та 8 аптечних пунктів. В ФАПах та амбулаторіях запроваджено роботу пунктів заявки та реалізації лікарських засобів та препаратів. Саме завдяки функціонуванню цього підприємства та підтримці депутатського корпусу в місті не допущено загострення ситуації із забезпеченням інсулінами для хворих на цукровий діабет, забезпечено доступ до державної програми «Доступні ліки». В 2019 році за інформацією Національної служби здоров’я України КП «Лозівська муніципальна аптека» показала найкращий результат в Україні серед комунальних аптечних мереж чисельністю до 50 працівників щодо реалізації програми «Доступні ліки».

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ