Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

     Сучасна Лозова – це друге в області місто, після міста Харків, за промисловим потенціалом та значними здобутками в різних сферах життя. Місто зі славетними традиціями та неповторним зовнішнім виглядом. Лозова місто для праці та відпочинку.

     З 2018 року місто Лозова є центром об'єднаної територіальної громади, яка об'єднала 20 територіальних громад  (75 населених пунктів Лозівського району: 1 місто обласного значення, 1 селище міського типу, 6 селищ, 67 сіл).

         Лозівська міська ОТГ розташована у Лозівському районі у степовій зоні на півдні Харківської області. Межує з Первомайським, Сахновщинським, Балаклійським, Барвінківським, Близнюківським районами Харківської області та Юріївським районом Дніпропетровської області.

      Інфраструктура міста Лозова представлена промисловим сектором, підприємствами залізничного транспорту, будівельними організаціями, автотранспортними та ремонтними підприємствами, розгалуженою сферою малого та середнього бізнесу. В сільських населенних пунктах основним видом діяльності є сільське господарство.

     Основною галуззю економіки міста є промисловість, яку представляють 6 підприємств з загальною чисельністю працюючих майже 5 тис. чол. В цій сфері економічної діяльності переважає машинобудування, обробка металу та переробна промисловість. Їх питома вага в структурі промислового виробництва складає 82%.

     В галузі «сільське господарство» здійснюють діяльність 104 господарства, у тому числі – 40 сільськогосподарських підприємств та 64 фермерських господарства.  У структурі валового виробництва сільського господарства рослинництво займає 97,8 %, тваринництво – 2,2 відсотки. Для прийому та зберігання сільськогосподарської продукції на території міста Лозова функціонує елеватор СТОВ «Мрія». Великим попитом у мешканців громади та району користується продукція ФГ «Зоря 2011» та ПОСП «Агросвіт», що реалізується у фірмових магазинах цих підприємств.

    Важливість міста, як крупного залізничного вузла, визначається перехрестям Кримського, Донбаського, Московського та Київського напрямків. Залізничний транспорт представляють 10 організацій та структурних підрозділів залізниці, які забезпечують технічну готовність рухомого складу (локомотивів та вагонів), колійного господарства, зв’язку і т.п. 

    Автотранспортне забезпечення в Лозівській ОТГ забезпечено мережею 8 міських та 26 приміських пасажирських автобусних маршрутів загального користування, які обслуговуються 2 підприємствами та 3 фізичними особами – підприємцями. Перевезення пасажирів здійснюється автобусами РУТА, ПАЗ, ЕТАЛОН, МЕРСЕДЕС.

     З метою забезпечення права громадян на задекларовані державою пільгові перевезення щоденно на міських автобусних маршрутах загального користування здійснюються 22 пільгових рейси, 8 пільгових рейсів на приміських маршрутах до смт. Панютине, перевезення пасажирів пільгового контингенту по 15 старостинським округам Лозівської міської об’єднаної територіальної громади забезпечено за талонами.

     В місті працює 3 служби таксі з чисельністю більше 150 залучених автомобілів, в тому числі одна служба, яка використовує елетромобілі.

    Зв’язок у громаді надається АТС ПАТ «Укртелеком» та стільниковими операторами «Водафон», «Київстар», «Лайф».

     Інтернет в місті Лозова надається місцевими провайдерами ТРК «Вектор», ПП «Мега», всеукраїнським провайдером «Київстар» за допомогою оптико-волоконних мереж. В сільських населених пунктах доступ до Інтернету надається бездротовимим пристроями перелічиними провайдерами та «Інтертелеком», «ПиплНЕТ», «ЮТЕЛ», наявне охоплення стільниковою мережею 4G та 3G.

     В центрі громади місті Лозова наявні відділення Укрпошти, Нової пошти, SAT, Делівері, Міст-Експрес. Доставка пошти в сільські населені пункти в основному забезпечується Укрпоштою, яка має поштальйонів на селі.

    На сьогодні будівництво в місті ведеться в основному приватними забудовниками,  виконуються реконструкції та ремонти муніципальних будівель.

    Окрасою Лозової є два великі храми Свято-Смоленський та Свято-Петро-Павлівський, на 4 мікрорайоні будується Трифонівський храм. Візитною карткою Лозової є споруди залізничного вокзалу, міського музею, площі міста, Меморіал слави та інші пам’ятні знаки та об'єкти благоустрою. Місто у повному обсязі забезпечено об’єктами соціальної та комерційної інфраструктури, які в останній час змінюють свій зовнішній вигляд у відповідності до сучасних архітектурних тенденцій.

    За даними Лозівської ОДПІ в місті практичну діяльність здійснюють до 200 підприємств малого та середнього бізнесу та 4357 індивідуальних підприємців.

     Освітні потреби юних мешканців забезпечують 23 заклади загальної середньої освіти, 16 закладів дошкільної освіти та 14 дошкільних підрозділів, 4 заклади позашкільної освіти (СЮН, БДЮТ, ДЮСШ), комунальна установа Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Лозівської міської ради Харківської  області.

     Підготовку спеціалістів різного рівня здійснюють Лозівський центр професійної освіти (752 студенти); 2 ВНЗ І рівня акредитації (Лозівська філія Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу та Лозівське училище культури та мистецтв) (1265 студентів).

     Мережа закладів культури Лозівської ОТГ складається з 57 закладів: Міський палац культури, 4 школи естетичного виховання, 26 бібліотек, 16 сільських будинків культури, 9 сільських клубів, Лозівський краєзнавчий музей.

   По території Лозівської ОТГ проходить канал «Дніпро-Донбас», знаходиться два водосховища (Краснопавлівське, Бритайське), десятки ставків і шість малих річок (р. Орілька, р. Бритай, р. Лозова, р. Берека, р. Літовщина, р. Мала Тернівка), найбільша з яких річка Орілька (57,7 км). Загальна площа водного дзеркала по ОТГ 3924,5 гектарів.

     На території розташовано 7 природно-заповідних територій, з яких 2 ентомологічних заказники, 3 ботанічних заказники місцевого значення та дендрологічний парк. Окрасою є зоологічний заказник місцевого значення у селищі Кінному.

       Об’єктами житлово-комунального господарства Лозівської громади є 405 багатоповерхових житлових будинки та майже 16 тисяч домогосподарств.

     Мережа вуличного зовнішнього освітлення становить 281,3 км.

     Місто Лозова забезпечується питною водою з Краснопавлівського водосховища системи каналу Дніпро-Донбас по водогону Краснопавлівка – Лозова, довжиною 33 км. Загальний обсяг покупної води в середньому становить 3157,7 тис. м. куб/рік. Комплекс водопостачання міста складається з насосної станції 3-го підйому потужністю 50 тис. м. куб./год та 260 км водопровідних мереж. Водопостачання по сільським населеним пунктам забезпечується локальними мережами з глибинних свердловин та з індивідуальних джерел водопостачання (скважини, колодязі)

     Водовідведення в місті Лозова здійснюється комплексом очисних споруд з об’єктом очистки стічних вод 2914,4 тис. м куб./рік; 6 каналізаційними насосними станціями та 108 кілометрами каналізаційних мереж. В сільських населених пунктах організовано локальними каналізаційними септиками.

     В місті Лозова теплопостачання об’єктів міської соціальної сфери та житлового комплексу забезпечує 18 міських котелень. До комплексу теплопостачання міста входять 9 розподільчих пунктів, 62 км. теплових мереж (в 2-х трубному вимірі). Середня виробітку теплової енергії становить 230 тис. Гкал/рік, загальна площа опалювання становить 16 млн. м. кв. Централізоване теплопостачання забезпечене також в смт Панютине від відомчої котельні філії «ПВРЗ» ДП «Укрзалізниця», в інших населених пунктах громади використовується індивідуальне опалення газове у 42 населених пунктах ОТГ, в інших твердопаливне.

 

      ПІДПРИЄМСТВА, ЩО НАДАЮТЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ:

КП «Теплоенерго» - забезпечення централізованого теплопостачання в м. Лозова (16 котелень);

філії «ПВРЗ» ДП «Укрзалізниця» - забезпечення централізованого теплопостачання (1 котельня);

ДП «Лозоваводосервіс» КП «Теплоенерго» - забезпечення водопостачання та водовідведення в м. Лозова, смт. Панютине;

КП «ЕКО-САН» - забезпечення вивезення та захоронення ТПВ, виконання робіт з благоустрою (ремонт та утримання доріг, зовнішнього освітлення, озеленення та ін.);

КП «Житлова управляюча компанія» – управління комунальним житловим фондом, функції ЄРЦ;

Житлово-експлуатаційні підприємства: ПП «Бумеранг-3», ПП «Добробут-1», ПрАТ «Лозовабуд», ПП «КСК-Лозова», ПП «Квартал-Сервіс Лозова 2».

КП «Управління благоустрою територій» - утримання комунального господарства та житлового фонду в смт. Панютине

КП «Миролюбівське підприємство «Аква-Віта» - утримання комунального господарства в Миролюбівському старостинському окрузі.

КП «Царедарівський» - утримання комунального господарства в Царедарівському старостинському окрузі.

КП «Катеринівський» - утримання комунального господарства в Катеринівському старостинському окрузі.

КП «Бунаківське підприємство «Надія-2006» - утримання комунального господарства в Бунаківському старостинському окрузі.

КП «Зоря» - утримання комунального господарства в Смирнівському старостинському окрузі.

КП «Тепловодосервіс» Лозівської районної ради – надання послуг водопостачання, утримання комунального господарства.

ДП «Комунсервіс-1» КП «Тепловодосервіс» Лозівської районної ради – надання послуг водопостачання.

 

    В Лозівській об’єднаній територіальній громаді в широкому спектрі представлена сфера обслуговування населення об’єктами торгівлі, закладами ресторанного господарства, підприємствами побутового обслуговування.

    На території Лозівській ОТГ розміщені: об’єкти сфери торгівлі - 281 магазин (221 в місті Лозова та 60 в інших населених пунктах громади), з яких:

продовольчих - 69; непродовольчих - 150; змішаних – 62;

заклади ресторанного господарства відкритого типу – 37;

    Населення сільської місцевості Лозівської ОТГ користується послугами, як виїзної так і стаціонарної торгівлі. Села, які не забезпечені стаціонарними об’єктами торгівлі, в переважній більшості, обслуговуються згідно узгодженого графіка шляхом виїзної торгівлі фізичними особами-підприємцями.

    На території м. Лозова розміщені 3 ринки та 4 торговельні майданчики. Послугами ринкових установ користується велика кількість мешканців об’єднаної територіальної громади.

     Об’єктів побутового обслуговування населення у громаді 163, з них: ремонт взуття - 8; ремонт і пошив одягу -15; послуги перукарень -56; послуги пралень - 2; ремонт телерадіоапаратури - 1; ремонт годинників - 3; ремонт складної побутової техніки - 10; фотопослуги - 9; послуги хімчистки -1; інші види послуг - 58. Об’єкти побутового обслуговування населення розташовані в м. Лозова та смт Панютине.  Враховуючи доступність до міста Лозова - населення в достатній кількості забезпечене підприємствами та об’єктами сфери обслуговування.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ