Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

ЗАТВЕРДЖЕНО:   рішенням Лозівської міської ради від 28 грудня 2012 року № 803

СТАТУТ

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ   ГРОМАДИ

МІСТА  ЛОЗОВА

м. Лозова  2012 р.

 

ПРЕАМБУЛА

Статут територіальної громади міста Лозова Харківської області розроблений відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, Конституції України, Земельного кодексу України, Бюджетного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про всеукраїнський референдум», «Про звернення громадян», інших законів та нормативно-правових актів, що визначають права та обов’язки органів місцевого самоврядування та жителів міста – членів територіальної громади.

Цей Статут закріплює систему місцевого самоврядування міста Лозова, форми та порядок здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою міста Лозова, функції і повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування м. Лозова, статус органів самоорганізації населення.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Поняття Статуту територіальної громади міста Лозова

  1. Статут територіальної громади міста Лозова (надалі - Статут) є місцевим нормативно-правовим актом, який встановлює в межах Конституції і законів України права, свободи і обов’язки жителів міста Лозова, повноваження територіальної громади міста, механізми здійснення місцевого самоврядування, регулює відносини між територіальною громадою міста та міською владою, визначає організаційні, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування на території міста, а також регулює інші питання, віднесені чинним законодавством України до компетенції місцевого самоврядування.
  2. Статут є актом прямої дії і має вищу юридичну силу в системі нормативно-правових актів міської влади на території міста Лозова.
  3. Акти органів та посадових осіб міського самоврядування на території міста Лозова приймаються на основі Статуту і повинні відповідати йому.
  4. Терміни, використані в Статуті, вживаються в значенні, викладеному в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».
  5. При вирішенні питань, не врегульованих даним Статутом, територіальна громада м. Лозова, органи місцевого самоврядування керуються чинними законодавчими актами України.

Стаття 2. Історія та загальна характеристика міста

Лозова – місто обласного значення Харківської області, розташоване в її південній частині. Територія міста складає 0,057% території Харківської області. Відстань від міста Лозова до обласного центру м. Харкова - 150 км, до столиці України - м. Києва – близько 500 км. На північ від нього розташований Первомайський район, на північному сході – Балаклійський, на півдні і південному заході – Близнюківський, на сході – Сахновщанський райони Харківської області і на південному заході – Павлоградський район Дніпропетровської області.

Місто Лозова і підпорядковані Лозівській міській раді селище Панютине та село Домаха виникли на землях, що входили до Орільської паланки Запорізької Січі. Безпосередньо ведуть походження від станцій Лозова-Севастопольська і Лозова-Азовська, збудованих на Лозово-Севастопольській та Курсько-Харково-Азовській залізницях. Курсько-Харково-Азовська залізниця була введена в дію в 1869 році, а Лозово-Севастопольська – в 1872 році.

Вигідне розташування станції Лозова-Севастопольська у місці перетину двох залізниць сприяло швидкому економічному розвитку, зростанню кількості населення і перетворенню її на селище. У 1893 р. воно отримало свою нинішню назву Лозова. Селище на той час входило до складу Новоіванівської волості Павлоградского повіту Катеринославської губернії.

У 1902 р., після того, як була збудована залізниця від Костянтинограду до Лозової, станція перетворилася на зручний залізничний вузол стратегічного значення, який з’єднав південні, північні та західні частини країни.

В 1919 р. селище Лозова стало районним центром, а в 1926 р. у зв’язку з ліквідацією Павлоградської округи було передане до складу Харківської округи. У 1928 р. за рішенням Харківського окрвиконкому Лозова була віднесена до категорії міст. Статус міста було підтверджено за рішенням Харківської обласної ради у 1938 р.

У міжвоєнний період (1922-1941 рр.) у місті Лозова було значно розширено інфраструктуру, побудовано багато підприємств і організацій, закладів соціальної та культурної сфери. Кількість населення зросла до 22 тис. осіб.

У роки Великої Вітчизняної війни місто Лозова, якому надавалося великого стратегічного значення, неодноразово ставало ареною жорстокого протистояння воюючих сторін і зазнало величезних руйнувань. Місто тричі було окуповане військами фашистської Німеччини: 11 жовтня 1941 р. - 27 січня 1942 р., 25 травня 1942 р. – 11 січня 1943 р., 1 березня 1943  р., і остаточно було звільнене 16 вересня 1943 р. Чотирьом дивізіям, які брали участь у звільненні міста, було присвоєне найменування Лозівських. Це 35 і 38 гвардійські стрілецькі та 244 і 262 авіаційні дивізії.

Відбудова міста тривала до середини 50-х років, тоді ж було відновлено довоєнну чисельність населення.

Велике значення для розвитку Лозової мало будівництво в місті і введення в дію в 1966 році ковальсько-механічного заводу. У південно-західній частині міста було збудовано містечко тракторобудівників з 7-ми мікрорайонів з повною соціально-побутовою інфраструктурою. 30 грудня 1962 року відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР Лозова набула статусу міста обласного значення.

Сучасна інфраструктура міста представлена промисловим сектором, підприємствами залізничного транспорту, будівельними організаціями, автотранспортними та ремонтними підприємствами, розгалуженою сферою малого та середнього бізнесу. Основною галуззю економіки міста є промисловість, яку представляють 6 підприємств з загальною чисельністю працюючих більш ніж 5.6 тис. чол. В цій сфері економічної діяльності переважає машинобудування, обробка металу та переробна промисловість. Важливість міста, як крупного залізничного вузла, визначається перехрестям Кримського, Донбаського, Московського та Київського напрямків. Залізничний транспорт представляють 12 організацій та структурних підрозділів залізниці, які забезпечують технічну готовність рухомого складу (локомотивів та вагонів), колійного господарства, зв’язку і т.п. Чисельність працюючих на підприємствах залізничного транспорту – 5,3 тис. чол. Перевезення пасажирів у місті Лозова здійснюється мікроавтобусами. Маршрути  охоплюють мікрорайони та центральну частину міста. Також мешканці міста мають можливість скористатися автобусним сполученням з такими населеними пунктами району, як Артільне, Єлизаветівка, Комсомолець, Конзавод, Олександрівка, Орілька, Петрівське, Плисова, Поди, Привілля, Смирнівка,  Тихопілля.

Об’єктами міського господарства є 385 багатоповерхових житлових будинки, загальною площею 936,5 тис. м. кв.; 281,0 км. вуличних мереж зовнішнього освітлення; 151 км. міських доріг і тротуарів, загальною площею 712,2 тис. м. кв.; 5 шляхопроводів та інші дорожні об’єкти; 2 міських кладовища, загальною площею 19,5 га.; міське звалище твердих побутових відходів площею 6,2 га.; 3 ставки, площею водного дзеркала 10,9 га.; 2 парки загальною площею 12,5 га і 3 сквери – 1,4 га, понад 4 тис. кв. м. газонів і квітників. Місто Лозова забезпечується питною водою з Краснопавлівського водосховища системи каналу Дніпро-Донбас по водогону Краснопавлівка – Лозова, довжиною 33 км. Загальний обсяг покупної води в середньому становить 3157,7 тис. м. куб/рік. Комплекс водопостачання міста складається з насосної станції 3-го підйому потужністю 50 тис. м. куб./год та 260 км водопровідних мереж. Водовідведення міста здійснюється комплексом очисних споруд з об’єктом очистки стічних вод 2914,4 тис. м куб./рік; 6 каналізаційними насосними станціями та 108 кілометрами каналізаційних мереж. Теплопостачання об’єктів міської соціальної сфери та житлового комплексу забезпечує 18 міських котелень. До комплексу теплопостачання міста входять 9 розподільчих пунктів, 62 км. теплових мереж (в 2-х трубному вимірі).

На сьогодні будівництво в місті ведеться в основному приватними забудовниками. Окрасою Лозової є два великі храми: Свято-Смоленський та Свято-Петро-Павлівський. Візитною карткою Лозової є споруди залізничного вокзалу, міського Палацу культури, Краєзнавчого музею, площі міста. Місто у повному обсязі забезпечено об’єктами соціальної та комерційної інфраструктури, які поступово змінюють свій зовнішній вигляд у відповідності до сучасних архітектурних тенденцій.

У місті працює більше 200 малих підприємств торгівлі та близько 4,5 тис. фізичних осіб - підприємців.

В системі освіти міста працює 14 загальноосвітніх навчальних закладів, в т.ч. НВК «ДНЗ-ЗНЗ», ліцей, гімназія, колегіум, школа-інтернат; 13 дошкільних навчальних закладів, 2 позашкільних навчальних заклади: профільний еколого-натуралістичний заклад – Станція юних натуралістів та Будинок дитячої та юнацької творчості.

Підготовку спеціалістів різного рівня здійснюють 2 професійно-технічні ліцеї; 2 вищих навчальних закладів І рівня акредитації (Лозівська філія Харківського автодорожнього технікуму та Лозівське училище культури та мистецтв), 4 школи естетичного виховання, 3 спортивних школи та центр творчості дітей, юнацтва та молоді.

Населення міста обслуговують 3 лікарняні установи, 3 поліклініки, дві консультації та санітарно-епідеміологічна установа.

Культурно-освітні потреби та дозвілля лозівчан забезпечують міський Палац культури, Краєзнавчий музей та 5 бібліотек. Для організації відпочинку в місті функціонують 2 фонтани, парк культури та відпочинку «Перемога», дендрологічний парк «Дружба», 3 сквери і бази відпочинку «Бритай» та «Бриз».

Стаття 3. Символіка

  1. Символікою територіальної громади міста, що відображує його історичні, культурні, соціально-економічні та інші особливості і традиції, є прапор і герб м.Лозова.
  2. Герб міста Лозова представляє собою геральдичний щит, закруглений знизу (іспанський). Щит поділений по діагоналі на дві частини. Верхня ліва частина – малинового кольору, на якій розміщена золота гілка лози, що пояснює походження назви нашого міста. Права нижня частина – зеленого кольору, на якій зображені чотири перехрещені срібні  стріли, що пояснюють історичну особливість нашого міста.

Навколо щита – картуш у стилі українського бароко. Зверху картуша – срібна мурована корона – ознака статусу міста. Поза щитом -  перехрещені молоток та розвідний ключ, як символи промислової індустрії та залізниці – провідних галузей нашого міста. Молоток та ключ обрамлені стрічкою  малинового та зеленого кольорів. Внизу на стрічці – надпис золотим кольором «Лозова».

  1. Прапор міста Лозова являє собою прямокутне полотнище у співвідношенні ширини до довжини 2:3, яке складається з двох горизонтальних, рівних по ширині смуг. Верхня – малинова із зображенням у верхньому лівому куті символів, що присутні на гербі –перехрещені срібні стріли та золота гілка лози. Нижня смуга – зеленого кольору.
  2. З ініціативи органів місцевого самоврядування або членів територіальної громади міста міською радою може бути заснована й інша символіка.
  3. Положення щодо заснування, використання та внесення змін у символіку визначається Порядком про зміст, опис і Порядком використання символіки м.Лозова, які затверджені  міською радою.

Стаття 4. Щорічні загальноміські заходи та пам’ятні дати

  1. Проявляючи повагу до історичних традицій міста, турбуючись про їх збереження і збагачення, про самобутній розвиток територіальної громади, установлюються міські свята - День міста, День звільнення міста Лозової від фашистських загарбників - 16 вересня.
  2. Рішенням міської ради можуть встановлюватися інші загальноміські свята.
  3. Святкування Дня міста, видатних подій, державних та релігійних свят є основою подальшого розвитку злагоди, порозуміння та взаємопідтримки у суспільстві.

Стаття 5. Почесні звання та відзнаки міста

  1. За вагомий внесок у  розвиток  та пропаганду м. Лозова у різних галузях, або на знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, з метою відзнаки громадян м. Лозова, інших міст України або громадян інших держав може присвоюватися звання «Почесний громадянин міста Лозова».
  2. Порядок присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лозова» визначається Положенням про звання «Почесний громадянин міста Лозова», затвердженим рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради.
  3. Громадяни України, громадяни інших держав, колективи підприємств, установ і організацій можуть нагороджуватися Почесною грамотою Лозівської міської ради та  Подякою Лозівської міської ради
  4. Порядок  нагородження Почесними грамотами та Подяками міської ради визначається Положенням про Почесну грамоту та Подяку Лозівської міської ради, що затверджуються рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради.
  5. З ініціативи лозівчан та органів міського самоврядування міська рада може заснувати й інші знаки пошани.
  6. Порядок заснування почесних звань і відзнак міста, присвоєння і нагородження знаками пошани, а також статус нагороджених осіб визначаються Положенням про кожну таку відзнаку, що затверджуються виконавчим комітетом Лозівської міської ради.

Стаття 6. Пам’ятники та пам’ятні знаки

       На території м. Лозова встановлені такі пам’ятники та пам’ятні знаки:  

- Пам’ятні знаки загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни (Авилівка вул. Дикого, авилівське кладовище, центральне кладовище, локомотивне депо),

- Меморіал Слави,

- Пам’ятник воїнам –землякам 1941 -1945 рр.

- Пам’ятний знак безвинно розстріляним жертвам фашизму у Заячій балці,

- Пам’ятний знак лозівчанам-ополченцям,

- Пам’ятний знак військовополоненим загиблим у Лозівському таборі,

- Пам’ятний знак бойовій самохідній установці ІСУ-152,

- Пам’ятний знак бойовому танку Т-34,

- Пам’ятний знак військовому літаку МІГ-21,

- Пам’ятний знак загиблим воїнам-інтернаціоналістам,

- Пам’ятний знак загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС,

- Пам’ятний знак загиблим у боротьбі зі злочинністю міліціонерам,

- Пам’ятник Ф.Е.Дзержинському

- Пам’ятник Т.Г.Шевченку,

- Пам’ятник  директору ЛКМЗ Ф.Г.Супруну

- Пам’ятник В.І.Леніну.

Стаття 7. Вживання мов

  1. У м.Лозова забезпечується всебічний розвиток і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.
  2. Відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики» на території Лозівської міської ради російська мова визнана як регіональна.
  3. Мовою діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування є українська мова.
  4. У м.Лозова гарантується вільний розвиток, використання та захист російської та інших мов національних меншин України.

РОЗДІЛ ІІ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

Стаття 8. Адміністративний устрій

До складу Лозівської міської ради входить:

  • м. Лозова, в тому числі с. Герсеванівське, с. Лісівське;
  • Панютинська селищна рада - смт. Панютине, с. Хлібне;
  • Домаська селищна рада - с. Домаха, с. Димитрова.

Стаття 9. Територія та межі міста

Територія міста Лозова є невід’ємною складовою частиною території України.

Територія міста Лозова – визначений законодавством України простір, у межах якого територіальна громада міста Лозова безпосередньо або через утворювані нею органи здійснює міське самоврядування.

Територія міста, на якій здійснюється міське самоврядування, визначається межею міста. Межа міста відокремлює територію міста від інших територій. При визначенні межі міста враховується Генеральний план міста Лозова.

Зміна міської межі здійснюється у відповідності із законодавством України за згодою міської ради з обов’язковим урахуванням думки міської громади.

Стаття 10. Назви вулиць, мікрорайонів, частин міста.

Порядок їх найменування та перейменування

  1. Ліквідація чи створення нових вулиць, мікрорайонів у місті, зміна меж мікрорайонів у місті, їх перейменування здійснюється з ініціативи міської громади, органів міського самоврядування в порядку, визначеному законодавством України, з урахуванням думки більшості частини лозівчан, інтереси якої можуть бути обмежені зміною адміністративно-територіального устрою міста.
  2. Історично склалося, що територія міста поділяється на три частини: Південно-Західний житловий масив, Центральна частина міста та Авилівська сторона.
  3. Повний перелік вулиць, провулків та мікрорайонів міста зазначений у Переліку вулиць та провулків міста Лозова, який затверджено рішенням міської ради.

РОЗДІЛ ІІІ.  ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА МІСТА ЛОЗОВА

І МІСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 11. Територіальна громада міста та її правовий статус

  1. Територіальна громада складається з жителів, які постійно проживають у місті на законних підставах. 
  2. Реєстрація жителів міста здійснюється у порядку, визначеному законодавством. 
  3. Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування у м. Лозова в повному обсязі  мають члени територіальної громади - громадяни України, які досягли 18-річного віку і не визнані судом недієздатними та яким чинним законодавством надано право голосу на виборах. 

Члени територіальної громади, які не досягли 18-річного віку, беруть участь у здійсненні місцевого самоврядування через дитячі та громадські організації та учнівське самоврядування.

  1. Територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування,  основним носієм його функцій і повноважень, які здійснюються нею як безпосередньочерез місцевий референдум, місцеві вибори й інші форми участі у місцевому самоврядуванні, так і через створені неюорганимісцевого самоврядування та їх посадових осіб.
  2. Територіальна громада є суб’єктом права комунальної власності.

 

Стаття 12. Компетенція територіальної громади

  1. Компетенцією територіальної громади при здійсненні місцевого самоврядування у м. Лозова є її правомочність вирішувати всі питання місцевого значення, які віднесені Конституцією України і Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання місцевого самоврядування.
  2. При здійсненні місцевого самоврядування до компетенції територіальної громади належить:

-формування міської ради, обрання міського голови;

-дострокове припинення повноважень міської ради та міського голови шляхом ухвалення рішення місцевого референдуму відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про Всеукраїнський та місцеві референдуми»;

-здійснення контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

  1. Через відповідні органи місцевого самоврядування територіальна громада здійснює:

-управління майном, що є в комунальній власності;

-визначення об’єктів комунальної власності, що не можуть бути відчужені в будь-якій формі;

-заходи по дотриманню громадської безпеки та правопорядку;

-затвердження програм соціально-економічного і культурного розвитку та контроль за їх виконанням;

-затвердження бюджету м. Лозова та контроль за його виконанням;

-встановлення місцевих податків та зборів відповідно до закону;

-забезпечення проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів;

-утворення, реорганізація та ліквідація комунальних підприємств, установ, організацій та здійснення контролю за їх діяльністю;

-реалізація норм етики і добропорядної поведінки на території міської громади;

-об’єднання з іншими територіальними громадами і вихід із таких об’єднань;

-вирішення інших питань місцевого значення, віднесених законом до компетенції органів місцевого самоврядування.

  1. В компетенції територіальної громади знаходяться вирішення питань, делегованих місцевому самоврядуванню повноважень органів державної виконавчої влади.

Стаття 13. Права членів територіальної  громади

  1. Кожному члену територіальної громади міста, що має право голосу на виборах, забезпечується право на участь у здійсненні місцевого самоврядування у м. Лозова.
  2. Члени територіальної громади при здійсненні місцевого самоврядування  мають право:

-безпосередньо брати участь у здійсненні місцевого самоврядування в різноманітних формах демократії (місцеві вибори, місцевий референдум, загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи, колективні та індивідуальні звернення, інше);

-обирати і бути обраними в органи і на посади в системі місцевого самоврядування, які визначаються законами як виборні, на рівних підставах;

-брати участь у прийнятті рішень про дострокове припинення повноважень міської ради, окремих депутатів, міського голови у встановленому законом порядку;

-брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевогосамоврядування у встановлених законом і цим Статутом формах;

-одержувати повну і достовірну інформаціюз питань роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до законодавства; 

- вносити до міської ради проекти нормативно-правових актів з питань, віднесених до її компетенції, або пропозиції про перегляд чинних правових актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що суперечать Конституції та законам України;

- направляти індивідуальні та колективні звернення (скарги, заяви, пропозиції) органам і посадовим особам місцевогосамоврядування і отримувати на них відповіді у встановлені законом терміни;

- на персональний і колективний прийом міським головою та іншими посадовими особами органівмісцевого самоврядування;

-  бути присутніми на  відкритих засіданнях міської ради та її виконавчого комітету.

  1. Кожному члену територіальної громади м. Лозова забезпечується право на використання усіх конституційних прав та свобод громадян. Будь-які обмеження права членів територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні міста залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, за мовними або іншими ознаками забороняються.

Стаття 14. Обов’язки членів територіальної громади

Члени територіальної громади зобов’язані:

- дотримуватися положень Конституції України, чинного законодавства України,  цього Статуту

-  сприяти розвитку відносин громадян у дусі злагоди, порозуміння, поваги до їх прав, свобод і традицій;

-  здійснюючи свої права та реалізовуючи власні інтереси у місті Лозова, не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати права та інтереси фізичних та юридичних осіб, органів місцевого самоврядування, що охороняються законом.

Стаття 15. Місцеве самоврядування у м. Лозова

  1. Місцеве самоврядування у м. Лозова – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади міста самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати усі питання місцевого значення, які пов'язані з життєдіяльністю членів територіальної громади і розвитком міста в межах Конституції і законів України.
  2. Обов’язком суб’єктів місцевого самоврядування є створення умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток кожного члена  територіальної громади, а також визнання, дотримання і захист конституційних прав та свобод людини з метою забезпечення загального блага громадян.
  3. Місцеве самоврядування у м. Лозова здійснюється на принципах: народовладдя, законності, гласності, колегіальності, виборності, підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед територіальною громадою її органів та посадових осіб; судового захисту прав місцевого самоврядування.
  4. Розмежування повноважень між суб'єктами місцевого самоврядування здійснюється відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

Стаття 16. Форми здійснення місцевого самоврядування у м. Лозова

  1. Територіальна громада здійснює своє право на місцеве самоврядування безпосередньо або через органи місцевого самоврядування та органи самоорганізації населення.
  2. Право членів територіальної громади міста безпосередньо брати участь у здійсненні місцевого самоврядування може бути реалізованов таких формах:

- місцеві вибори;

- місцевий референдум;

- загальні збори громадян за місцем проживання;

- місцеві ініціативи;

- громадські слухання;

- колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

- участь у здійсненні міського самоврядування через громадські організації, органи самоорганізації населення, професійні та творчі спілки та осередки політичних партій;

- участь у діяльності консультативно-дорадчих органів місцевого самоврядування;

- мирні масові акції (мітинги, демонстрації, ін.);

- інші, не заборонені законом, форми участі громадян у місцевому  самоврядуванні.

  1. Вищими формами безпосереднього здійснення міською громадою місцевого самоврядування є місцеві вибори та місцевий референдум.

Стаття 17. Місцеві вибори

  1. Місцеві вибори – це обрання депутатів Лозівської міської ради, Лозівського міського голови, депутатів Харківської обласної ради на основі гарантованого Конституцією України та Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
  2. Право голосу на місцевих виборах мають громадяни України, яким на день проведення виборів виповнилося 18 років і які проживають на території міста.
  3. Вибори депутатів міської ради проводяться за виборчою системою, визначеною законодавством на час проведення виборів.

            

Стаття 18. Місцевий референдум

  1. Місцевий (міський) референдум - це спосіб прийняття рішень з питань, віднесених Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування, прямим волевиявленням членів міської громади, що мають право голосу на місцевих виборах.
  2. На місцевий референдум не можуть  бути  винесені  питання, 
    віднесені законодавством до відання органів державної влади.
  3. Рішення,  прийняті місцевим референдумом,  є обов'язковими для виконання на відповідній території.
  4. Порядок підготовки, проведення і фінансування міських референдумів визначається міською радою.

Стаття 19. Загальні збори громадян за місцем проживання

  1. Загальні збори громадян як форма їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення скликаються за місцем проживання громадян (збори мешканців під'їзду, будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону, міста в цілому) для обговорення або вирішення питань міського життя.
  2. У роботі загальних зборів громадян за місцем проживання (далі - загальних зборів) можуть брати участь громадяни, що досягли на час зборів 18 років і проживають на відповідній території. У роботі загальних зборів з правом дорадчого голосу можуть брати участь народні депутати України, міський голова, депутати міської ради, посадові особи органів міського самоврядування, представники органів державної виконавчої влади, а також представники підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, органів самоорганізації населення за територіальним принципом.
  3. Загальні збори мають право:

а)  розглядати будь-які питання, віднесені Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування, а також такі, що стосуються інтересів мешканців відповідної території;

б)  вносити пропозиції до органів міського самоврядування щодо вирішення питань міського значення;

в)  обговорюватипроекти рішень органів місцевого самоврядування;

г) заслуховувати інформацію міського голови, посадових осіб місцевого самоврядування міста та звіти керівників підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади;

ґ) ініціювати перед міською радою створення органів самоорганізації населення, обирати органи самоорганізації населення, визначати їх загальний склад, відкликати окремих їх членів, переобирати органи самоорганізації населення, визначати умови оплати керівників та секретарів органів самоорганізації населення, затверджувати граничні суми на їх утримання;

д) затверджувати положення органів самоорганізації населення, які розробляються ініціативною групою, вносити до них зміни та доповнення;

е) вносити пропозиції щодо встановлення міською радою місцевих податків і зборів;

є)  розглядати питання про надання допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, самотнім громадянам похилого віку, багатодітним сім'ям та іншим категоріям малозабезпечених громадян;

ж)  вимагати від органів міського самоврядування надання інформації про стан навколишнього середовища, а також заслуховувати інформацію про заходи, що вживаються для його поліпшення;

з)  обговорювати дії або бездіяльність посадових осіб, органів міського самоврядування, унаслідок яких чиниться шкода інтересам міської громади; и)  розглядати питання про найменування, перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів, парків;

і)  розглядати питання про внесення на розгляд міської ради пропозицій про проведення місцевого референдуму;

ї)  розглядати питання про утворення ініціативних груп всеукраїнського і місцевих референдумів

й)  звертатися з пропозиціями до міської ради, державних органів, інших органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, організацій і установ, які зобов’язані розглянути ці пропозиції та інформувати в місячний термін про результати розгляду осіб або органи, за рішенням яких було скликано збори;

к)  обговорювати інші питання, що зачіпають інтереси територіальної громади.

  1. Загальні збори громадян за місцем проживання скликає міський голова за власною ініціативою, за ініціативою депутата міської ради відповідного округу, за ініціативою не менше 10 громадян, що проживають на відповідній території.
  2. Рішення про скликання загальних зборів доводиться до відома громадян, які проживають на відповідній території, не пізніше як за сім днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення та переліку питань, які передбачається винести на обговорення зборів.
  3. У випадках, коли об’єктивно неможливо провести загальні збори громадян, за рішенням міського голови можуть скликатися збори представників громадян за місцем проживання – будинків, вулиць, мікрорайонів тощо.

Представники громадян для участі в таких зборах обираються загальними зборами громадян, які проживають на території менших територіальних утворень. Норми представництва на зборах представників громадян встановлюються міським головою.

Порядок скликання, проведення, а також компетенція зборів представників громадян за місцем проживання визначаються такими ж, як і для загальних зборів громадян за місцем проживання.

  1. Загальні збори громадян є правомочними за умови присутності на них не менше третини членів територіальної громади, які проживають на відповідній території.

Збори представників громадян є правомочними за умови присутності на них не менше половини обраних або призначених представників.

  1. Перед початком проведення зборів, органом, який скликав загальні збори громадян,  або простою більшістю від присутніх на зборах, обирається голова зборів. Для ведення протоколу загальних зборів, зі складу присутніх на зборах,обирається секретар загальних зборів.
  2. Порядок денний загальних зборів громадян, затверджуєтьсяприсутнімина зборахза поданням органу, який їх скликав.
  3. Під час проведення загальних зборів громадян складається протокол, який підписується головою і секретарем загальних зборів громадян. До протоколу додається список учасників зборів із зазначенням місця їх проживання.
  4. Загальні збори громадян приймають рішення з розглянутих питань. Рішення загальних зборів громадян приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів від зареєстрованихна них громадян, які проживають на відповідній території.
  5. Рішення загальних зборів громадян враховуються органами та посадовими особами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ і організацій, яких ці рішення стосуються.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування, до яких звернулися з пропозиціями загальні збори громадян, повинні розглянути такі пропозиції в 30-ти денний термін та повідомити в 10-ти денний термін про результати їх розгляду міського голову та суб’єктів, за ініціативою яких було скликано збори.

  1. Витрати, пов’язані з підготовкою та проведенням загальних зборів громадян, здійснюються за рахунок бюджету міста або за рахунок добровільних внесків відповідних жителів міста.

Стаття 20. Місцеві ініціативи

  1. Члени територіальної громади міста мають право ініціювати розгляд у міській раді будь-якого питання, віднесеного до ведення міського самоврядування (місцева ініціатива).
  2. З місцевою ініціативою до міської ради можуть виступити ініціативні групи, сформовані з членів територіальної громади чисельністю не менше 20 осіб.
  3. Місцева ініціатива – це викладена в письмовій формі пропозиція про необхідність розгляду питання й ухвалення рішення або внесення у відповідну раду проекту нормативно-правового акта з питань, віднесених до її компетенції.
  4. Місцева ініціатива члена територіальної громади може попередньо обговорюватися на загальних зборах громадян за місцем проживання. За результатами обговорення питання на загальних зборах обирається житель або ініціативна група жителів, яким доручається розробити проект рішення з даного питання та довести до відома міського голови рішення загальних зборів з пропозицією про включення питання до порядку денного сесії міської ради.
  5. Місцева ініціатива вноситься не пізніше, ніж через 10 днів після прийняття рішення ініціативною групою до міської ради в письмовому вигляді та оформлюється відповідно до Регламенту ради.
  6. Член територіальної громади має право ініціювати розгляд питання на сесії міської ради, засіданні виконавчого комітету, звернувшись із заявою (клопотанням, листом) до міського голови, депутата міської ради, а також у постійну комісію або виконавчий комітет міської ради, до компетенції якого віднесене дане питання.                                                                                               
  7. Міський голова, виконавчий комітет, постійні комісії міської ради, депутати, розглянувши ініціативне звернення члена територіальної громади, приймають відповідне рішення.
  8. Питання, ініційоване членами територіальної громади і визнане доцільним для розгляду на сесії, включається до порядку денного пленарного засідання сесії міської ради. Про час і місце проведення засідання завчасно сповіщається зацікавлена особа або  члени ініціативної групи, що обов'язково запрошуються на засідання сесії міської ради.
  9. Орган або посадова особа, що прийняли рішення про недоцільність винесення питання, ініційованого членами територіальної громади на розгляд сесії міської ради, зобов'язані в десятиденний термін письмово інформувати зацікавлених осіб із зазначенням мотивів відмови.
  10. Проекти нормативно - правових актів, внесених у порядку місцевої ініціативи і підтриманих підписами не менше десяти відсотків членів територіальної громади, підлягають розгляду в першочерговому порядку на сесії відповідної ради.
  11. За результатами обговорення питання, що надійшло в порядку місцевої ініціативи, сесія ради чи виконавчий комітет приймають рішення.
  12. Рішення, що прийняті міською радою з питань, які внесені в порядку місцевої ініціативи, доводяться до відома територіальної громади не пізніше ніж через 10 днів після прийняття рішення.

Стаття 21. Громадські слухання

  1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами Лозівської міської ради та посадовими особами органів місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання органів місцевого самоврядування.
  2. Громадські слухання є формою безпосередньої участі громадськості в здійсненні повноважень міського самоврядування, передбачених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими нормативно-правовими актами.
  3. Громадські слухання можуть проводитися з ініціативи міського голови, міської ради або виконавчого комітету, міської громади, інших суб’єктів відповідно до вимог чинного законодавства.
  4.  У громадських слуханнях на добровільних засадах беруть участь всі члени територіальної громади. Члени територіальної громади міста мають право без будь-яких обмежень виступати на громадських слуханнях.
  5. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.
  6. Громадські слухання скликаються міським головою з власної ініціативи, за дорученням міської ради, з ініціативи не менше ніж третини  депутатів міської ради та з ініціативи членів територіальної громади.

Громадські слухання з ініціативи мешканців міста проводяться при наявності колективного звернення з відповідною вимогою, яке має підписи не менш ніж 100 осіб.

Пропозиція про проведення громадських слухань направляється міському голові, який зобов'язаний у десятиденний термін видати розпорядження про проведення громадських слухань або відхилити пропозицію, мотивуючи при цьому своє рішення.

  1. У розпорядженні міського голови повинні бути зазначені відомості про місце і час проведення громадських слухань, питання і пропозиції (проекти актів), що пропонуються до обговорення, склад посадових осіб, які будуть брати участь у громадських слуханнях. Проведення громадських слухань організовує постійна комісія міської ради,  до віддання  якої відноситься питання, що виноситься на слухання.  Розпорядження міського голови про проведення громадських слухань доводиться до відома відповідних органів і посадових осіб міського самоврядування, а  члени територіальної громади повідомляються, за допомогою  міських засобів масової інформації, про місце та час їх проведення не пізніше, ніж за 20 днів.

 Громадські слухання повинні відбутися протягом одного місяця з моменту подання до міської ради колективного звернення громадян або прийняття відповідного рішення органами місцевого самоврядування, якщо ініціатори не пропонують більш пізній термін їх проведення.

 Якщо за два тижні до завершення граничного терміну проведення громадських слухань час і місце їх проведення не визначено міським головою, їх визначає перший заступник міського голови, а в разі його відсутності – секретар ради.

  1. На громадські слухання запрошуються посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати міської ради, керівники виконавчої служби,  керівники органів самоорганізації населення, представники місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, керівники підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов’язана з питаннями, що обговорюються. На громадські слухання можуть запрошуватися народні депутати України. Для участі в громадських слуханнях можуть запрошуватися фахівці, експерти з питань, що будуть розглядатися.
  2. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі, під аудіо- або відеозапис, їх проведення повинне висвітлюватися засобами масової інформації. На громадських слуханнях головує міський голова або призначена ним особа. Хід проведення громадських слухань відображається у протоколі. Для ведення протоколу громадських слухань обирається секретар громадських слухань. У протоколі фіксують основні тези виступів осіб, що звітують перед міською територіальною громадою, порушені питання та внесені протягом слухань пропозиції. Протокол громадського слухання підписується особою, яка його проводить, та особою, яка веде протокол, і передається міському голові.

У випадку, коли предметом громадських слухань є діяльність міського голови, головуючий обирається учасниками слухань.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування передбачають заходи щодо підтримання безпеки та громадського порядку під час проведення слухань із залученням правоохоронних органів.

  1. Розгляд пропозицій, які вносяться за результатами громадських слухань, відбувається на відкритому засіданні органів місцевого самоврядування. Про результати  розгляду пропозицій, міський голова, або визначена ним особа,  доводить до відома територіальної громади за допомогою засобів масової інформації.                                                                                                                  
  2. Витрати, пов’язані з підготовкою та проведенням громадських слухань, здійснюються за рахунок міського бюджету.

Стаття 22. Колективні та індивідуальні звернення жителів міста до органів і посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Жителі міста, незалежно від їх віку, статевої, расової, національної  належності, громадянства та релігійних переконань мають право направляти колективні або індивідуальні звернення (скарги та пропозиції) до органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
  2. Колективні звернення, які підписані більш як п'ятдесятьма жителями міста, розглядаються органами і посадовими особами міського самоврядування, до яких вони надійшли, у невідкладному порядку.         В  разі, якщо колективне звернення з кількістю підписів більше п'ятисот надійшло до інших органів або посадових осіб місцевого самоврядування, воно передається до міської ради для розгляду. Міська рада має розглянути його в місячний термін та прийняти відповідне рішення, яке підлягає оприлюдненню.

Колективні звернення жителів міста можуть мати на меті:

- внесення до міської ради та її виконавчого комітету, міського голови конкретних пропозицій з питань соціально-економічного та культурного розвитку міста чи окремих міських територій;

- аналіз роботи міського голови, міської ради, її виконавчих органів в цілому або заслуховування звітів про виконання окремих завдань, пов'язаних із соціально-економічним та культурним розвитком міста чи окремих міських територій, станом довкілля, громадської безпеки, охорони громадського порядку, з інших питань, які віднесені чинним законодавством України до відання міського самоврядування;

- порушення питання про створення, реорганізацію або ліквідацію органів самоорганізації населення;

- порушення питання про недовіру посадовій особі органу міського самоврядування та інше.

  1. Індивідуальне звернення може бути усним, викладеним громадянином на особистому прийомі, або письмовим, яке надсилається поштою або передається (реєструється) в установленому порядку до загального відділу апарату виконавчого комітету міської ради.
  2. Керівники виконавчих органів міської ради та підприємств, організацій, установ комунальної форми власності, які за дорученням керівництва виконкому міської ради розглядають звернення громадян, зобов’язані уважно вивчити зміст звернення, факти, що наведені у листі, та питання, що потребують вирішення. У разі потреби вимагати у виконавців матеріали та, з виїздом на місця, перевіряти факти, що викладені у зверненнях, вживати інших заходів для об’єктивного вирішення поставлених авторами звернень питань, з’ясовувати обставини, усувати причини та умови, які спонукають громадян скаржитися, якщо це не суперечить чинному законодавству.

Стаття 23. Участь у здійсненні міського самоврядування через об’єднання громадян та осередки політичних партій

  1. Члени територіальної громади м.Лозова можуть брати участь у здійсненні міського самоврядування через діяльність зареєстрованих в установленому законом порядку місцевих територіальних організацій об’єднань громадян та осередків політичних партій, членами яких вони є.
  2. Об’єднання громадян та осередки політичних партій:

- беруть участь у місцевих виборах;

- сприяють залученню лозівчан до обговорення важливих питань соціально-економічного та культурного розвитку;

- беруть участь у роботі комісій, утворених на громадських засадах при органах і посадових особах міського самоврядування, у проведенні громадських слухань і громадських експертиз проектів рішень міської ради з важливих для міста питань.

Стаття 24. Участь у діяльності консультативно-дорадчих органів місцевого самоврядування

  1. З метою створення умов для ефективної участі громадян і їх об’єднань в управлінні містом, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів міської ради, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності виконавчих органів, сприяння розвитку громадського суспільства  можуть створюватися консультативно-дорадчі органи.
  2. Для налагодження системного діалогу, ефективної взаємодії міської ради з лозівчанами, підвищення якості підготовки рішень з важливих питань суспільного життя, рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради  можуть створюватись консультативно-дорадчі комітети, які діють на підставі затверджених положень.

Стаття 25. Проведення мирних масових акцій

  1. Мешканці міста мають право відповідно до Конституції України збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи, демонстрації, пікетування.

Метою таких акцій може бути привернення уваги органів і посадових осіб міського самоврядування до актуальних проблем загальноміського значення, що вимагають негайного розв`язання; до проблем соціального забезпечення мешканців міста, охорони довкілля, підтримання громадської безпеки тощо.

  1. Про мету, час і місце проведення масових акцій їх організатори завчасно сповіщають міську владу у спосіб, визначений Положенням про порядок організації і проведення масових акцій у місті Лозова.
  2. Якщо мета масових акцій суперечить положенням Конституції України та інтересам національної безпеки, їх проведення може спричинити порушення громадського порядку і спокою, стати поштовхом до заворушень і злочинів, завдати шкоди здоров`ю населення, порушити права і свободи інших людей, відповідні органи та посадові особи міського самоврядування зобов`язані звернутися до суду, який може заборонити проведення таких масових акцій.

Стаття 26. Інші форми участі громадян у здійсненні місцевого  самоврядування

  1. Перелік форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.
  2.  Можуть бути використані, зокрема, такі форми участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування:

- участь на громадських засадах у роботі комісій, які утворюються при органах і посадових особах місцевого самоврядування;

- участь у проведенні громадських експертиз, проектів рішень органів місцевого самоврядування міста з питань, які мають суттєве значення для членів територіальної громади і визначають напрямки соціально-економічного та культурного розвитку міста;

- участь у діяльності громадських формувань, метою яких є охорона правопорядку, контроль за дотриманням морально-етичних, санітарних, екологічних та протипожежних норм; виконання на громадських засадах робіт з благоустрою територій міста, підтриманню у відповідному стані будинків, наданні послуг соціально незахищеним жителям міста та інше;

- виконання громадських робіт з благоустрою міста, надання послуг соціально незахищеним жителям міста;

- надання матеріальної і фінансової допомоги місцевому самоврядуванню у формі добровільних пожертвувань (внесків до фондів, що утворюються органами місцевого самоврядування, внесків до фондів, утворених з метою надання допомоги соціально незахищеним жителям міста; з метою підтримання в належному стані пам’яток історії, культури і архітектури, природних пам’яток; з метою підтримки вітчизняної науки та місцевих учених тощо).

- «круглі столи», наради та засідання  з метою  безпосереднього обговорення з місцевою владою конкретних проблем у житті суспільства і спільного вироблення пропозиції для їх вирішення;

-  проведення соціологічних досліджень, робота телефону довіри.

  1.  Органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють становленню нових форм участі жителів міста у здійсненні місцевого самоврядування.

Стаття 27. Право членів територіальної громади на інформацію. Оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування

  1. Члени територіальної громади мають право на одержання достовірної, об’єктивної і повної інформації з питань роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
  2. Оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування відбувається шляхом їх опублікування у місцевих засобах масової інформації та сайті Лозівської  міської ради не пізніше 10 діб з часу їх прийняття.
  3. Члени територіальної громади мають право ознайомитися з будь-яким рішенням органів місцевого самоврядування, в порядку , визначеним законодавством

            

РОЗДІЛ IV. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В МІСТІ ЛОЗОВА

Стаття 28. Загальні засади побудови

  1. Органами та посадовими особами місцевого самоврядування м. Лозова є:

- міська рада – представницький орган місцевого самоврядування;

- міський голова;

- виконавчий комітет, відділи та управління, інші структурні підрозділи  міської ради;

- органи самоорганізації населення.

  1. Міський голова, міська рада та її виконавчі органи здійснюють свою діяльність щодо реалізації функцій місцевого самоврядування за дорученням міської громади, від її імені та в її інтересах згідно із законодавством України, Статутом територіальної громади м. Лозова.
  2. Виконавчий комітет міської ради здійснює надані йому законодавством України окремі повноваження органів державної виконавчої влади та делеговані йому окремі повноваження міської ради.
  3. Діяльність органів місцевого самоврядування базується на засадах законності, гласності, підконтрольності, підзвітності перед міською громадою, розмежування повноважень представницької та виконавчої гілок міської влади, забезпечення повноти здійснення функцій місцевого самоврядування та пріоритету інтересів жителів міста при їх здійсненні.
  4. Розподіл повноважень між органами і посадовими особами місцевого самоврядування здійснюється згідно із законодавством України та цим Статутом.

Стаття 29.Принципи діяльності

  1. Діяльність міської влади ґрунтується на принципах прозорості, відповідальності та ефективності.
  2. Принцип прозорості передбачає широке висвітлення діяльності міської влади в засобах масової інформації, залучення громадськості до обговорення актуальних питань життя міста, роз`яснення мотивів прийняття та суті рішень, що стосуються інтересів міської громади.
  3. Принцип відповідальності ґрунтується на визначеному законом та цим Статутом обов`язку органів і посадових осіб міського самоврядування періодично звітувати перед міською громадою про свою діяльність, нести відповідальність згідно з чинним законодавством за дії чи бездіяльність, що завдали шкоди інтересам міської громади.
  4. Принцип ефективності накладає на міську владу обов`язок досягати запланованих цілей при залученні мінімального обсягу матеріальних та фінансових ресурсів з отриманням максимально можливого результату.
  5. Міське самоврядування враховує досвід Ради Європи у сфері демократії, прав людини, верховенства права та дотримується європейських принципів ефективного демократичного управління, а саме:

- чесне проведення виборів та репрезентативність;

- відповідність вимогам та очікуванням громадян;

- ефективність та результативність;

- відкритість та прозорість;

- верховенство права;

- етична поведінка;

- компетентність та інтелектуальний потенціал;

- інноваційність та відкритість до змін;

- сталий розвиток та спрямованість на тривалі результати;

- раціональне управління фінансами;

- права людини, культурна багатогранність та соціальна взаємодія;

- відповідальність.

Стаття 30. Лозівська міська рада

  1. Міська рада представляє територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування та є єдиним органом представницької влади міської громади.
  2. Міська рада обирається населенням міста на термін, визначений відповідно до Конституції України, шляхом вільних виборів, які проводяться на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
  3. Міська рада складається з депутатів, наділених відповідно до закону правом представляти інтереси територіальної громади.
  4. Міська рада вважається повноважною за умови обрання не менше двох третин депутатів від загального складу ради.
  5. Якщо до міської ради обрано менше двох третин депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання.
  6. У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу ради входить менше як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така рада вважається повноважною за наявності більше половини депутатів від загального складу ради.
  7. Система і структура органів і апарату міської ради визначається на сесії ради за пропозицією міського голови. Вона повинна забезпечувати належну організацію діяльності ради і реалізацію її повноважень.         
  8. Міська рада обирає постійні і тимчасові комісії, секретаря ради, утворює виконавчі органи - виконавчий комітет, департаменти, управління, відділи та інші виконавчі органи міської ради, дає дозвіл на створення органів самоорганізації населення.            
  9. Міська рада має право розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України і законами України до її відання.
  10. Перелік питань, що вирішуються виключно на пленарних засіданнях міської ради, визначається законом.
  11. Міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
  12. Рішення міської ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених законом та Регламентом міської ради. При визначенні результатів голосування міської ради враховується голос міського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради.
  13. Рішення міської ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, передбаченому законом та Регламентом міської ради.
  14. Рішення міської ради підписується міським головою і набирає чинності в порядку, встановленому чинним законодавством і цим Статутом.
  15. Рішення міської ради в п'ятиденний термін із моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд ради з обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий термін повторно розглянути рішення. Якщо міська рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
  16. Міська рада є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і штамп зі своїм найменуванням, вона наділена владними повноваженнями, у межах яких діє самостійно і несе відповідальність за свою діяльність згідно з чинним законодавством. Юридична адреса міської ради: м. Лозова, вул.Орджонікідзе, буд. 1.
  17. Порядок формування, організації і діяльності, а також повноваження міської ради визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами, цим Статутом.

Стаття  31. Регламент Лозівської міської ради

  1. Регламент Лозівської міської радим - нормативно-правовий акт ради, що містить сукупність правил, які визначають порядок діяльності ради і її органів.
  2. Міська рада не пізніше, як на другій сесії чергового скликання затверджує Регламент ради відповідного скликання. До прийняття Регламенту ради чергового скликання застосовується Регламент, що діяв у попередньому скликанні.
  3. Пропозиції про внесення змін і доповнень до Регламенту ради підлягають обов'язковому розгляду постійною профільною комісією. 
  4. Регламент ради, зміни і доповнення до нього затверджуються рішенням, яке приймається на пленарному засіданні міської ради більшістю депутатів від загального її складу.

                 Стаття  32. Сесія Лозівської міської ради

  1. Основною організаціонною формою роботи міської ради є сесія. Сесія складається з пленарних засідань ради і засідань постійних та інших комісій.

Сесія міської ради є правомочною, якщо в її засіданні беруть участь більше половини депутатів від її загального складу.

  1. Перша сесія новообраної міської ради скликається головою міської територіальної виборчої комісії не пізніше, як через два тижня після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості не менше двох третин від загального складу ради. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває та веде голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів міського голови, депутатів і визнання їх повноважень.  З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного міського голови головує на пленарному засіданні ради першої сесії новообраний голова.
  2. Наступні сесії міської ради скликає міський голова за необхідністю, але не рідше одного разу на місяць.
  3. Сесія міської ради також повинна бути скликана за пропозицією не менше однієї третини депутатів від загального складу ради або за пропозицією виконавчого комітету ради.
  4. У випадку немотивованої відмови міського голови скликати сесію ради, сесія міської ради скликається секретарем міської ради.
  5. Якщо посадові особи, зазначені в частинах 3 і 5 цієї статті, у двотижневий термін не скликають сесію міської ради, на вимогу не менше третини депутатів від загального складу ради або виконавчого комітету сесія може бути скликана депутатами міської ради, що складають не менше однієї третини складу ради, або постійною комісією ради.
  6. Сесія міської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
  7. На сесіях міської ради депутати на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені законом до відання відповідної ради.

Пропозиції щодо питань порядку денного сесії міської ради можуть вноситися міським головою, депутатами міської ради, постійними комісіями міської ради, виконавчим комітетом міської ради або загальними зборами громадян за місцем проживання.

Порядок скликання сесії міської ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначається Регламентом міської ради.

Під час проведення пленарних засідань ведеться аудіо-,відеозапис, який є основою для складання протоколу. Протоколи сесій міської ради підписуються міським головою.

  1. Сесії міської ради проводяться гласно, крім випадків, передбачених чинним законодавством та Регламентом Лозівської міської ради.

Стаття  33. Депутати Лозівської міської ради

  1. Депутат Лозівської міської ради є повноважним і рівноправним членом ради – представницького органу міського самоврядування.

Депутат міської ради є представником інтересів всієї територіальної громади міста, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

  1. Депутат міської ради здійснює свої повноваження на громадських засадах, не пориваючи із виробничою або службовою діяльністю.

Депутат міської ради не може мати іншого представницького мандату та займати виборні посади в системі міського самоврядування.

  1. Повноваження депутата міської ради починаються з моменту офіційного оголошення підсумків виборів міською територіальною виборчою комісією в день  відкриття першої сесії міської  ради і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата ради або ради, до складу якої його обрано
  2. На першій сесії новообраної ради після оголошення головою Лозівської міської виборчої комісії про набуття повноважень депутатів Лозівської міської ради вони  складають  перед міською радою  Присягу депутата Лозівської міської ради:

«Вступаючи в права депутата Лозівської міської ради, присягаю при здійсненні наданих мені повноважень дотримуватися Конституції, законів України та Статуту територіальної громади м.Лозова, шанувати, охороняти і відстоювати права та законні інтереси територіальної громади міста. 

Зобов'язуюся ніколи не ставити особисті інтереси вище громадських, діяти виключно в інтересах територіальної громади міста Лозова, сприяти соціально-економічному і культурному розвитку міста».

Присягу зачитує старший за віком депутат, після чого депутати скріплюють присягу своїми підписами під її текстом.

  1. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій міської ради, засідань постійних та інших комісій ради, до складу яких він обраний.
  2. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань міської ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів міська рада може звернутися до виборців із пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
  3. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної й інших комісій, робочих груп ради, до складу яких він обраний.
  4. Депутат має право звернутися з запитом до міського голови, керівників виконавчих органів міської ради, посадових осіб місцевих органів державної влади, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, а також до голови обласної державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради.
  5. Орган або посадова особа, до яких звернено запит депутата, зобов'язані дати на нього усну або письмову відповідь, в разі необхідності на пленарному засіданні сесії міської ради, в терміни і в порядку, встановлені радою. За результатами розгляду запиту міська рада приймає рішення.
  6. Депутат має право звертатися до всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, організацій, установ усіх форм власності, посадових осіб для одержання інформації або роз'яснення з питань депутатської діяльності. Відповідь на депутатське звернення може бути оголошена на пленарному засіданні сесії міської ради або дана депутату в індивідуальному порядку в установлений законом термін.
  7. Депутат має право з питань депутатської діяльності знайомитися з будь-якими офіційними документами, що зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, робити виписки, копіювання цих документів. Порядок використання документів, що містять інформацію з обмеженим доступом, визначається законом. Депутат зобов’язаний не розголошувати відомості, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом.
  8. Депутати міської ради об'єднуються в депутатські фракції (групи). Питання створення та діяльності депутатських фракцій (груп)визначається чинним законодавством України та Регламентом міської ради.
  9. Повноваження депутатів, порядок організації та гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України і Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами, Регламентом ради та цим Статутом.
  10. Депутат міської ради, як представник інтересів територіальної громади, здійснюючи свої повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики:

- керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади;

- не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи з корисливою метою;

- керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;

- не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірної або неперевіреної інформації.

Стаття 34. Постійні комісії Лозівської міської ради

  1. Постійні комісії Лозівської міської ради - органи, що обираються радою з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
  2. Постійні комісії обираються на строк її повноважень ради у складі голови і членів комісії. До складу комісій не можуть бути обрані міський голова та секретар міської ради.
  3. Діяльність постійних комісій міської ради регламентується положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Лозівської міської ради та Положенням про постійні комісії, яке затверджується міською радою не пізніше, ніж на другій сесії міської ради.
  4. Засідання постійних комісій проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішеннями постійних комісій проводиться закрите засідання. Для здійснення відео- зйомки потрібна згода постійної комісії. На закритому засіданні, крім членів комісії, можуть бути присутні запрошені на засідання особи.
  5. Засідання постійних комісій відбувається із залученням фахівців та зацікавлених осіб.

Стаття  35. Лозівський міський голова

  1. Лозівський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста Лозова, який обирається жителями міста на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на термін, визначений Конституцією України.

Міським головою може бути обраний будь-який житель міста, який має право голосу. Порядок організації і проведення виборів міського голови визначаються законом.

  1. Міський голова очолює виконавчий комітет міської ради та головує на пленарних засіданнях сесії міської ради.
  2. Міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
  3. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення головою Лозівської міської виборчої комісії на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються на момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.

При вступі на посаду міський голова приносить перед міською радою присягу такого змісту:

«Я (прізвище, ім'я, по батькові), заступаючи на посаду Лозівського міського голови, присягаю дотримуватися Конституції України і законів України, при здійсненні наданих мені повноважень шанувати, охороняти і відстоювати права і законні інтереси міської громади. Зобов'язуюся ніколи не ставити особисті інтереси вище громадських, діяти виключно в інтересах територіальної громади міста Лозова, всебічно сприяти соціально-економічному і культурному розвитку міста».

  1. Повноваження міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

У разі дострокового припинення повноважень міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень повноваження міського голови здійснює секретар міської ради. Секретар міської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень міського голови і до моменту вступу на посаду новообраного міського голови відповідно до закону.

  1. Міський голова має право розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України і законами України до його повноважень, і несе персональну відповідальність за їх реалізацію.
  2. Повноваження міського голови визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", законодавством про вибори, іншими законами.
  3. На міського голову поширюються повноваження і гарантії депутатів міської ради, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
  4. При здійсненні наданих повноважень міський голова підзвітний, підконтрольний і відповідальний перед територіальною громадою, відповідальний перед міською радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади також підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
  5. Міський голова у встановленому законом порядку не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу і роботу виконавчих органів ради перед територіальною громадою або міською радою.
  6. Міський голова в межах своєї компетенції видає розпорядження.
  7. Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Стаття 36. Секретар міської ради

  1. З числа депутатів міської ради, за пропозицією міського голови, на строк повноважень ради шляхом таємного голосування обирається секретар міської ради.
  2. Секретар міської ради працює в раді на постійній основі, не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової і творчої роботи в позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
  3. Секретар міської ради:

    - скликає сесії ради у випадках, передбачених законодавством;

    - повідомляє депутатам і доводить до відома членів територіальної громади інформацію про час і місце проведення сесії міської ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

    - веде засідання міської ради та підписує її рішення у випадках, передбачених законодавством;

    - організує підготовку сесій міської ради, питань, що вносяться на її розгляд;

    - забезпечує своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;

    - за дорученням міського голови координує діяльність постійних та інших комісій міської ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

    - сприяє депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

    - за дорученням міської ради відповідно до законодавства організовує заходи, пов’язані з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

    - забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційного тексту цього Статуту й інших офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади міста;

    - вирішує за дорученням міського голови або міської ради інші питання, пов’язані з діяльністю міської ради та її органів.

  1. У випадку відсутності міського голови його обов’язки з питань діяльності міської ради виконує секретар міської ради.
  2. Повноваження секретаря міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням ради шляхом таємного голосування.

Стаття 37. Заступники міського голови та керуючий справами виконавчого комітету

  1. Перший заступник та заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету затверджуються міською радою відповідного скликання за поданням міського голови.
  2.   Розподіл обов’язків між заступниками міського голови та керуючим справами виконавчого комітету визначається їх посадовими обов’язками,затвердженими  розпорядженням міського голови.
  3. У випадку відсутності міського голови його обов’язки з питань діяльності виконавчого комітету міської ради виконує перший заступник міського голови.

Стаття  38. Виконавчий комітет Лозівської міської ради

1.Виконавчий комітет Лозівської міської ради є виконавчим і розпорядчим органом міської  ради, який утворюється на термін її повноважень.

2.Очолює виконавчий комітет міський голова. У разі відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків роботу виконавчого комітету організує перший заступник міського голови.

3.Виконавчий комітет є юридичною особою, має свою печатку та інші реквізити юридичної особи.

4.Кількісний склад виконавчого комітету визначається міською радою. Персональний склад затверджується міською радою за пропозицією міського голови.

  1. До складу виконавчого комітету входять: міський голова, секретар міської ради, перший заступник міського голови, заступники міського голови, керівники виконавчих органів міської ради, керуючий справами виконкому міської ради, а також інші особи.

6.Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним міській раді, а з питань здійснення ним делегованих йому повноважень органів державної виконавчої влади - відповідним державним органам виконавчої влади.

  1. Виконавчий комітет міської ради формується на строк повноважень міської ради. Після закінчення терміну повноважень міської ради, а також у випадку дострокового припинення її повноважень, виконавчий комітет міської ради здійснює свою діяльність до сформування нового складу виконавчого комітету.
  2. Виконавчий комітет попередньо розглядає проекти місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд міської ради; координує діяльність інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міської громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників; має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому виконавчих органів міської ради, а також їх посадових осіб.
  3. Організаційною формою роботи виконавчого комітету є його засідання, які правомочні за умови присутності більше половини від загального складу виконавчого комітету, та скликаються не рідше одного разу на місяць.
  4. Повноваження виконавчого комітету міської ради визначаються чинним законодавством України.
  5. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданнях більшістю голосів від його загального складу і підписуються міським головою.
  6. Діяльність виконавчого комітету здійснюється відповідно до Регламенту виконавчого комітету Лозівської міської ради.

        

Стаття 39. Виконавчі органи Лозівської міської ради

  1. Виконавчими органами міської ради є її виконавчий комітет, управління, відділи, служби та інші утворені міською радою виконавчі органи.
  2. У межах, встановлених законами України, виконавчі органи міської ради здійснюють власні і делеговані повноваження у сферах і галузях:

а) соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку;

б) бюджету, фінансів і цін;

в) управління комунальною власністю;

г) житлово-комунального господарства;

ґ) побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування;

д) транспорту і зв`язку;

е) будівництва;

є) освіти;

ж) охорони здоров`я;

з) культури;

и) фізкультури і спорту;

і) регулювання земельних відносин;

ї) охорони навколишнього природного середовища;

й) соціального захисту населення;

к) зовнішньоекономічної діяльності;

л) оборонної роботи;

м) адміністративно-територіального устрою;

н) забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів громадян;

о) інші повноваження.

  1. Міська рада в межах затверджених нею структури і штатів може створювати управління, відділи, служби та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів ради. Діяльність зазначених виконавчих органів ради здійснюється відповідно до Положень про управління, відділи, служби та інші виконавчі органи Лозівської міської ради, що їх затверджує міська рада або міський голова у разі передачі йому таких повноважень.
  2. Виконавчі органи міської ради є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед міською громадою.
  3. Міський голова, секретар ради, перший заступник міського голови, заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету та керівники виконавчих органів міської ради проводять особистий прийом громадян згідно з затвердженими графіками.

Стаття 40. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Органи і посадові особи територіальної громади в межах своїх повноважень приймають нормативно-правові та інші акти:

- міська рада - рішення;

- міський голова - розпорядження;

- виконавчий комітет міської ради - рішення;

- керівники управлінь, відділів, інших виконавчих органів - накази;

- органи самоорганізації населення - рішення.

  1. Акти органів і посадових осіб територіальної громади, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також жителями, що постійно або тимчасово мешкають на території міста.
  2. Нормативно-правові акти органів і посадових осіб територіальної громади набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення в міських засобах масової інформації, якщо ними не встановлений більш пізній строк введення їх у дію.
  3. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Стаття 41. Гарантії діяльності посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Правові гарантії місцевого самоврядування закріплені нормами Конституції України, законами України, цим Статутом та можуть обмежуватися тільки в умовах надзвичайного або воєнного станів.
  2. Органи державної виконавчої влади не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм  повноважень.
  3. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними та відповідальними перед територіальною громадою за результати своєї роботи. Вони періодично звітують перед територіальною громадою про свою роботу.
  4. Посадові особи місцевого самоврядування проводять прийом членів територіальної громади міста з особистих питань.
  5. У своїй роботі органи та посадові особи місцевого самоврядування враховують пропозиції політичних партій і громадських організацій та об’єднань.
  6. Правовий статус посадової особи місцевого самоврядування, порядок і умови проходження служби в органах місцевого самоврядування визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 42. Органи самоорганізації населення

  1. Члени територіальної громади мЛозова відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення» можуть створювати органи самоорганізації населення за територіальною ознакою.
  2. Територія, у межах якої діє орган самоорганізації населення міста, визначається рішенням міської ради.
  3. У місті можуть створюватися такі органи самоорганізації населення: будинкові комітети – в межах будинку (кількох будинків), вуличні – в межах території однієї, кількох або частини вулиці з прилеглими провулками в місцях індивідуальної забудови, комітети кварталів – в межах території окремого кварталу.
  4. Збори (конференція) жителів за місцем проживання за умови, що в них брало участь (було представлено) не менше половини жителів відповідної території, які мають право голосу, звертаються до міської ради з ініціативою про створення органу самоорганізації населення.

На зборах (конференції) обирається ініціативна група, яка буде представляти інтереси жителів у міській раді.

  1. Орган самоорганізації населення легалізується шляхом реєстрації або повідомлення про заснування. Якщо відбувається реєстрація цього органу виконавчим комітетом міської ради, то він набуває статусу юридичної особи.
  2. Міська рада може надавати органу самоорганізації населення власні повноваження (або їх частину) з одночасною передачею відповідних коштів та матеріально-технічного забезпечення. Вона також контролює виконання наданих нею повноважень органу самоорганізації населення.
  3. Здійснення повноважень органами самоорганізації населення не повинно завдавати шкоди інтересам міської громади.
  4. Порядок створення органів самоорганізації населення  та здійснення ними повноважень визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення».
  5. Органи і посадові особи місцевого самоврядування надають допомогу органам самоорганізації населення у здійсненні ними своїх повноважень, забезпечують їх інформацією, приміщенням, засобами зв'язку в межах кошторису виконавчого комітету.

РОЗДІЛ V. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ СУСПІЛЬСТВА МІСТА

Стаття 43.  Взаємовідносини з органами державної влади

  1. Відносини органів та посадових осіб міського самоврядування з органами державної виконавчої влади, діяльність яких поширюється на територію міста, базуються на засадах співробітництва та взаємодопомоги з метою забезпечення здійснення завдань соціально-економічного та культурного розвитку міста і реалізації у місті функцій виконавчої влади.
  2. Органи і посадові особи міського самоврядування здійснюють функції міського самоврядування незалежно від державних органів виконавчої влади.
  3. Державні органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб міського самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Конституцією та законами України до повноважень органів та посадових осіб міського самоврядування, крім випадків виконання делегованих їм міською радою повноважень та в інших випадках, передбачених законом.
  4. Органи і посадові особи місцевого самоврядування підконтрольні з питань здійснення ними наданих законом повноважень органів виконавчої влади відповідним органам державної виконавчої влади.
  5. Міський голова відповідає за організацію зв’язків органів і посадових осіб місцевого самоврядування з органами  державної виконавчої влади.

Стаття 44. Відносини та співпраця з підприємствами, установами та організаціями різних форм власності

  1. Відносини міської влади з підприємствами, установами і організаціями, що розташовані на території міста, ґрунтуються на суворому дотриманні законодавства і визначаються формою їх власності.
  2. До підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності міської громади, відповідні органи і посадові особи міського самоврядування можуть здійснювати такі функції:

а) утворювати, реорганізовувати, перепрофільовувати та ліквідовувати підприємства, установи і організації комунальної власності міської громади в порядку, визначеному законодавством; призначати та звільняти з посади їхніх керівників згідно з законом;

б) визначати мету, функції, організаційні форми та порядок діяльності, затверджувати статути створюваних ними підприємств, установ та організацій;

в) встановлювати в порядку і межах, визначених законодавством, тарифи на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги;

г) у межах, визначених законодавством, вирішувати питання відчуження об`єктів комунальної власності;

ґ) встановлювати для підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності міської громади, розмір частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету;

д) контролювати ефективність і законність використання майна комунальних підприємств, установ і організацій міста в порядку, визначеному чинним законодавством;

е) виконувати інші функції, передбачені чинним законодавством.

  1. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності міської громади, органи і посадові особи міського самоврядування будують свої відносини на договірній та податковій основі.

При цьому органи і посадові особи міського самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством, можуть приймати рішення щодо:

а) надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;

б) залучення в установленому законом порядку до робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

в) залучення підприємств, установ та організацій (незалежно від форм власності) до участі у комплексному соціально-економічному розвиткові міста;

г) участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв`язку;

ґ) розміщення замовлень на виробництво продукції, виконання робіт (послуг), необхідних для міської громади;

д) залучення підприємств, установ та організацій (незалежно від форм власності) до участі в розвитку потужностей будівельної індустрії і промисловості будівельних матеріалів, у створенні, розвитку та реконструкції об`єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;

е) інших питань в рамках чинного законодавства.

Стаття 45.  Відносини з політичними партіями та громадськими організаціями

  1. Органи і посадові особи місцевого самоврядування враховують у своїй діяльності позицію міських осередків політичних партій, громадських організацій, профспілок та інших об’єднань жителів міста, будують з ними відносини на основі партнерства, взаємної поваги і конструктивного співробітництва.
  2. Втручання органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб у діяльність громадських об'єднань, так само як і втручання громадських об'єднань у діяльність органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, не допускається, крім випадків, передбачених законом.
  3. Лозівська міська рада та її виконавчі органи, посадові особи можуть залучати громадські об'єднання до процесу формування і реалізації міської політики, вирішення питань місцевого значення, зокрема, шляхом проведення консультацій з громадськими об'єднаннями стосовно важливих питань державного і суспільного життя, розроблення відповідних проектів нормативно-правових актів, утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при органах місцевого самоврядування, в роботі яких беруть участь представники громадських об'єднань.
  4. Органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено виокремлювати у своєму ставленні певні політичні   партії  чи  надавати  їм  привілеї,  а  також  сприяти політичним  партіям,  якщо  інше   не   передбачено   законом,   у провадженні їх діяльності.
  5. Втручання з боку органів місцевого самоврядування або їх  посадових  осіб  у  створення  і  внутрішню діяльність    політичних   партій   та   їх   місцевих   осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених Законом.

Стаття 46.Участь у добровільних об’єднаннях органів місцевого самоврядування

  1. Міська рада та її органи з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів міської громади можуть об’єднуватися (входити) в асоціації та інші форми добровільних об`єднань органів місцевого самоврядування, що мають обласний, міжобласний, всеукраїнський статус і зареєстровані згідно з чинним законодавством України.
  2. Міська рада та її органи можуть входити до міжнародних асоціацій та інших добровільних об`єднань органів місцевого самоврядування.
  3. Міська влада забезпечує фінансові та інші зобов`язання, що випливають з участі міської ради та її органів в добровільних об`єднаннях органів місцевого самоврядування.

Стаття 47.Міжнародне співробітництво

  1. Міська влада може самостійно здійснювати міжнародну діяльність, крім випадків, коли згідно з чинним законодавством відповідні заходи мають погоджуватися з Міністерством закордонних справ України.
  2. Пріоритетною в міжнародній діяльності органів міського самоврядування визнається участь у:

а) співробітництві міських громад у рамках руху міст-побратимів;

б) об`єднаннях зарубіжних суб`єктів місцевого самоврядування з проблематики, що визнана важливою для міської громади;

в) заходах представницького для міської громади характеру;

г) заходах, що мають на меті отримання конкретної допомоги для міської громади, що сприяють залученню інвестицій на розвиток міста та його інфраструктури або передбачають здійснення спільних проектів;

ґ) заходах, визначених міжнародними угодами України або таких, що проводяться в рамках міждержавних програм.

  1. Органи міського самоврядування з метою розвитку зовнішньоекономічних, науково-технічних, культурних, спортивних та інших зв`язків мають право укладати угоди про співробітництво з зарубіжними суб`єктами місцевого самоврядування та щорічні протоколи щодо здійснення конкретних заходів у рамках цих угод. Підписані уповноваженими посадовими особами угоди і домовленості обов`язково затверджуються міською радою.

Стаття 48.Регуляторна політика

  1. Регуляторна політика у сфері господарської діяльності - напрям місцевої політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України.
  2. Регуляторна політика базується на принципах доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки.
  3. Забезпечення здійснення регуляторної політики, спрямоване на встановлення єдиного підходу до планування діяльності, підготовки, прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів.
  4. Рішення міської ради та її виконавчого комітету, які регулюють господарські відносини між суб’єктами господарювання та органами міського самоврядування, розробляються виключно з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

РОЗДІЛ VI. МАТЕРІАЛЬНО-ФІНАНСОВА ОСНОВА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА

Стаття 49. Комунальна власність

  1. Міська громада має право комунальної власності - право на свій розсуд і на підставі закону безпосередньо і через органи місцевого самоврядування володіти, користуватися та розпоряджатися нею. Об`єкти права комунальної власності можуть знаходитися як на території міста, так і за його межами.
  2. До об`єктів права комунальної власності міської громади належать:

а) рухоме та нерухоме майно;

б) доходи міського бюджету, у тому числі кошти цільових фондів та кошти валютних рахунків;

в) землі у межах міста, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за його межами, на яких розташовані об’єкти комунальної власності;

г) водойми загального користування та інші природні ресурси;

ґ) підприємства, установи, організації, у тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частки в майні підприємств;

д) житловий фонд, нежитлові приміщення;

е) заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування;

є) об`єкти загальноміського користування: дороги, мости, шляхопроводи, площі, парки, сквери, фонтани, підземні переходи, громадські туалети, дамби та гідронамиви, колодязі, артезіанські свердловини, зливова каналізація;

ж) цвинтарі;

з) автомобільні стоянки;

и) цінні папери та інші фінансові активи;

і) частки у спільній власності територіальних громад, що перебуває в управлінні обласної ради;

ї) інше майно і майнові права, віднесені чинним законодавством до об`єктів права комунальної власності міської громади.

  1. Перелік об`єктів права комунальної власності міської громади затверджується міською радою за поданням виконавчого органу міської ради, що веде реєстр об`єктів комунальної власності.
  2. Суб`єктом права комунальної власності є міська територіальна громада. Від її імені та в її інтересах управління об`єктами права комунальної власності здійснює міська рада та уповноважені нею органи.
  3. Міська рада своїми рішеннями визначає порядок володіння, користування і розпорядження комунальною власністю міської громади, передачі окремих об`єктів комунальної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст області. Окремі повноваження щодо управління майном, яке належить до комунальної власності міської громади, міська рада може своїм рішенням передати іншим органам з визначенням меж цих повноважень та умов їх здійснення.

Стаття 50. Фінанси територіальної громади

  1. Фінансову основу діяльності територіальної громади становлять доходи міського бюджету, в тому числі кошти цільових фондів, цінні папери, фінансово-кредитні ресурси, місцеві податки і збори, кошти від приватизації, оренди, а також інші фінансові ресурси.
  2. Міська рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть, у межах, визначених законом, випускати цінні папери, проводити лотереї,  отримувати кредити в банківських установах, створювати комунальні фінансово-кредитні установи. Виступати гарантом кредитів підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міста, розміщувати належні громаді кошти в банках, отримувати відсотки із зарахуванням їх до доходів міського бюджету.
  3. Фінанси підприємств, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, є складовою частиною фінансової основи міста. Підприємства та установи комунальної власності мають самостійні фінансові баланси.
  4. Управління міським бюджетом здійснюється за програмно-цільовим методом з розробкою програм з кожного напрямку соціально-економічного розвитку міста.

Стаття 51.Міський бюджет та його складові

  1. Міський бюджет  – це план формування та використання  фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування  протягом бюджетного періоду. Органи місцевого самоврядування самостійно розробляють, затверджують і виконують бюджет територіальної громади згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  Бюджетним кодексом України.
  2. Міський бюджет складається із загального і спеціального фондів. Частиною спеціального фонду є бюджет розвитку.
  3. Доходи міського бюджету  складаються з:

-місцевих податків і зборів;

-надходжень від закріплених законом окремих загальнодержавних податків;

-дотацій, субсидій та субвенцій із державного або обласного бюджетів;

-надходжень від відчуження об’єктів комунальної власності міста та земельних ділянок;

-надходжень від  місцевих позик та проведення лотерей;

-надходжень від оренди комунального майна та сплати за користування землею, іншими природними ресурсами;

-відповідної частки прибутків підприємств, що перебувають у комунальній власності міста (чи частина прибутку, визначена рішенням міської ради), що зараховуються до фонду соціально-економічного розвитку міста;

-відповідної частки прибутку підприємств, організацій та установ, створених за пайовою участю органів місцевого самоврядування;

-штрафів та відшкодувань;

-інших видів доходів, не заборонених законодавством України.

  1. Видатки міського бюджету  спрямовуються на утримання органів місцевого самоврядування,  закладів освіти, закладів охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення, культури, фізичної культури і спорту, будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, інші місцеві програми та заходи, передбачені відповідним бюджетом.
  2. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на  капітальні вкладення та на реалізацію програм соціально-економічного та культурного розвитку міста.
  3. У міському бюджеті може передбачатися резервний фонд для здійснення непередбачених видатків, що не носять постійного характеру. Резервний фонд бюджету створюється рішенням міської ради. Рішення про використання коштів приймається виконавчим комітетом  міської ради з наступним затвердженням радою.
  4. Члени територіальної громади інформуються про використання коштів бюджету  через загальні збори громадян, громадські слухання та публікації звітів у засобах масової інформації.
  5. Міська рада може утворювати спеціальні та цільові фонди, визначати порядок їх використання відповідно до закону про Державний бюджет України.

Порядок формування та використання коштів вищезазначених фондів визначаються Положеннями, які затверджуються міською радою.

Стаття  52. Загальні засади формування бюджету міста

  1. Міська рада розробляє, затверджує і виконує бюджет міста згідно з чинним законодавством.
  2. Самостійність бюджету міста гарантується власними та закріпленими за ним на стабільній основі загальнодержавними доходами, а також правом самостійно визначати напрями використання коштів бюджету міста відповідно до закону.
  3. Втручання державних органів у процес складання, затвердження і виконання бюджету міста не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

Стаття  53. Збалансування доходів та видатків бюджету

  1. Якщо територіальна громада не може забезпечити баланс доходів та видатків, то міською радою приймається рішення щодо збалансування бюджету, яке передбачає термін, протягом якого встановлюється баланс дохідної та витратної частини бюджету міста, а також джерела покриття дефіциту.
  2. Міська рада вживає відповідні заходи, завдяки яким скорочується встановлений дефіцит бюджету і запобігається виникнення нового дефіциту в бюджеті наступних років.

Стаття 54.Прийняття бюджету міста

  1. Міська рада самостійно розробляє, приймає та виконує бюджет міста на кожний календарний рік.
  2. Бюджет міста формується за рахунок загальнодержавних прибуткових джерел, а також місцевих податків, зборів і обов'язкових платежів, визначених відповідно до чинного законодавства України.
  3. У випадку недостатності коштів, що надходять від закріплених джерел, для здійснення функцій і повноважень, покладених на органи міського самоврядування, забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб, органи державної влади можуть прийняти рішення про надання дотацій, субсидій і субвенцій. Бюджет міста включає в себе також максимальний розмір кредитів, до яких можна вдаватися протягом року на короткий строк.
  4. Видатки бюджету міста здійснюються в межах прибуткової частини, а також дотацій і субвенцій.

   

Стаття  55. Повноваження та фінансові зобов’язання з інвестицій

  1. Зобов’язання щодо надання коштів для інвестицій та заходів, спрямованих на їх залучення, протягом наступних років можна брати на себе лише тоді, коли на це є повноваження, які зазначенні в бюджеті міста.
  2. Повноваження на укладення фінансових зобов’язань розраховуються з урахуванням трьох років, наступних за поточним роком.
  3. Повноваження на укладення зобов’язань діють до затвердження бюджету міста на наступний рік.

Стаття 56. Місцеві податки та збори

  1. Місцеві податки і збори – це обов’язкові платежі до міського бюджету, що їх здійснюють фізичні та юридичні особи.
  2. Міська рада відповідно до Податкового кодексу України встановлює місцеві податки і збори. Місцеві податки і збори зараховуються до міського бюджету в порядку, встановленому Бюджетним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених Податковим кодексом України.
  3. Механізм справляння та порядок сплати місцевих податків і зборів до міського бюджету  визначається відповідними Положеннями, що їх затверджує міська рада.

Стаття 57. Комунальне майно

  1. До майна міської громади належить:

а) майно комунальних підприємств, установ, організацій, закріплене за ними (знаходиться на балансі) на основі права господарського відання або оперативного управління;

б) акції (частки, паї), що належать міській громаді у статутних капіталах господарських товариств;

в) комунальний житловий фонд;

г) інше майно міської громади.

  1. Усе майно, розташоване на території міста, за винятком майна державної, приватної та інших установлених законом форм власності, та визнане згідно з чинним законодавством як безхазяйне, є комунальною власністю міської громади.
  2. Підставою для набуття права комунальної власності на майно є:

а) передача майна, майнових прав міській громаді безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності;

б) створення майна (товарів, продукції) у результаті підприємницької діяльності суб`єктів господарювання, заснованих на комунальній власності;

в) придбання майна органами міського самоврядування в порядку, встановленому чинним законодавством;

г) інші підстави, передбачені законом.

  1. Міська рада або уповноважені нею виконавчі органи міської ради від імені та в інтересах міської громади виконують майнові операції щодо комунального майна. Вони можуть:

а) передавати комунальне майно у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам;

б) здавати майно в оренду чи концесію;

в) продавати і купувати майно;

г) використовувати комунальне майно як заставу;

ґ) вирішувати питання відчуження майна (приватизації);

д) визначати в договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються або передаються у користування, оренду чи концесію;

е) визначати в договорах відповідальність за їх неналежне виконання.

  1. Припинення права комунальної власності на майно настає у разі:

а) відчуження комунального майна іншим особам (приватизації) у порядку, встановленому законом;

б) передачі комунального майна у державну власність;

в) знищення, загибелі комунального майна;

г) споживання речей комунальної власності.

  1. Порядок набуття, здійснення і припинення права комунальної власності на майно визначається чинним законодавством України.

Стаття 58. Комунальне житло

  1. До комунального житла належить житловий фонд, що перебуває у власності міської громади.
  2. Джерелом формування комунального житлового фонду є:

а) будівництво нового житла;

б) реконструкція існуючих гуртожитків та житлових будинків;

в) передача у комунальну власність міської громади об`єктів права державної власності;

г) передача у комунальну власність житла, вилученого на підставі судових рішень, дарування або визначеного у встановленому порядку безхазяйним або відумерлою спадщиною;

ґ) придбання житла на вторинному ринку.

  1. Від імені та в інтересах міської громади органи місцевого самоврядування:

а) здійснюють управління житловим фондом, організовують його належне утримання, обслуговування та ремонт;

б) здійснюють контроль за використанням житла за призначенням;

в) приймають рішення про зміну порядку використання житла, проведення його реконструкції, капітального ремонту;

г) ведуть облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, приймають рішення про надання цим громадянам житла з комунального житлового фонду на підставах і в порядку, визначених законом;

ґ) організовують у встановленому порядку продаж квартир, що перебувають у комунальній власності;

д) здійснюють вилучення з житлового фонду будинків, квартир (їх частин) шляхом приватизації;

е) приймають у комунальну власність житло, що безоплатно передається його власниками.

  1. Органи місцевого самоврядування створюють усі умови для приватизації комунального житла.

Стаття 59. Землі міської ради

  1. Усі землі, що знаходяться в межах міста, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за його межами, на яких розташовані об`єкти комунальної власності, є комунальною власністю територіальної громади.
  2. До розмежування земель державної і комунальної власності міська рада розпоряджається землями в межах міста Лозова, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти.
  3. Правовий режим земель у міській межі визначається чинним законодавством України.

Зміна правового режиму земель у межах міста, переведення їх з однієї категорії в іншу проводиться в зв'язку зі зміною їх цільового призначення в порядку, установленому чинним законодавством України.

  1. До структури земель міської громади входять:

а) землі житлової та громадської забудови;

б) землі історико-культурного призначення;

в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;

г) землі оздоровчого призначення;

ґ) землі рекреаційного призначення;

д) землі лісогосподарського призначення;

е) землі водного фонду;

є) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Стаття 60.Міське господарство

  1. Міське господарство складається з підприємств виробничої і соціальної сфери, які є комунальною власністю міської громади, а також підприємств тієї ж спеціалізації, що належать іншим власникам, але діяльність яких пов`язана переважно з обслуговуванням мешканців міста.
  2. Міська рада оформляє свої взаємовідносини з підприємствами, що не перебувають у комунальній власності міської громади, шляхом укладання договорів (угод) про їхню участь у наданні соціальних послуг мешканцям міста. Міська рада може надавати відповідно до чинного законодавства зазначеним підприємствам пільги щодо сплати місцевих податків і зборів, та інші передбачені законом пільги.
  3. Міська рада та її виконавчі органи координують діяльність підприємств, що виявили бажання увійти до складу міського господарства, з питань надання соціальних послуг міській громаді.

РОЗДІЛ VII. МЕТА, ПРИНЦИПИ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ М.ЛОЗОВА. МІСЬКА ПОЛІТИКА

Стаття 61. Мета розвитку

Метою розвитку територіальної громади міста Лозова є забезпечення стабільного зростання всього комплексу показників якості життя мешканців міста за рахунок ефективного використання інтелектуальних, творчих, кадрових, виробничих, соціальних і природних ресурсів, наявних у місті; створення привабливого інвестиційного клімату та розвиток інвестиційної діяльності міста для забезпечення сталого економічного зростання та покращення добробуту територіальної громади міста, а також поширення інформації про інвестиційні можливості міста серед міжнародних інвестиційних фондів та компаній для залучення міжнародної технічної допомоги на соціально-економічний розвиток міста.

Стаття 62.  Принципи розвитку

  1. Стратегія та основні напрями розвитку міста базуються на концепції сталого розвитку  та необхідності встановлення балансу між задоволенням сьогоденних потреб міської громади і захистом інтересів майбутніх поколінь Лозової.
  2. Сталий розвиток ґрунтується на принципах:

-створення умов для  ефективного використання інноваційно-інвестиційної політики розвитку початкового та різних видів бізнесу;

-ефективне використання всіх видів місцевих ресурсів;

-впровадження нових технологій в усіх сферах життєдіяльності;

-передбачуваність і зрозумілість дій місцевої влади.

  1. Сталий розвиток територіальної громади реалізується шляхом розробки програм соціально-економічного розвитку міста в рамках стратегічного планування.

Стаття 63. Пріоритетні напрями сталого розвитку

Реалізація пріоритетів  досягається через:

-     реалізацію Стратегічного плану розвитку міста  та інших міських комплексних програм;

-     створення привабливого інвестиційного клімату та розвиток інвестиційної діяльності міста для забезпечення сталого економічного зростання та покращення добробуту територіальної громади міста;

-     створення сприятливих умов для залучення інвесторів у реконструкцію та добудову незавершених житлових будинків та розвиток індивідуального будівництва;

-     створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу у місті та забезпечення розкриття підприємницького потенціалу;

-     підвищення обсягів зайнятості населення, зростання мотивації безробітних до праці, забезпечення надання якісних послуг з працевлаштування незайнятому населенню та безробітним, забезпечення індивідуального підходу у вирішенні проблем безробітних та роботодавців.

-     підвищення адресності соціальної підтримки населення, поліпшення матеріального стану та умов життя вразливих верств населення шляхом надання житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та компенсацій;

-     створення сприятливих соціальних, економічних, законодавчих, фінансових та організаційних передумов для життєвого самовизначення і самореалізації молоді, розв’язання її нагальних проблем, підтримки сім’ї, затвердження рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

-     створення сприятливих умов для вирішення житлових проблем мешканців міста;

-     створення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг та утримання об’єктів благоустрою міста шляхом реформування та підвищення рівня обслуговування споживачів, надання безперебійних високоякісних комунальних послуг на основі економічно обґрунтованих тарифів;

-     забезпечення стабільного розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів та послуг, формування ефективної сучасної інфраструктури їх реалізації, забезпечення високого рівня обслуговування споживачів;

-     системний аналіз та удосконалення системи управління якістю у відповідності  до вимог міжнародних стандартів.

Стаття 64. Міські програми

  1. Для забезпечення виконання наданих законодавством повноважень міською радою  на кожний фінансовий рік затверджуються міські програми.
  2. Міські  програми готуються відповідно до основних принципів розроблення державних цільових програм, зазначених у Законі України «Про державні цільові програми».
  3. Міська програма (далі - Програма) - це сукупність мети, завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням, спрямованих на розв’язання галузевих проблем територіальної громади міста, реалізація яких має забезпечити досягнення очікуваних результатів за рахунок коштів бюджету міста Лозова та спрямована на розв’язання пріоритетних проблем розвитку міста. Кожна Програма є складовою щорічної програми соціально-економічного розвитку міста Лозова на відповідний рік.
  4. Підставою для ініціювання розроблення Програми є існування проблеми територіальної громади міста Лозова, що відноситься до компетенції міської ради, розв’язання якої потребує залучення коштів бюджету міста Лозова , координації спільних дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
  5. Обов`язковою умовою розробки Програми є наявність у бюджеті міста Лозова реальної можливості ресурсного забезпечення виконання заходів Програми та відповідність мети Програми пріоритетним стратегічним напрямкам розвитку міста Лозова.

Стаття 65.Міська політика та засоби її реалізації

  1. Головною метою діяльності Лозівської міської ради та її виконавчого комітету є забезпечення потреб громадян в наданні якісних муніципальних послуг, підвищення результативності та ефективності функціонування міської ради та її виконавчих органів, створення сприятливого середовища для життя, праці, бізнесу та покращення добробуту територіальної громади міста Лозова.
  2. Система управління містом, створення  та вдосконалення системи управління якістю в Лозівській міській раді та її виконавчих органах визначає стратегічні напрямки, пріоритетні завдання, цілі, а також механізми реалізації та очікувані результати системи управління містом.
  3. Система управління якістю при наданні адміністративних послуг, наданні та управлінні соціальними послугами, управлінні наданням комунальних послуг громаді м. Лозова спрямована на створення умов для досягнення високого рівня життя громади, задоволення встановлених та очікуваних потреб всіх можливих споживачів (громадян, підприємців, об'єднань громадян тощо), шляхом постійного поліпшення якості та результативності діяльності, розвитку методів управління якістю.
  4. При реалізації пріоритетів дотримуватись таких принципів діяльності:

- відкритості, прозорості і зворотного зв’язку з громадськістю, всебічне, об’єктивне та оперативне інформування мешканців про події в місті;

- залучення громадськості до управління містом та його розвитку;

- налагодження та розвиток конструктивної взаємодії міської ради з об'єднаннями громадян.

РОЗДІЛ VIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 66. Порядок прийняття та реєстрація Статуту

  1. Статут затверджується на пленарному засіданні міської ради більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
  2. Статут підлягає державній реєстрації в органах Міністерства юстиції України в порядку, установленому чинним законодавством.
  3. Підставою для відмови в державній реєстрації Статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. Рішення про відмову в реєстрації Статуту може бути оскаржено в судовому порядку.

Стаття 67. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту

  1. Зміни і доповнення до Статуту приймаються рішенням міської ради більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
  2. Проект рішення міської ради про внесення змін та доповнень до Статуту готує суб’єкт нормотворчої ініціативи (ініціатори): міський голова; депутат (депутати) міської ради; депутатські групи, фракції; постійні комісії міської ради; виконавчий комітет міської ради; загальні збори громадян, у тому числі збори(конференція) жителів за місцем проживання.
  3. Про внесення змін до статуту міський голова у п’ятиденний термін повідомляється орган, що здійснив реєстрацію Статуту.

Стаття 68. Дія Статуту у часі та просторі

  1. Статут та зміни до нього набирають чинності з дня його офіційного оприлюднення в офіційному друкованому органі Лозівської міської ради або в іншому друкованому засобі масової інформації, визначеному відповідним рішенням міської ради.
  2. Статут є постійно діючим нормативно-правовим актом і не підлягає затвердженню новообраним складом міської ради.
  3. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування повинні відповідати Конституції України, законам України та нормам Статуту.

Стаття 69. Контроль за виконанням та дотриманням Статуту

  1. Контроль за виконанням та дотриманням положень Статуту здійснюють міська рада, міський голова, інші органи та особи в порядку, передбаченому цим Статутом і чинним законодавством України.

2.Статут складено у двох  ідентичних примірниках, кожний із правом оригіналу.

3.Статут зберігається в Лозівській міській раді Харківської області  та в органі державної реєстрації.

     Свідоцтво № 01 про державну реєстрацію Статуту територіальної громади м.Лозова видане Лозівським міськрайонним управлінням юстиції від 26.02.2013 року.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ