Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

 

За 2008 рік по м.Лозова та Лозівському району податковою інспекцією зареєстровано 697 підприємців - фізичних осіб, 450 осіб відмовились від статусу суб’єкта підприємницької діяльності та скасували рєєстрацію, у 52 випадках скасування держаної реєстрації здійснено за рішенням Господарського суду. Це сухі цифри. За ними реальні життєві ситуації: для деяких підприємництво це шлях отримання доходу, для інших - сумний досвід спроби розпочати власну справу. По різному складаються шляхи малого бізнесу. Що ж робити, якщо прийшов до висновку, що підприємництво не моя справа?
Порядок скасування державної реєстрації платника податків за власним бажанням є таким:

підприємець надає відповідну заяву до держаного реєстратора, та заяву за ф. № 8-ОПП до податкової інспекції, яка прийняла його на облік.
протягом місяця після надання заяви про припинення підприємницької діяльності, податковим органом проводиться перевірка платника податків, щодо дотримання ним вимог чинного законодавства за період реєстрації підприємцем.
платник повертає документи, отримані у податковому органі (свідоцтво, патент, довідки тощо).
після проведення перевірки та сплати донарахованих сум платежів, якщо перевіркою встановлено факти порушення законодавства, отримує від податкового органу довідку про відсутність заборгованості.
довідка про відсутність заборгованості надається до державного реєстратора, яким здійснюється скасування державної реєстрації.

Рішенням Господарського суду може бути скасовано державну реєстрацію за поданням податкового органу у разі, якщо підприємцем не здійснюється підприємницька діяльність та не надається звітність протягом 1 року. При цьому факт ненадання звітності за зазначений період є достатньою умовою для прийняття такого рішення. За рішенням суду громадянин повинен сплатити 85 грн. державного мита та 118 грн збору за технічне забезпечення судового процесу. Тому, якщо громадяни приймають рішення припинити підприємницьку діяльність, не зволікайте з процедурою скасування реєстрації за власним бажанням. Не витрачайте гроші на зайві судові витрати, адже зараз перед податковою інспекцією поставлено задачу зняти з обліку підприємців, що фактично не працюють та не надають звітність.
Додаткові роз’яснення процедури скасування реєстрації можна отримати у Лозівській ОДПІ за тел. 5-36-05.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи Лозівської ОДПІ

 

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ