Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Лозова місто обласного значення Харківської області, адміністративний центр Лозівської міської територіальної громади, розташоване в її південній частині. Територія міста складає 0,057% території Харківської області. Відстань від міста Лозова до обласного центру м. Харкова - 150 км, до столиці України - м. Києва – близько 500 км. На півночі межує з Первомайською громадою, на північному сході – Балакліївський, на півдні і південному заході – Близнюківський, на сході – Сахновщанський райони Харківської області і на південному заході – Павлоградський район Дніпропетровської області.

У геологічному відношенні місто розташоване в степовій фізико-географічній зоні. На території міста, яке займає площу 18,1 кв. км, зелена зона – 1071 гектар. На відміну від багатьох інших міст, всі наші зелені насадження – не природного, а штучного характеру.

Клімат помірно-континентальний з теплим помірно жарким, а іноді засушливим літом та помірно холодною, але не суворою зимою. Територія бідна як на природні, так і штучні водоймища. Середньорічна температура повітря за останній рік становить 8,2Со, у середньому за 10 років – 8,6Со. Річний температурний режим характеризується наступними даними: найбільш холодними місяцями є січень та лютий, середньомісячна температура в які сягає -5,2о -6,5о та самими теплими – липень і серпень із середньомісячною температурою 19,9 – 20,8Со.

За кількістю атмосферних опадів місто Лозова входить у зону з середнім зволоженням. Середня річна сума опадів у регіоні складає 575 мм.

Багаторічна відносна вологість повітря найбільш низька в літній період (18-28%), підвищується восени (66-85%) і сягає максимуму в зимній період до 90%.

Сніжний покрив нестійкий, руйнується протягом зими в результаті настання відлиги та випадіння опадів, середня висота сніжного покриву становить від 1-3 до 15-25 см.

Переважаючими вітрами є вітри північно-східних та південно-західних румбів, повторюваність яких становить до 67%. Вітри слабкі й помірні зі швидкістю 5-6 м/сек., максимальна швидкість вітру сягає 12-15 м/сек. При грозі спостерігається шквалисте посилення вітру до 18-25 м/сек.

Місто має дуже вигідне географічне положення - це ворота Криму і Донбасу. Гарні транспортні зв’язки з промисловими центрами України сприяють вигідному економіко-географічному положенню.

 

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ