Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Лозова місто обласного значення Харківської області, адміністративний центр Лозівської міської територіальної громади, розташоване в її південній частині. Територія міста складає 0,057% території Харківської області. Відстань від міста Лозова до обласного центру м. Харкова - 150 км, до столиці України - м. Києва – близько 500 км. На півночі межує з Первомайською громадою, на північному сході – Балакліївський, на півдні і південному заході – Близнюківський, на сході – Сахновщанський райони Харківської області і на південному заході – Павлоградський район Дніпропетровської області.

У геологічному відношенні місто розташоване в степовій фізико-географічній зоні. На території міста, яке займає площу 18,1 кв. км, зелена зона – 1071 гектар. На відміну від багатьох інших міст, всі наші зелені насадження – не природного, а штучного характеру.

Клімат помірно-континентальний з теплим помірно жарким, а іноді засушливим літом та помірно холодною, але не суворою зимою. Територія бідна як на природні, так і штучні водоймища. Середньорічна температура повітря за останній рік становить 8,2Со, у середньому за 10 років – 8,6Со. Річний температурний режим характеризується наступними даними: найбільш холодними місяцями є січень та лютий, середньомісячна температура в які сягає -5,2о -6,5о та самими теплими – липень і серпень із середньомісячною температурою 19,9 – 20,8Со.

За кількістю атмосферних опадів місто Лозова входить у зону з середнім зволоженням. Середня річна сума опадів у регіоні складає 575 мм.

Багаторічна відносна вологість повітря найбільш низька в літній період (18-28%), підвищується восени (66-85%) і сягає максимуму в зимній період до 90%.

Сніжний покрив нестійкий, руйнується протягом зими в результаті настання відлиги та випадіння опадів, середня висота сніжного покриву становить від 1-3 до 15-25 см.

Переважаючими вітрами є вітри північно-східних та південно-західних румбів, повторюваність яких становить до 67%. Вітри слабкі й помірні зі швидкістю 5-6 м/сек., максимальна швидкість вітру сягає 12-15 м/сек. При грозі спостерігається шквалисте посилення вітру до 18-25 м/сек.

Місто має дуже вигідне географічне положення - це ворота Криму і Донбасу. Гарні транспортні зв’язки з промисловими центрами України сприяють вигідному економіко-географічному положенню.

 

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lozova00/lozovarada.gov.ua/www/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/lozova00/.system/tmp) in /home/lozova00/lozovarada.gov.ua/www/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194