Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

  1. 1.      Історична довідка про місто

Історична область України, до якої належить місто – Слобожанщина.

     Своєю появою наше місто зобов’язане залізниці, адже саме після того, як у 1869 і 1872 рр. стали до ладу Курсько-Харково-Азовська і Лозово-Севастопольська залізниці, на карті тоді ще Російської імперії з’явилася назва Лозова. Щоправда, вона належала одразу двом станціям, які розташовувалися на відстані 7 км. одна від одної: Лозова-Азовська і Лозова-Севастопольська. У 1893р. обидві були перейменовані - Лозова-Азовська отримала нове ім’я «Панютине», а за Лозовою-Севастопольською закріпилася назва, за якою ми пізнаємо наше нинішнє місто.

     Вступивши в дію, залізнична магістраль з’єднала хлібні райони з морськими портами, вона ж і сприяла розвитку цього регіону. Лозова стала пунктом закупівлі та відвантаження хліба на Лівобережжі. Почали з’являтися торгові склади, хлібні елеватори, борошномельні підприємства з переробки сільськогосподарської продукції, контори, банки. У кінці ХІХ століття у селищі Лозова було 246 дворів і 2135 жителів. Розвиток селища був пов’язаний, передусім, із дуже вдалим розташуванням на перехресті доріг, у центрі великого сільськогосподарського району. Саме тому перші лозівські підприємства були торгівельними. Залізничним вузлом станція стала у 1902 році, коли була збудована колія з Костянтинограда до Лозової, таким чином Донбас був з’єднаний із західною частиною держави. У 1926 році відбулися зміни в адміністративному підпорядкуванні селища. У зв’язку з ліквідацією Павлоградської округи Лозова увійшла до Харківської округи, а в серпні 1928 року Харківський окружний виконком постановив віднести селище Лозова до категорії міст. До початку 40-х були відбудовані промислові підприємства: масловий, цвяховий та дротяний заводи. Збудовано водопровід, засновано парк культури та відпочинку, споруджено будинок культури, стадіон. Кількість населення зросла до 8, а потім до 12 тис. чоловік. Відкривалися магазини, побутові майстерні, навчальні заклади.

     У міжвоєнний період – з 1922 до 1941 рр. у м.Лозова було значно розширено інфраструктуру, побудовано багато підприємств і організацій. Було збудовано ТЕЦ, з Панютиного перенесені залізничні майстерні, Будинок культури, стадіон, п’ять шкіл, три технікуми тощо. Кількість населення зросла до 22 тис. Восени 1941 року Лозова була захоплена німецькими військами. Фашистське командування надавало великого значення місту, яке було воротами до Донбасу. Під час війни місто шість разів переходило з одних рук до інших. Війна перетворила місто на руїни. У боях за звільнення Лозівщини від німецько-фашистських загарбників загинуло понад 10 тис. бійців і офіцерів Радянської Армії. Понад 9 тис. лозівчан не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної. Після остаточного звільнення міста від німецько-фашистських загарбників 16 вересня 1943 року лозівчанам довелося повністю відновлювати зруйноване господарство і практично повністю будувати нове місто. Зусиллями тисяч громадян Лозова поступово перетворилася на сучасне місто з багатогалузевим господарством.

     Становленню міста, як потужного промислового центру Харківської області, сприяло будівництво в 60-х роках найбільшого за об’ємами продукції, що випускається, і чисельності працюючих на підприємстві – Лозівського ковальсько-механічного заводу. Місце розміщення виробництва визначалося у зв’язку з наявністю потужного залізничного вузла та близьким розташуванням металургійних комбінатів Східної України. До того ж у місті на той час проживала велика кількість людей, яким потрібна була робота. Датою народження підприємства вважається день, коли була виготовлена перша штамповка – 29 березня 1966 року. Завод є найбільшим підприємством міста Лозова та займає площу 111 гектарів. Лозівський ковальсько-механічний завод лишався основним замовником містобудування до 1991 року. Зокрема, завдяки йому був збудований сучасний міський район багатоповерхівок Південно – Західний житловий масив з усією інфраструктурою. Дитячі садки, школи, Палац культури, поштові відділення споруджувалися і відкривалися паралельно із розвитком ЛКМЗ. У цей час працівниками заводу було насаджено міський парк «Перемога». У 1975 році стала до ладу лікарня медико-санітарної частини ЛКМЗ на 350 ліжок. Сучасний вигляд підприємства найбільш активно формувався в середині 1970-х – першій половині 1980-х років. З 2002 року ЛКМЗ входить до Індустріальної групи УПЕК та активно розвиває нові, конкурентоспроможні напрямки діяльності, постійно розширюючи номенклатуру виготовлених виробів.

    Сьогодні Лозова – місто обласного значення Харківської області. Її площа складає 18,1 кв.км. Тут мешкають понад 67,0 тис. чоловік. Це одна з найбільших станцій України. Провідна галузь економіки міста – промисловість, яка представлена підприємствами машинобудування, обробки металу та підприємствами переробної галузі.

     Організована в 1933 році майстерня з ремонту сільськогосподарської техніки, в 1958 році була перетворена в авторемонтний завод, на якому проводився ремонт задніх мостів автомобілів.

 

2. Характеристика міста

 

Вигідне географічне розташування (рівновіддаленість від п’яти обласних центрів), наявність якісно розвинутого залізничного транспортного сполучення;
Наявність вільної кваліфікованої робочої сили;
Є освітня база для підготовки спеціалістів потрібних напрямків для потенційних інвесторів, можливість використання освітньої бази м. Харків;
Наявність вільних земельних ділянок для розміщення виробничих потужностей;
Наявність „браунфілдів” - промислових споруд, які не використовуються, наявність об'єктів незавершеного будівництва;
Наявність проектних потужностей електро-, водо-, газопостачання;
Позитивне ставлення до інвесторів з боку міської влади та громади.

3. Розташування та клімат

 

Лозова - місто обласного значення Харківської області, розташоване в її південній частині, адміністративний центр Лозівського району.
Межі міста: на півночі Лозівський район межує з Первомайським районом, на північному сході – Балакліївським, на сході – Барвінківським, на півдні і південному сході – Близнюківським, на заході – Сахновщанським Харківської області і на південному заході – Юріївський район Дніпропетровської області.
Географічні координати: 48○ 54′ північної широти 36○ 19′ східної довготи. Висота над рівнем моря 186 м.
Місто займає дуже вигідне географічне положенн. Близькість Донбасу, Придніпров’я, Харкова, гарні транспортні зв’язки з промисловими центрами України сприяють вигідному економіко-географічному положенню.
Відстані від м. Лозова до:м. Харкова – 148 км.
м. Києва – 528 км.
м. Дніпропетровськ – 152 км.
м. Полтава – 177 км.
м. Донецьк – 237 км.
м. Луганськ – 286 км.
Територія міста займає площу 1806 га, в т.ч. зелена зона – 1071 гектар.
Місто розташоване в степовій фізико-географічній зоні. Клімат помірний з теплим помірно жарким, а іноді засушливим літом та помірно холодною, але не суворою зимою. Річок не протікає.


4. Демографія та зайнятість

Чисельність постійного населення станом на 01.01.2016 р.:
міста Лозова - м. Лозова 66,6 тис. чол.
Лозівської міської ради - 64,9 тис. чол.
Лозівського району – 1,7 тис. чол.
Розподіл постійного населення за статтю станом на 01.01.2015 р.:
Чоловіки – 30,4 тис. чол.
Жінки – 36,8 тис. чол.
Розподіл населення за віком станом на 01.01.2015р.:
0 – 14 років – 9,3 тис. чол.
15 – 24 років – 5,8 тис. чол.
25 – 54 років – 37,4 тис. чол.
55 і старше – 14,7 тис. чол.
Чисельність економічно активного населення– 51,9 тис. чол.,
в т.ч. 11,2% молодшого працездатного віку (15-25 років).
Офіційно зареєстровані безробітні – 1722 чол. (на 01.01.2016)
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників по місту за січень–грудень 2015 року – 3713 грн. (141,6€).

Станом на 1 січня 2016 року заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та в організаціях міста не було.

Рівень сплати населенням м. Лозова житлово-комунальних послуг з початку року склав 100,8%, проти 92,0% по області. Темп зменшення заборгованості населення з оплати ЖКП (відсотків до початку звітного року) по місту склав 66,2%. Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 3,8 місяці.

5. Довідкові дані для розрахунків та обґрунтувань

5.1. Ставка земельного податку

Рішенням LXXXVI сесії VI скликання Лозівської міської ради від 26.06.2015 року № 1411 «Про встановлення ставок земельного податку на 2016 рік у м. Лозова» встановлено:

-          ставка земельного податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної вартості;

-           ставка земельного податку за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, встановлюється в розмірі 0,03% відсотка від їх нормативної грошової оцінки;

-          ставка земельного податку для сільськогосподарських угідь встановлюється в розмірі 0,1% від їх нормативної грошової оцінки;

-          ставка земельного податку на земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) встановлюються у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

5.2. Ціни на електроенергію

Послуги з надання електричної енергії по місту Лозова здійснює акціонерна компанія «Харьківобленерго» 64602 м. Лозова, вул. Юхима Березовського (колишня - вул. Леніна), 86, тел. (0-5745) 2-29-60 http://oblenergo.kharkov.ua 
Вартість 1 кВт*год електричної енергії визначається єдиним роздрібним тарифом на відповідний розрахунковий період, який затверджується Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. З 01 травня 2016р. по 31 грудня 2016р. вартість 1 кВт*год становить 2,02176 грн/кВт•год з ПДВ грн. за 2 класом напруги.

5.3. Водопостачання та каналізація

Підприємство, яке надає послуги всім споживачам міста Лозова з централізованого водопостачання та водовідведення є КП «Лозоваяводоканал», розташоване за адресою: м. Лозова, вул. Степова, 3, тел. (05745) 2-36-42, (05745) 2-54-43, факс (05745) 2-36-42, http://lkp.kh.ua.

Постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг № 2945 від 10.12.2015 року «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» КП «Лозоваяводоканал» з 1 січня 2016 року встановлено тариф всім споживачам на централізоване водопостачання та водовідведення (з 01.01.2016 р.):

централізованого водопостачання - 11,46 грн. 1 м³ (з ПДВ);

централізованого водовідведення - 10,07 грн. 1 м³ (з ПДВ).

5.4. Газифікація

В місті Лозова є можливість приєднання до траси газопроводу для забезпечення постачання газу для потреб виробництва. Це здійснює Лозівська філія ВАТ «Харківгаз» Поштова адреса та телефони відокремленого підрозділу Україна, 64602 м.Лозова вул.Муранова 63 тел.: (05745) 2-21-05, тел\факс (05745)2-58-22;2-29-37 http://lozgaz.at.ua/

5.5. Ціни на газ У відповідності з постановою Кабінету Міністрів України № 315 від 27.04.2016 ціна на газ з 01.05.2016 складає 6879 грн. за 1000 м³ (для всех, крім релігіозних організацій).

5.6. Теплову енергію по місту Лозова постачає КП «Теплоенерго» Лозівської міської ради Харківської області, розташоване за адресою: 64600, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ломоносова, 23. http://lkp.kh.ua.

У відповідності до Рішення виконкому від 13.12.2018 року №875. «Про встановлення тарифів на теплову енергію, ії виробництво, транспортування, постачання та надання полслуги з централізованого опалення для КП « Теплоенерго» Лозівської міської ради» тариф на теплову енергію, встановлений для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП «Теплоенерго» Лозівської міської ради Харківської області» складає -2333,35 грн. (з ПДВ) за 1 Гкал, для населення, будинки яких не обладнані приладами обліку теплової енергії -49,91 грн. за 1 м2 за місяць, протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з ПДВ), для населення, будинки яких обладнані приладами обліку теплової енергії -2090,18 грн.

за 1 Гкал (з ПДВ, з 1 січня 2019 року.

5.7. Тариф на вивіз ТБО

Збиранням, вивезенням та переробкою сміття і твердих побутових відходів в місті Лозова займається комунальне підприємство «ЕКО-САН» Лозівської міської ради Харківської області. Підприємство знаходиться за адресою: 64603, Харківська обл., м. Лозова, вул. Правди, 4, телефон 2-35-22, адреса електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Рішенням Виконавчого комітету Лозівської міської ради №83 від 24.02.2015р. (норми накопичення ТПВ згідно рішення ВК ЛМР  від 27.12.2011 г. №1057) встановлений тариф на послуги з вивезення (перевезення та захоронення) твердих побутових відходів по м. Лозова для споживачів  в розмірі 67,94 грн./куб.м.

6. Соціальні питання

 

На теперішній час в м. Лозова є тільки вторинний ринок житла. Однак, повільно ведеться будівництво індивідуальних житлових будинків фізичними особами для своїх потреб.

У відповідності з дислокацією житлового фонду КП «ЖУК» по  м. Лозова станом на 30.12.2018 р. по місту зареєстровано всього: 377 буд. (загальною площею – 940827 м.кв.), в тому числі: будинки  з 9-ма поверхами – 62, будинки з 5-ма поверхами – 164, малоповерхові будинки – 151, в тому числі: (4-х пов. - 5 шт.; 3-х пов. - 8шт., 2-х пов. - 54 шт.,1 пов. - 84 шт.).
В місті широко розвинута система загальноосвітнього навчання, що складається з 28 навчальних закладів (12 загальноосвітніх, 14 дошкільних та 2 позашкільних закладів).
Загальна кількість дітей в мережі загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів у 2015-2016 році складала 8013 чоловік.
Функціонують заклади середньо-спеціальної технічної освіти (Лозівська філія Харківського автомобільно-дорожнього технікуму; Лозівський професійний ліцей; Панютинський аграрно-професійний ліцей; Обласний комунальний заклад Лозівське училище культури і мистецтв).
На базі професійних освітніх закладів існує можливість відкриття нових технічних спеціальностей.
При загальноосвітніх школах працюють заочні відділення ВУЗів (Мелітопольського інституту державного та муніципального управління «КПУ», Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова та інші).
Близькість до 3 обласних центрів дозволяє молоді отримувати вищу освіту у ВУЗах Харкова, Дніпропетровська та Полтави.

Спортивна галузь у місті представлена двома стадіонами, трьома ДЮСШ та спортивними комплексами.

     Населення міста обслуговують дві лікарняні установи: Лозівська міська лікарня, «Центр первинної медико–санітарної допомоги м.Лозова», у місті розташоване Лозівське міжрайонне управління ГУ Держсанепідемслужби у Харківській області.

     Культурно–освітні потреби та дозвілля лозівчан забезпечують міський Палац культури, краєзнавчий музей, три міські бібліотеки, парк культури та відпочинку, дендрарій та три сквери.

     У місті функціонують два фонтани, протягом останнього часу побудовано сучасні дитячі майданчики.

 

7. Економіка міста

Місто Лозова є другим в області після м. Харків містом за обсягами промислового виробництва.
Першорядними в економіці міста є підприємства машинобудування, обробки металу, переробної промисловості та залізничного транспорту.
Станом на 01.01.2018 року у місті Лозова зареєстровано 733 підприємств та організацій юридичних осіб.
Станом на 01.01.2018 року на обліку в Лозівській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській обл. по м.Лозова перебуває на обліку 661 юридичних особи та 2958 фізичні особи-підприємця, з них сплачують податок на доходи фізичних осіб 330 та 419 платників відповідно.

Промисловий комплекс (станом на 01.01.16 р.) – 5 промислових підприємств (без підприємств малого бізнесу).
У січні–грудні 2018 р. підприємствами м. Лозова реалізовано промислової продукції на 1157,6 млн.грн., що складає 1,1% від загального обсягу реалізації. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення м. Лозова становив 17,4 тис.грн.

За 2015 рік:
Обсяг товарів, реалізованих на експорт – 3,2 млн. дол. США
Обсяг імпорту продукції – 0,7 млн. дол. США
Зовнішньоекономічну діяльність здійснюють 4 промислових підприємства, які співпрацюють з 9 країнами близького та дальнього зарубіжжя.

Освоєно (використано) капітальних інвестицій у січні – грудні 2015 року по м. Лозова – 310,7 млн. грн., у розрахунку на одну особу – 4,6 тис.гривень.

Прямі іноземні інвестиції. Станом на 31 грудня 2015 р. обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) у м. Лозова становив
1069,8 тис.дол. США, що на 16,5% менше обсягів інвестицій на початок
2015 року, та на одну особу населення складає 16,0 дол.

Підприємства міста мали прямі інвестиції з 7 країн світу, з яких найбільш значні обсяги прямих іноземних інвестицій були вкладені нерезидентами Вiрґiнських Островів (Брит.) – 633,0 тис.дол., Белізу – 194,7 тис.дол. та Кіпру – 194,6 тис. дол.

Найбільші обсяги по прямих інвестиціях в місті були на підприємствах таких видів економічної діяльності як: добувна промисловість і розроблення кар’єрів.

 

8. Інфраструктура міста

У системі водопостачання міста задіяні 196 км водопровідних мереж, 3 насосні станції питного водопостачання. Обслуговується 108 км каналізаційних мереж, 6 каналізаційних насосних станцій і комплекс повного біологічного очищення стічних вод. До міста щодоби подається близько 13 тис. м. куб. питної води та очищається 7-8 тис. м. куб. стічних вод.
Теплопостачання в місті забезпечується 18 котельнями, які виробляють 264 тис. Гкал на рік, протяжність теплових мереж у двотрубному вимірі складає 82 км.
Наявні в місті електропотужності перевищують 300 МВт, фактично використовується 100-130 МВт-год. на рік. Загальна довжина повітряних ліній складає 740 км. В експлуатації знаходиться 415 понижуючих підстанцій.
В межах міста проходить магістральний трубопровід природного газу, розгалужена газова інфраструктура забезпечує газопостачання до промислових об‘єктів та забезпечує газом населення. (Рівень газифікації – 86%). Мережа газопостачання включає 55 одиниць головних споруд. Загальна довжина розподільчої мережі становить 134,44 км, з них 41,4 км – середнього тиску, 93,04 км – низького тиску, 22 ГРП та 33 ШРП.
Телекомунікації в місті забезпечують ЦЕЗ №4 ВАТ «Укртелеком» (телефонний зв‘язок, Інтернет), ТРК «Лозова» (інформаційні послуги), ПП «ТРК Вектор-плюс» (кабельне телебачення, Інтернет), ТОВ Телерадіокомпанія «Сігма» (випуски новин у телеефірі), ПП «Мега» (Інтернет), Радіостанція «Терра» (випуски новин у радіоефірі).

Фінансова-кредитна система міста Лозова представлена 8 банківськими установами, а саме:

  1. Uni Credit bank

Адрес: 64602, Харьковская обл., Лозовая, ул. Карла Либкнехта, 15

Телефон:+380 (5745) 2-33-91, 0 (800) 50-00-20

Сайт:http://www.unicredit.ua

  1. Государственный Ощадный банк Украины, ПАО, Харьковское областное управление Лозовское Тобо № 10020/0514

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Розы 22а

Телефон:+380 (5745) 2-20-54, 0 (800) 21-08-00

Сайт:http://www.oschadbank.ua

  1. Креди Агриколь Банк

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Коминтерна, 4

Телефон:+380 (5745) 2-24-46, 0 (800) 30-55-55, +380 (5745) 7-70-94

Сайт:http://credit-agricole.ua

  1. ПриватБанк

Контактная информация:

Адрес: 64606, Харьковская область, город Лозовая, ул. 3-й микрорайон, 38

Телефон:0 (800) 50-00-03, 37-00

Сайт:http://www.privatbank.ua

  1. ПУМБ

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Розы 40

Телефон:+380 (62) 332-49-00, 0 (800) 50-04-90, +380 (44) 290-72-90, 0 (800) 50-12-75

Сайт:http://www.pumb.ua

  1. Райфайзен банк Аваль

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Коминтерна, 4

Телефон:+380 (5745) 2-54-98, 0 (800) 50-05-00

Сайт:http://www.aval.ua

  1. УкрСиббанк

Контактная информация:

Адрес: Харьковская область, Лозовая, ул. Соборная, 7

Телефон:+380 (57) 452-34-15, 0 (800) 50-58-00

Сайт:http://www.ukrsibbank.com

  1. Экспресс-Банк

Контактная информация:

Адрес: 64602, Харьковская область, Лозовая, ул. Октябрьская, 1

Телефон:+380 (5745) 2-39-68, 0 (800) 50-77-70

Сайт:http://www.expres-bank.ua

 

9. Транспортна інфраструктура

Лозова є однією з найбільших вузлових станцій України. Щодоби через місто проходить понад 100 поїздів обласного, міжобласного та міжнародного сполучення. Залізничний транспорт представляють близько 12 організацій та структурних підрозділів Південної залізниці.
Перевезення пасажирів у місті Лозова здійснюється мікроавтобусами Рута від 16 посадочних місць на 8-ми міських маршрутах трьома перевізниками: Приватним підприємством «Лозівське грузопасажирське АТП», ФОП Троценко Олександр Михайлович, ФОП Непочатова Наталія Вікторівна, ФОП Криворучко Олексій Григорович.
Обсяги перевезень пасажирів за січень-грудень 2015 року склали 5675,2 тис. пасажирів, або 441,3% у порівнянні до січня-грудня 2014 року (2014 рік – 1285,9 тис. пас.), пасажирооборот склав 56,4 млн. пас. км., або 304,8% (2014 рік – 18,5 млн. пас. км).
Протяжність доріг з твердим покриттям в місті Лозова становить 155,1 км.


10. Пропозиції інвесторам

Наявні земельні ділянки для продажу та інвестування (Grinfield):

Адреса, стислий опис, призначення, площа (м2)
м. Лозова, вул. Паркова, пров. Технологічний, будівництво об’єктів ринкової інфраструктури, об’єктів промисловості 600000
м. Лозова, вул. Південна (територія колишньої військової частини), будівництво об’єктів ринкової інфраструктури, об’єктів промисловості 140000
м. Лозова, вул. Дикого (околиця міста, біля військової частини), будівництво об’єктів ринкової інфраструктури, об’єктів промисловості 60000
м. Лозова, вул. Кутова (промислова зона) будівництво об’єктів ринкової інфраструктури 70000
м. Лозова, вул. Паркова, будівництво об’єктів промисловості 3000
м. Лозова, вул. Свободи, будівництво об’єктів промисловості 2000
м. Лозова, вул. Свободи, будівництво об’єктів промисловості 500


Наявні виробничі площі

Промислові підприємства м. Лозова, які не здійснюють виробничу діяльність у 2018 році:

ЗАТ «Лозівський молочний завод» (переробка молока та виробництво сиру);
ВАТ «Лозівський завод металоконструкцій» (металообробка);
ТОВ Авторемзавод

Контакти

ЛОЗІВСЬКА МІСЬКА РАДА
64600, Україна, Харківська обл., м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., www: http://lozovarada.gov.ua

Лозівський міський голова
Зеленський Сергій Володимирович
тел. (05745) 23767, 25576; факс (05745) 25866

Секретар Лозівської міської ради
Коба Сергій Олексійович
тел. (05745) 23766, 26671; факс (05745) 25866

Спеціаліст з питань залучення інвестицій,
начальник управління економіки
Гранкін Сергій Олександрович
Литовка Олександр Юрійович
тел./факс: (05745) 25615
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lozova00/lozovarada.gov.ua/www/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/lozova00/.system/tmp) in /home/lozova00/lozovarada.gov.ua/www/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194