Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Охорона праці 

Стан удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності Лозівської міської територіальної громади знаходиться під постійною увагою міської влади.

За 2021 рік за результатами розслідувань було складено 46 актів за формою Н – 1 та взято на облік: 6 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, в тому числі 1 зі смертельним наслідком, та 40 гострих професійних захворювань медичних та інших працівників, які пов’язані з виконанням ними професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, в тому числі 2 зі смертельним наслідком.

Причинами майже 70 % нещасних випадків були невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

По всім нещасним випадках і гострим професійним захворюваннях підприємствами та медичними закладами розроблені відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

Протягом 2021 року хронічних професійних захворювань з працівниками підприємств Лозівської міської територіальної громади на облік взято не було.

28 квітня за рекомендацією в Лозівській міській територіальній громаді відзначався День охорони праці в Україні, який співпадає з Всесвітнім днем охорони праці. У цьому році за ініціативою МОП  День охорони праці проходив під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР". В Лозівській міській територіальній громаді з нагоди Дня охорони праці було реалізовано ряд заходів. Підприємствами, установами та організаціями також традиційно проводилася відповідна робота.

При повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ та організацій в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам та передбачати кошти на їх виконання.

Так, на території Лозівської міської територіальної громади станом на 01.01.2022 зареєстровано та діють 196 колективних договорів, всі вони містять розділ з охорони праці. На 2021 рік до колективних договорів було включено 858 заходів на загальну суму 14950 тис.грн., виконано протягом 2021 року – 754 заходи на суму 13634 тис.грн. Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1213 грн.

Протягом 2021 року 709 посадових осіб та 4128 робітників підприємств, установ та організацій Лозівської міської територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 96 %.

Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року. За 2021 рік медичним оглядам підлягало 6749 працівників, пройшли медичні огляди протягом року 6137 працівників, що становить 91 %.

Протягом 2021 року проведено 25 сеансів телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з питань застосування законодавства про охорону праці і 1 виступ на місцевому телебаченню.

Також проводиться облік нещасних випадків невиробничого характеру та причин їх виникнення на підставі звітів лікувально-профілактичних закладів. Протягом 2021 року 10609 жителів Лозівської міської територіальної громади отримали травми невиробничого характеру, в тому числі 3448 дітей віком до 14 років.


28 квітня – Всесвітній день охорони праці

1

 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Цей день запроваджено, щоб привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці.

 З початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу та спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі. Тому, в 2021 році День охорони праці присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці та проходитиме під лозунгом: "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР".

 Органи місцевого самоврядування, державної влади, профспілки, керівники і працівники підприємств, установ та організацій Лозівської міської територіальної громади також щороку долучаються і відзначають День охорони праці. Так, протягом квітня-червня 2021 року в Лозівськійміській міській територіальній громаді будуть проведені відповідні заходи присвячені Дню охорони праці, спрямовані запобіганню нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.


 Про виконання заходів

щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді на 2019 – 2022 роки за 2020 рік

  З метою вивчення, опрацювання, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці в Лозівській міській територіальній громаді рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради були затверджені заходи щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Лозівській міській об'єднаній територіальній громаді на 2019 – 2022 роки, які було направлено на виконання до підприємств, установ та організацій Лозівської міської територіальної громади. Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради (далі – УПСЗН) ведеться постійний контроль за їх виконанням.

 Головним показником роботи з питань охорони праці є рівень травматизму і професійної захворюваності на виробництві.    

 УПСЗН та Лозівським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області (далі – Лозівське відділення Управління ВДФССУ в Харківській області) проводиться робота щодо обліку нещасних випадків та профзахворювань на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади, аналізу причин їх виникнення, вживаються заходи щодо їх профілактики.

 Протягом 2020 року на підприємствах Лозівської міської територіальної громади, за результатами розслідувань, було взято на облік 7 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, та 3 гострих професійних захворювання медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19.

 Групових нещасних випадків та нещасних випадків із смертельним наслідком протягом 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади на облік взято не було.

 Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, було взято на облік в 2020 році наступними підприємствами, установами та організаціями: ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" – 2; КНП "Лозівське ТМО" – 2; Філія "Панютинський вагоноремонтний завод" – 1; УПСЗН – 1; КП "Еко - Сан"– 1.

 Події, що призвели до нещасних випадків: дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 1; падіння потерпілого – 5, в тому числі: з висоти – 2; під час пересування – 3; інші – 1.

 Причинами нещасних випадків, що були взяті на облік в минулому році, є організаційні недоліки, а саме: невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

 Гострі професійні захворювання медичних працівників в результаті інфікування та захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, були взяті на облік в 2020 році комунальними некомерційними підприємствами: "Лозівське територіальне медичне об'єднання" – 2 випадки і "Лозівський центр первинної медико-санітарної допомоги" – 1 випадок.

По кожному нещасному випадку та гострому професійному захворюванню підприємствами розроблено відповідні заходи щодо попередження аналогічних випадків, встановлений контроль за їх виконанням.

 У 2020 році професійних захворювань з працівниками підприємств Лозівської міської територіальної громади зафіксовано не було.

 Одним із шляхів забезпечення безпечних та здорових умов праці на виробництві є своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць і соціальний захист працівників, зайнятих на роботах в шкідливих умовах праці.

 УПСЗН створено реєстр підприємств, установ та організацій, які мають робочі місця зі шкідливими та важкими умовами праці, який станом на 01.01.2021 року включав 80 підприємств, установ та організацій. Постійно ведеться робота по оновленню та підтриманню його в актуальному стані, що дає можливість здійснювати моніторинг стану проведення атестації робочих місць за умовами праці та забезпечувати контроль за своєчасним (не рідше одного разу на п’ять років) та якісним проведенням атестації робочих місць на підприємствах Лозівської міської територіальної громади.

 УПСЗН здійснює контроль за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці шляхом проведення вивчень на підприємствах Лозівської міської територіальної громади.

 Протягом 2020 року проведено 22 вивчення з питань якості проведення атестації 370 робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях і надання працівникам передбачених законодавством пільг та компенсацій за роботу в шкідливих і важких умовах праці.

 Станом на 01.01.2021 року чисельність працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, становить 2730 чол. Кількість робочих місць, які атестовані, становить 3078, що складає 100 % від загальної кількості робочих місць, що підлягають атестації. За результатами моніторингу, проведеного управлінням, пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 підтверджено 85 особам, за Списком № 2 – 617 особам, користуються додатковою відпусткою – 1432 працівника, скороченим робочим тижнем – 296 осіб, доплати за шкідливі умови праці отримують 2290 осіб, 846 працюючих безкоштовно одержують молоко.

 УПСЗН проводиться постійна робота по удосконаленню соціально-трудових відносин через колективно-договірне регулювання. Саме з його допомогою можна покращувати умови та охорону праці працівників.

 Протягом 2020 року серйозним викликом для всього світу стало питання швидких темпів поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання її поширенню.

 Тому, при перевірці та повідомній реєстрації колективних договорів підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади в обов’язковому порядку рекомендується включати до них заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, в тому числі на запровадження протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та передбачати кошти на ці заходи.

 На території Лозівської міської територіальної громади протягом 2020 року діяло 165 колективних договорів. Всі вони містять розділи з охорони праці, в яких на 2020 рік було заплановано 782 заходи поліпшення стану охорони праці на загальну суму 13218 тис.грн., виконано протягом 2020 року – 721 захід на суму 14117 тис.грн.

 Сума коштів на охорону праці, витрачена в розрахунку на 1 працюючого, склала 1348 грн.

 Протягом 2020 року 523 посадові особи та 2673 робітника підприємств, установ і організацій Лозівської міської територіальної громади пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, що становить до потрібного 97,6 % та 96,4 % відповідно.

 УПСЗН проводиться моніторинг стану проходження на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також осіб віком до 21 року.  У 2020 році періодичні медичні огляди пройшли 7533 працівника.

 На 2 підприємствах: ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" та філія "Панютинський вагоноремонтний завод" – створені і функціонують медичні служби.

 В Лозівській міській територіальній громаді з нагоди Дня охорони праці в Україні в 2020 році під девізом "Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя" були реалізовані наступні заходи.

1. Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році разом з постером до Дня охорони праці та підготовленим Міжнародною організацією праці Контрольним переліком заходів для реалізації практичних заходів із метою зменшення поширення пандемії COVID-19 на робочому місці були направлені 53 найбільшим підприємствам, установам та організаціям Лозівської міської територіальної громади; розміщені на офіційних сайтах Лозівської міської ради і управління праці та соціального захисту населення, а також сторінці управління в соціальній мережі facebook та оголошено в радіоефірі ТРК "Лозова".

2. УПСЗН та Лозівським відділенням управління ВД ФССУ в Харківській області в квітні 2020 року було проведено сеанси телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з нагальних питань охорони праці.

3. Лозівським відділенням управління ВД ФССУ в Харківській області було розповсюджено серед медичних закладів Лозівської міської територіальної громади листи-роз'яснення МОЗ України і Держпраці щодо проведення розслідування лабораторно підтверджених випадків інфікування на COVID-19 медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження.

 УПСЗН і Лозівським відділенням Управління ВДФССУ в Харківській області постійно надається консультаційна та методична допомога щодо організації роботи з питань охорони праці.

 Протягом 2020 року в управлінні було проведено 5 семінарів з питань охорони праці, якими було охоплено 42 підприємства, установи та організації Лозівської міської територіальної громади та 24 сеанси телефонного зв’язку "Гаряча лінія" з питань застосування законодавства про охорону праці.

 Лозівським відділенням Управління ВДФССУ в Харківській області за цей період було проведено 9 виступів по місцевому радіо та телебаченню та 1 сеанс телефонного зв'язку "Гаряча лінія".

 Інформація з питань охорони праці та атестації робочих місць за умовами праці постійно розміщується на офіційних сайтах міської ради та УПСЗН.

 Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради разом з Лозівським відділенням Управління ВДФССУ в Харківській області, підприємствами, установами та організаціями і в подальшому буде проводитися відповідна робота щодо сприяння створенню належних, здорових і безпечних умов праці на підприємствах, в установах та організаціях Лозівської міської територіальної громади.

 

 

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ