Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

- Бланк заяви про призначення та надання житлової субсидії

- Бланк декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії


 

До уваги отримувачів житлової субсидії!

 

З 1 травня 2021 року Уряд суттєво змінив Положення про порядок надання житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 року №505. 

Відповідно до прийнятої постанови, для значної кількості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, субсидія з 1 травня 2021 року буде призначена автоматично - без особистого звернення громадян.

Однак, нові заяви та декларації необхідно подати наступним домогосподарствам:

- які отримували житлову субсидію  у грошовій безготівковій формі;

-   субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (на орендоване житло, внутрішньо переміщеним особам);

-   субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Звернутися громадяни мають право впродовж травня - вересня     2021 року, при цьому, житлова субсидія буде їм призначена з травня 2021 року.

Усі житлові субсидії для громадян з травня 2021 року будуть виплачуватися виключно в готівковій формі.

Змінами скасовано право розгляду питань комісією.

При розрахунку субсидії не враховуються доходи громадян від розміщення депозитів.

Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2020-2021р.р. і яким призначення субсидії на наступний період буде проводитися в автоматичному режимі (без звернення), необхідно повідомити управління праці та соціального захисту населення міської ради про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї має у власності:

1) більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

2) більше ніж одне житлове приміщення (не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній, частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться у сільській місцевості.

3) кошти на депозитному банківському рахунку (рахунках) у сумі, що перевищує 100 тис.грн.;

4) протягом 12 місяців здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;

5) протягом 12 місяців здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Повідомити про наявність зазначених вище обставин громадяни можуть особисто звернувшись до управління або надіславши поштою на адресу управління повідомлення в довільній формі.

У разі не повідомлення громадянами про наявність обставин, що впливають на право отримання житлової субсидії, кошти надміру виплаченої субсидії підлягають поверненню до державного бюджету в повному обсязі.

Прийом документів здійснюється відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за адресою: м.Лозова, вул.М.Грушевського, буд.2 та управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд.73 за попереднім записом.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05745) 5-13-55, 5-16-46. Попередній запис проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за тел.: (05745) 5-13-55, 5-19-55, відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за тел.: (05745) 2-70-34.

Нова форма заяви та декларації розміщена на сайтах Міністерства соціальної політики України, Лозівської міської ради та управління.

На сьогоднішній день програмне забезпечення для призначення житлових субсидій знаходиться на доопрацюванні в Міністерстві соціальної політики України, після його надходження управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради буде проведено призначення житлових субсидій з травня 2021 року.

                                                                                        

Управління праці та соціального захисту населення

Лозівської міської ради


До уваги отримувачів житлової субсидії!

Урядом внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій, якими передбачено, що призначення субсидії на наступний період з травня 2021 року буде проводитися лише після подання нових заяви та декларації. Звернутися громадяни мають право впродовж травня - вересня 2021 року, житлова субсидія буде їм призначена з травня 2021 року.

Прийом документів буде здійснюватися відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за адресою: м.Лозова, вул.М.Грушевського, буд.2 та управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд.73 за попереднім записом.

Звертаємо Вашу увагу, що на сьогоднішній день, на жаль, форми нових заяв та декларацій не затверджено Мінсоцполітики України. Прийом громадян за призначенням субсидій буде здійснюватися лише після надходження затверджених Міністерством форм документів.

За оновленим Порядком виплата субсидій буде здійснюватися виключно в готівковій формі.

Новим Порядком доповнено перелік випадків, коли житлова субсидія не призначається:

1) якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї має у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

2) якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок),

3) якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року (56750 грн.);

4) якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;

Змінами скасовано право розгляду питань комісією.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05745) 5-13-55, 5-16-46. Попередній запис буде проводитися управлінням після затвердження нових форм заяви та декларації за тел. (05745) 5-13-55, 5-19-55.

Управління праці та соціального захисту населення

Лозівської міської ради


Житлова субсидія готівкою!!!

         Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами і користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію в будь-якому відділенні Ощадбанку.

         Потрібен тільки паспорт та ідентифікаційний код.

Немає ніякої прив'язки до місця реєстрації громадянина, з яким призначена державна допомога для оплати комунальних платежів. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», в квітні вже на картку, яку банк видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

         Для зручності отримувачам субсидії, які не є пенсіонерами, пропонується перед відвідуванням банку пройти реєстрацію на офіційному сайті або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України). Це дозволить субсидіанту самостійно вибрати найближче відділення, зручний час і дату для отримання субсидії без черг. Отримати субсидію ця категорія субсидіантов зможе з 12 числа кожного місяця грошовим переказом через систему «Швидка копійка» Ощадбанку або на поточні рахунки, відкриті в Ощадбанку. Для отримання потрібні тільки паспорт та ідентифікаційний код. При цьому якщо субсидіант, який не є пенсіонером, вже має поточний рахунок в Ощадбанку, то субсидія автоматично буде зарахована саме на цей рахунок, і Ощадбанк надішле SMS про її надходження (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Якщо субсидіант не має поточного рахунку в Ощадбанку, Міністерство соціальної політики України через підприємство Укрпошта направить адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через Ощадбанк. При отриманні першої субсидії в грошовій формі через систему грошових переказів «Швидка копійка» субсидіанту запропонують відкрити поточний рахунок. Це дасть можливість при зарахуванні подальших субсидій отримувати від Ощадбанку SMS про надходження субсидії (за умови активованої послуги SMS-банкінгу). Не потрібно буде кожен раз відвідувати відділення для отримання субсидії - вона буде автоматично зараховуватися банком на карту; отримуючи субсидію на карту, клієнт зможе знімати кошти в будь-якому банкоматі, а також зручно і своєчасно оплачувати комунальні послуги в мобільному або інтернет-банкінгу «Ощад 24/7».

         Субсидіантам-пенсіонерам не потрібно додатково реєструватися для отримання субсидії. Пенсіонери отримають субсидію одночасно з пенсією через Укрпошту або на свій банківський пенсійний рахунок (в Ощадбанку або іншому банку, в якому вони зазвичай отримують пенсію). Для отримання інформації з будь-яких питань, пов'язаних з призначенням субсидії, субсидіантам слід звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, дзвонити на урядову «гарячу лінію» (15-45) або подавати звернення на сайті урядового контактного центру www.ukc.gov.ua. Щодо інформації про спожиті послуги, нараховані суми, розмір заборгованості/переплати субсидіанти можуть звертатися до постачальників комунальних послуг. Дізнатися більше про реєстрацію для відвідування відділення і механізм отримання виплат можна, звернувшись до Контакт-центр Ощадбанку, тел: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України).

Субсидію за лютий

громадяни отримають готівкою

Урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 р. № 62 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” про надання житлових субсидій населенню починаючи з лютого у готівковій формі.

           Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій - "живі гроші" для розрахунків за комунальні послуги, які виплачуватимуться готівкою безпосередньо одержувачам субсидії.

           По-новому, готівкою отримуватимуть субсидії субсидіанти - ті, кому вона була призначена у 2018 році. У березні вони отримають кошти житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 року, у квітні - за березень, у травні - за квітень., про що одержувачу надсилатиметься  персональне повідомлення на адресу домогосподарства.

         Завдяки новій системі монетизації субсидій громадяни, контролюючи споживання енергії, зможуть по завершенні опалювального сезону отримати зекономлені кошти на власні витрати. 

           Громадяни, які одержують пенсії отримають кошти субсидії на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта". Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься одночасно з виплатою пенсій.

           Всі інші громадяни отримають грошові перекази через платіжну систему "Система термінових переказів "Швидка копійка" або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк".

           Зазначимо, що паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

           Громадяни, що звернулися після 1 січня 2019 року субсидія буде перерахована на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг — починаючи з січня 2019 року, про що одержувачу надсилатиметься персональне повідомлення на мобільний телефон.

           У травні, по завершенні опалювального сезону, уряд обіцяє проаналізувати два варіанти виплати субсидій, і обрати більш ефективний. Саме за ним, як очікується, будуть призначатися і виплачуватися субсидії вже у наступному опалювальному сезоні.

           Також новими нормами постанови передбачено, що житлова субсидія не призначатиметься, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком (раніше - понад два місяці заборгованості), загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімуми громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.     Відповідна норма не застосовуватиметься під час призначення субсидії громадянам на наступний період у разі, коли Мінсоцполітики не забезпечило фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі (у тому числі готівковій).

             Крім того, визначено, що перерахунок житлової субсидії може бути здійснений за зверненням одержувача з місяця звернення:

             - непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням отриманої заробітної плати;

               - особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого було призначено субсидію;

               -   непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.


Особливості призначення субсидії з травня 2018 року

 

Стосовно подання нових заяви та декларації

   Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям осіб:

1) особам, у яких у складі домогосподарства або у складі сім’ї членів домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

- за інформацією Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

- або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

- та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

2) внутрішньо переміщені особи;

3)особи, члени сім'ї (чоловік, дружина) не зареєстровані за адресою домогосподарства, доходи яких з 01.05.2018 враховуються для призначения субсидії незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства - необхідно зазначити відомості про члена сім'ї, який зареєстрований за іншою адресою);

4) особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

5) особи. які зареєстровані в житловому приміщениі (будинку), але фактично в ньому не проживають.

   Субсидія взагалі не призначається особам, у яких площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Стосовно призначення субсидії за рішенням комісіі

   Субсидія призначається за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

- на   понаднормову   площу   житла   (збільшену   не   більше   ніж   на   30 %) непрацюючим непрацездатним особам (пенсіонери за віком, або по інвалідності, неповнолітні діти);    

Наприклад, для непрацездатної непрацюючої особи, яка проживає в домоволодінні одна - субсидія може бути призначена на 63,53 кв.м житла, для двох непрацездатних непрацюючих осіб - 81,27 кв.м.

- за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім'ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається. на загальних підставах). Субсидія не призначається особам, які перебували за кордоном більше 60 діб (крім службових відряджень, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами). В містах обласного значення таке рішення може бути прийнято лише   щодо осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, в зв'язку з тривалою хворобою та мають медичний висновок ЛКК. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії;

- у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

- за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

- за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеними особами;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми  щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

   Комісія визначає кількість осіб у домогосподарстві у разі неотримання на запит відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та за наявності розділених особових рахунків.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на відповідний сезон: неопалювальний (з травня по вересень включно) та опалювальний (з жовтня по квітень включно).

   Так, з I травня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до вересня 2018 року включно.

   Таким чином, призначення буде здійснюватися двічі на рік.

   Якщо особа звертається в періоді отримання субсидії - субсидію буде призначено з місяця звернення по місяць закінчення відповідного сезону.

   Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

       Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

   Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього року (крім пенсїї) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

   Для призначення субсидії на опалювальний період доходи будуть враховуватися за І-ІІ квартали 2018 року.

   Важливим є те, що враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли члени сім'ї (дружина, чоловік) зареєстровані за іншою адресою.

   Переглянуто  розміри  доходів,   які враховуються для призначення субсидії:

   Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку до сукупного доходу враховується:

- дохід в розмірі однієї мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку першої групи;

- двох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку другої групи;

- трьох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку третьої групи.

   Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок, яким за рішенням комісії призначається субсидія - до розрахунку враховується 3 прожиткових мінімуми, встановлених для працездатних осіб, що становить на 01.05.2018 року - 5286 грн.

   Доходи від реалізації молока, враховуються у розмірі 30 % нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

   Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками виконавцями послуг сум невикористаннх субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону.

   За новим Порядком повертатимуться до бюджету невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, які використовуються не тільки для опалення, а й для побутових потреб.

Щодо сплати обов'язкової частки платежу за послуги отримувачами субсидії

   Постановою введено обов'язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування внтрат на оплату житлово - комунальнііх послуг, щомісячно сплачуватн обов'язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов'язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Щодо припинення раніше призначеної житлової субсидії

   Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням управління праці та соціального захисту населення міської ради, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

- домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг) - 340 грн.;

- громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначения житлової субсидіі і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об'єднанням - 340 грн.;

- у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії - 170 грн.;

- громадянин не повідомив управління про обставини для перерахунку призначеної субсидії протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;

- виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;

- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

- виникнення наступних обставин: якщо протягом строку призначення житлової субсидії за рішенням комісії у випадках, якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення субсидії, не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, начальник управління праці та соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання інформації від органів Пенсійного фонду України вносить на розгляд комісії подання щодо скасування рішення комісії про призначення житлової субсидії такому домогосподарству і повернення коштів виплаченої житлової субсидії до державного бюджету.;

- громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

   Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено.

Зміни до соціальних нормативів

   Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючі коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

   Передбачено, що опалювальний сезон для надання пільг особам, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, становить з 16 жовтня по 15 квітня включно (як і для призначення субсидій).

   Крім того, встановлено соціальну норму для оплати послуги з управління будинком. Пільги та субсидії надаються на оплату управління будинком виходячи з визначеного внеску, але не більше величини, яка розраховується за встановленою формулою. На 01.05.2018 року вона складає - 5,21 грн. на 1 кв.м площі житлового приміщення.


Кому в травні повторно подавати документи для оформлення субсидії

   З 1 травня 2018 року Урядом внесено зміни до Порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

   Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають куплених предметів вартістю понад 50 тис.грн., нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і тому звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради не потрібно.  

   Повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати наступним категоріям громадян:  

-   орендарям житла;

-   внутрішньо переміщеним особам;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- громадянам, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- особам, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловік, дружина), на яке було призначено субсидію в попередньому періоді.

   Відтепер субсидію на загальних підставах не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, з дати випуску якого минуло менше 5 років, а буде розглянуто на комісії за зверненням громадянина. Тепер інформацію про наявність транспортного засобу при зверненні треба зазначити в декларації, а в разі його придбання протягом періоду отримання субсидії громадяни зобов'язані повідомляти управління праці та соціального захисту населення міської ради протягом 30 днів.

   Окрім того, у деклараціях про доходи – у новій графі "інші доходи" – необхідно буде вказувати доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири (будинку), тощо.

   Щодо субсидій для внутрішньо-переміщених осіб, то вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

   З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

   Призначення субсидії за рішенням комісії на збільшену норму житла непрацездатним непрацюючим громадянам, допускається не більш ніж на 30%.    

   Наприклад, для непрацездатної непрацюючої особи, яка проживає в домоволодінні одна - субсидія може бути призначена на 63,53 кв.м житла, для двох непрацездатних непрацюючих осіб - 81,27 кв.м.

   Також,  з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 кубічних метрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат-годин на 1 квадратний метр площі.

   Усі, хто потребує допомоги від держави, будуть і надалі її отримувати.


Зміни до порядку надання житлових субсидій

Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову № 609, якою внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, що набрали чинності з 19.08.2017 р. (з дня опублікування), зокрема: 

визначено розмір простроченої  понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка враховується при визначенні права на призначення субсидії на наступний період

Нагадаємо, що з 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не призначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. В такому випадку субсидія буде призначена у разі погашення заборгованості або укладання договору реструктуризації боргу. 

Тобто, якщо раніше за наявності простроченої заборгованості була навіть менше 100 грн., субсидія на наступний термін не призначалась. 

Внесеними змінами передбачено, що при призначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). 

Наприклад, якщо сім'я має заборгованість за послуги, однак її загальна сума не перевищує 340 грн., зазначена заборгованість не вплине на визначення права на призначення субсидії. Таким сім'ям управлінням праці та соціального захисту населення проведено призначення субсидії з травня 2017 року на наступний 12-ти місячний термін.

- врегульовано питання виплати зекономлених сум субсидій сім'ям, у яких одержувач субсидії помер

З поточного року передбачено, що отримувачі субсидії, які економно споживали газ або електроенергію для опалення житла протягом опалювального періоду, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу, можуть отримати частину зекономленої субсидії в сумі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів газу або 150 кВт.год. електроенергії (по електроенергії - це 135 грн., по газу – близько 688 грн.).

Згідно внесених змін у разі смерті одержувача субсидій, зекономлені суми субсидії виплачуються одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію. 

- приведені у відповідність до фактичного споживання соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води.

Відповідно до змін, внесених до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» та від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 01 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ: 

на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу; 

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу; 

на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу. 

- змінено період, за який враховуються доходи  для призначення житлових субсидій

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року - за III та IV квартал 2017 року. 

Сім'ям, які вперше звернуться за призначенням субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Крім того, внесеними змінами надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна та врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.


Увага! Зміни до Порядку надання СУБСИДІЇ!

 З 01.05.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 300 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Вищезазначеною постановою передбачено:

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно послуг, на які надається субсидія

Вищезазначеною постановою доповнено перелік послуг, на які надається субсидія, а саме: послугою з транспортування та розподілу природного газу.

Про період врахування доходу для призначення субсидії.

           Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг розраховується на підставі середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а  субсидія   на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

           У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються  доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Стосовно терміну, на який призначається субсидія.

            Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

            Для орендарів житлового приміщення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору оренди з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору. На наступний період субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Субсидія не призначається тим, хто має прострочену заборгованість з опати житлово-комунальних послуг.

             У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці  заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що управління праці та соціального захисту населення інформує громадян. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин не підтвердив документально сплату заборгованості або укладення договору реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути подовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

            Громадяни, в яких відбулися зміни в складі сім'ї, зобов'язані протягом місяця повідомити управління праці та соціального захисту населення та подати нові заяву та декларацію.

 

Повернення невикористаних сум субсидії.

  Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення , послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення   повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.

   Частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг з газо- електропостачання для індивідуального опалення індивідуального опалення (теплопостачання), що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу / електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ”Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року виконавцями/виробниками послуг. Перерахування невикористаних сум субсидій або виплата її через відділення поштового зв'язку  буде здійснюватися управлінням праці та соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії.

Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначенні субсидії, допомогою на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування..

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

Відповідно до Постанови громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані шомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії ( крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов'язкову частку платежу.)

Зміни до соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування

Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, для призначення субсидії соціальна норма становить 75 кв.метрів на домогосподарство.

Якщо у Вас виникають питання щодо Програми житлових субсидій, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення міської ради, яке розташоване  за  адресою: м.Лозова,  м-н 4,  буд.73  або   за   телефоном гарячої лінії: 5-13-55

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ