Важливе повідомлення

Бегущая строка

Шановні відвідувачі сайту! Інформуємо Вас, що сайт Лозівської міської ради перейшов на нову платформу за адресою: https://lozovagromada.gov.ua/

Оголошення

Дивитись усі

Туристичний маршрут

Туристичний маршрут

по місту Лозова

Довідка про роботу управління праці та соціального захисту населення міської ради з питань надання пільг мешканцям лозівської міської територіальної громади за 9 місяців 2022 року


 Субсидії та пільги з 01.12.2022 року

Цього року опалювальний період особливий, він проходить в умовах широкомасштабної агресії російської федерації проти України. А відтак, домогосподарства з низьким рівнем доходів потребуватимуть допомоги від держави у вигляді житлових субсидій.

При цьому, не менша потреба в отриманні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є у внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на території адміністративно-територіальних одиниць, де органи соціального захисту населення, зокрема, через бойові дії не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування.

16 вересня 2022 року Урядом схвалено зміни до Положення про порядок надання житлових субсидій, які забезпечать вирішення найбільш актуальних питань щодо надання субсидій та пільг в умовах початку нового опалювального періоду. Відповідним рішенням передбачено передачу повноважень щодо призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

Екстериторіальний принцип призначення житлових субсидій та пільг передбачатиме можливість подання громадянами заяв із необхідними документами до будь-якого обраного органу Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання чи перебування.

В умовах воєнного стану екстериторіальний принцип надання цих видів соціальної підтримки дозволить:

- забезпечити право людей на допомогу від держави за будь-яких обставин, що є важливим в умовах воєнного часу, коли частина людей вимушено змінили своє місце проживання;

- зберігати централізовано дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку житлових субсидій і пільг, щоб не втрачати їх в умовах окупації окремих територій, а також за потреби оперативно корегувати;

- автоматизувати та прискорити процеси призначення, нарахування та виплати житлових субсидій і пільг;

- централізувати фінансування виплат, що дозволить оптимізувати та прискорити час проходження коштів.

Соціальна підтримка має надходити громадянам вчасно, в справедливому обсязі і в ефективний спосіб. Також, враховуючи масштабне переміщення населення в нашій країні, передбачено не враховувати до середньомісячного сукупного доходу громадянам при розрахунку житлової субсидії:

- допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;

- компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

Громадянам, які втратили роботу в період воєнного стану, яким надається допомога по частковому безробіттю, призначення субсидії буде проводитися з урахуванням фактично отриманих доходів у розмірі допомоги по безробіттю. При цьому, не враховується сума отриманої заробітної плати в періоді, за який враховуються доходи, тобто за І півріччя цього року - для призначення субсидії з жовтня.

Внесеними змінами передбачено надання права на отримання житлової субсидії особам, які:

- мають у власності декілька житлових приміщень/будинків, право власності на які набуто шляхом успадкування;

- належать до складу домогосподарства і перебувають за кордоном у період дії воєнного стану;

- мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, яка утворилась в період дії воєнного стану.

Поширено порядок розрахунку житлової субсидії на оплату електроенергії домогосподарствам, які внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень, на всі території, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації.

Всі зазначені зміни дозволять забезпечити вчасність та ефективність надання житлових субсидій, що особливо актуально в умовах опалювального сезону.

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 грудня 2022 р. прийом громадян міської територіальної громади за призначенням субсидій та пільг (особисто) буде здійснюватись відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради та органом Пенсійного фонду України.

Заяви про призначення житлових субсидій та пільг поштою або в електронній формі прийматимуться від громадян:

- до 30 листопада 2022 р. включно - управлінням праці та соціального захисту населення міської ради (поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, через Портал Дія);

- з 1 грудня 2022 р. органом Пенсійного фонду України (поштою або в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).


 До уваги отримувачів житлової субсидії!

З 1 травня 2021 року Уряд суттєво змінив Положення про порядок надання житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 року №505. 

Відповідно до прийнятої постанови, для значної кількості домогосподарств, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, субсидія з 1 травня 2021 року буде призначена автоматично - без особистого звернення громадян.

Однак, нові заяви та декларації необхідно подати наступним домогосподарствам:

- які отримували житлову субсидію  у грошовій безготівковій формі;

-   субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (на орендоване житло, внутрішньо переміщеним особам);

-   субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Звернутися громадяни мають право впродовж травня - вересня 2021 року, при цьому, житлова субсидія буде їм призначена з травня 2021 року.

Усі житлові субсидії для громадян з травня 2021 року будуть виплачуватися виключно в готівковій формі.

Змінами скасовано право розгляду питань комісією.

При розрахунку субсидії не враховуються доходи громадян від розміщення депозитів.

Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2020-2021р.р. і яким призначення субсидії на наступний період буде проводитися в автоматичному режимі (без звернення), необхідно повідомити управління праці та соціального захисту населення міської ради про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або його член сім’ї має у власності:

1) більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

2) більше ніж одне житлове приміщення (не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній, частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться у сільській місцевості.

3) кошти на депозитному банківському рахунку (рахунках) у сумі, що перевищує 100 тис.грн.;

4) протягом 12 місяців здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень;

5) протягом 12 місяців здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Повідомити про наявність зазначених вище обставин громадяни можуть особисто звернувшись до управління або надіславши поштою на адресу управління повідомлення в довільній формі.

У разі не повідомлення громадянами про наявність обставин, що впливають на право отримання житлової субсидії, кошти надміру виплаченої субсидії підлягають поверненню до державного бюджету в повному обсязі.

Прийом документів здійснюється відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за адресою: м.Лозова, вул.М.Грушевського, буд.2 та управлінням праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: м.Лозова, м-н 4, буд.73 за попереднім записом.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05745) 5-13-55, 5-16-46. Попередній запис проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради за тел.: (05745) 5-13-55, 5-19-55, відділом «Центр надання адміністративних послуг» міської ради за тел.: (05745) 2-70-34.

Нова форма заяви та декларації розміщена на сайтах Міністерства соціальної політики України, Лозівської міської ради та управління.

На сьогоднішній день програмне забезпечення для призначення житлових субсидій знаходиться на доопрацюванні в Міністерстві соціальної політики України, після його надходження управлінням праці та соціального захисту населення Лозівської міської ради буде проведено призначення житлових субсидій з травня 2021 року.

                                                                                                                                                                              Управління праці та соціального захисту населення

Лозівської міської ради

Новини

Урядові портали

Сайт президента України Кабінет міністрів Реестр виборців Харківська обласна рада Державна фіскальна служба України Харківська обл. держ. адміністрація Інститут держ. управління
Інститут держ. управління
ВГОРУ